دوشنبه 04 تیر 1397 20:04:41

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 931

تاریخ انتشار : 19/08/1392 - 12:44

بیش از 40 تن، خاویار مازندران از اردبیل صادر می شود/ 50 درصد از مرکبات مازندران در انبارهای غیر استاندارد پوسید

هیچ استانی در کشور وجود ندارد که صبح 3 میلیون و غروب 20 میلیون نفر جمعیت داشته باشد، باید مازندران را یک کشور دید.

بیش از 40 تن، خاویار مازندران از اردبیل صادر می شود/ 50 درصد از مرکبات مازندران در انبارهای غیر استاندارد پوسید

سوادكوه- سید هادی حسینی در هفدهمین مراسم تجلیل از صادر کنندگان برتر استان مازندران اظهار داشت: خداوند هیچ نعمتی را از استان ما دریغ نکرد و آنچه که امروز حلقه مفقوده درصنعت محسوب می شود توجه به بخش کشاورزی است .

وی با اشاره به مشکلات حوزه تنظیم بازار گفت: کشاورز شالیکار گله می کند در زمان برداشت محصول برنج، مرزها به روی برنج وارداتی باز می شود و در زمان مرکبات شمال نیز، بازار از محصولات وارداتی اشباح می شود و حوزه تنظیم بازار نیز، نتوانسته در این زمینه موفق عمل کند.

نماینده مردم قائمشهر، جویبار، سیمرغ و سوادکوه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وجود مرزهای طولانی و عدم کنترل آن موجب ورود غیر قانونی کالاها  و ضربه زدن به تولیدکنندگان می شود و راه حل رفع مشکلات  تولیدکنندگان که همواره، بازنده این رقابت هستند این است که راه ها برای صادرات باز شود.

حسینی با اشاره به وجود انبارهای غیر استاندارد و انبارداری غیر تخصصی برخی ازباغداران مرکبات توضیح داد: متاسفانه 50 درصد از مرکبات، در این انبار های غیر استاندارد پوسید.

وی افزود: تا به حال، توجه زیادی به میزان سمی که در باغ ها استفاده می شود، نوع سورت کردن و انبار داری میوه ها، بسته بندی و ... صورت نگرفته است.

این مسئول بیان نمود: مجمع نمایندگان استان، به حمایت از استاندار ایستاده است و از او می خواهد مازندران را نه یک استان بلکه یک کشور ببیند.

وی با اشاره به شرایط مازندران و موقعیت ویژه این استان گفت: هیچ استانی در کشور وجود ندارد که صبح 3 میلیون و غروب 20 میلیون نفر جمعیت داشته باشد، باید به مازندران نگاه ملی و ویژه ای شود.

حسینی از ظرفیت بالای بنادر مازندران خبر داد و افزود: امروز اگر جنوب کشور دچار مشکل شود بنادر شمال قادرند جایگزین خوبی برای آن باشند ولی متاسفانه گاهی مورد بی مهری قرار می گیرند و ما می شنویم، بیش از 40 تن، خاویار مازندران از اردبیل صادر می شود.


منبع : بلاغ
برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • پاسخ به نظر یکشنبه 19 آبان 1392 - 14:23
    ali

    ba tashakor az modire savadkoohonline matlab jalebi bod

    0 0
دیدگاه شما در مورد : بیش از 40 تن، خاویار مازندران از اردبیل صادر می شود/ 50 درصد از مرکبات مازندران در انبارهای غیر استاندارد پوسید

بیش از 40 تن، خاویار مازندران از اردبیل صادر می شود/ 50 درصد از مرکبات مازندران در انبارهای غیر استاندارد پوسید

  • پربازدیدترین ها