چهار شنبه 27 دی 1396 23:40:32

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 9316

تاریخ انتشار : 05/07/1393 - 15:43

دو رکعت نماز برای حاجی شدن

کسی که این نماز را بخواند، در ثواب حاجیان شریک می‌گردد.

دو رکعت نماز برای حاجی شدن

سوادکوه-ماه شریف ذی الحجه ماهی است بسیار پربرکت. عبادت و انجام اعمال خیر در این ماه از اهمیت خاصی برخوردار است. به خصوص دهه اول ماه فضیلت ویژه ای دارد و در روایت است که شب‌های ده‌گانه ای که در سوره مبارکه فجر از آن یاد شده است همین ده شب است و این سوگند به خاطر عظمت این شب‌هاست.

از جمله اعمالی که انجام آن بسیار سفارش شده است خواندن نماز دهه اول ذی الحجه است.

کیفیت نماز:
از شب اول تا شب دهم ماه ذى الحجّه، هر شب میان نماز مغرب و عشا این دو رکعت نماز را بخوان بدین صورت که:
در هر رکعت سوره حمد و سوره توحید را می‌خوانی، پس از آن این آیه را قرائت می‌کنی: «و واعَدْنا مُوسى ثَلاثینَ لَیْلَةً، وَ أَتْمَمْناها بَعَشْر، فَتَمَّ میقاتُ رَبِّهِ أَرْبَعینَ لَیْلَةً، وَ قالَ مُوسى لاَِخیهِ هارُونَ اخْلُفْنى فى قَوْمى، وَ أَصْلِـحْ وَلا تَتَّبِعْ سَبیـلَ الْمُفْسِـدینَ.»
«و ما با موسى سى شب وعده گذاشتیم سپس آن را با ده شب دیگر تکمیل نمودیم به این ترتیب میعاد پروردگارش (با او) چهل شب تمام شد و موسى به برادرش هارون گفت: جانشین من در میان قومم باش و (آن‌ها را) اصلاح کن و از روش مفسدان پیروى منما. »(آیه ۱۴۲ سوره اعراف)

امام صادق (علیه‌السلام) از قول پدر بزرگوارشان روایت می‌کنند کسی که این نماز را بخواند، امید است در ثواب حاجیان، و اعمال حجّ آن‌ها شریک گردد.دیدگاه شما در مورد : دو رکعت نماز برای حاجی شدن

دو رکعت نماز برای حاجی شدن