سه شنبه 04 اردیبهشت 1397 22:51:14

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 9406

تاریخ انتشار : 06/07/1393 - 17:54

اختصاصی / سوادکوه آنلاین گزارش می دهد:

مصاحبه با رزمنده و جانباز سوادکوهی هشت سال دفاع مقدس در آسایشگاه جانبازان امام علی(ع)

جنگ تحمیلی علیرغم تمامی آسیب‌های جسمی و روحی و ویرانه‌های شهرها و روستاها، صحنه آزمایش مردان بزرگی بود که جانانه میدان دار صحنه نبرد شدند و از وطن و ناموس خود دفاع کردند. عده‌ا‌ی در این راه شهد شیرین شهادت نوشیدند و گروهی گردن آویز جانبازی آویختند و حالا تندیس ایثار و گذشت گشته‌اند.

مصاحبه با رزمنده و جانباز  سوادکوهی هشت سال دفاع مقدس در آسایشگاه جانبازان امام علی(ع)

به گزارش سوادکوه آنلاین، پرویز پژوم یکی از دلاورمردان شهرستان سوادکوه است که با حضور در جبهه های دوران جنگ تحمیلی در سن 19 سالگی از ناحیه  کمر و پا مجروح شد و کارنامه درخشانی را در جبهه های نبرد حق علیه باطل برای خود ثبت کرد. دستانش می لرزید تا امروز در آرامش و آسایش باشیم و دلمان نلرزد.

گفتگوی سوادکوه آنلاین با این یادگار حماسه و ایثار از نظرتان می گذرد:

 
 
سوادکوه- لطفا خودتان را معرفی نمائید؟ پرویز پژوم  هستم ،اهل سوادکوه  روستای آسه و  در دوران دفاع مقدس از ناحیه کمر و پا مجروح شدم.
 
 
سوادکوه - با چه هدفی در جبهه ها حضور یافتید و در چه عملباتی مجروح شدید؟
بنده سال 67 و در حالی که 19 سال داشتم در پاسخ به ندای امام راحل که فرمودند:کسانی که می توانند سلاح به دست بگیرند به جبهه ها بروند، عازم جبهه حق علیه باطل شدم و در  همان سال  در شلمچه طی پاتک دشمن مجروح شدم، هرچند از قافله شهدا عقب ماندم اما بحمدلله آثار به جا مانده از دوران جنگ برایم مانند تلنگری است که باعث می شود که از این مسیر منحرف نشوم.

سوادکوه- -با توجه به نامگذاری سال به نام فرهنگ،نقش جانبازان در جبهه فرهنگی را چگونه ارزیابی می کنید؟

روحیه جهادی که در شعار سال توسط مقام معظم رهبری مطرح شده است،کار را بسیار سخت می کند،یعنی باید هر کسی باید فراخور توان خودش در پیروی از ولایت امر تلاش کند و امیدواریم جانبازان بتوانند کارنامه قابل قبولی را در این خصوص از خود ارائه دهند.
 
 
سوادکوه- پیام شما به عنوان یک جانباز به مردم چیست؟ در انجام واجبات وترک محرمات بسیار تلاش کنیم ودر کنار آن از انجام وظایف خود درمقابل نظام اسلامی هم غفلت نکنیم . سفارش ویژه بنده ولایت پذیری است که هرچه داریم از ولایت است. از مسئولین نیز می خواهم جانبازان را فراموش نکنند. نه از لحاظ مادی همینکه از ما یاد کنند و به دیدار ما بیایند موجب دلگرمی ما می شود.

و در پایان یک گله که تاکنون هیچ مسئولی از شهرستان سوادکوه به دیدارمان نیامد. 

جانبازانمان را فراموش نکنیم ...دیدگاه شما در مورد : مصاحبه با رزمنده و جانباز سوادکوهی هشت سال دفاع مقدس در آسایشگاه جانبازان امام علی(ع)

مصاحبه با رزمنده و جانباز  سوادکوهی هشت سال دفاع مقدس در آسایشگاه جانبازان امام علی(ع)

  • پربازدیدترین ها