چهار شنبه 02 خرداد 1397 00:05:54

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 9163

تاریخ انتشار : 02/07/1393 - 19:43

کمال علیپور در ایام تعطیلات تابستانه مجلس

از تخصیص ماده 180 به یک پروژه تا قرار و مدار با برخی از وزرا

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی گفت: این فرصت مناسب را به دو موضوع منطقه ای و وزارتخانه ای اختصاص دادم.

از تخصیص ماده 180 به یک پروژه تا قرار و مدار با برخی از وزرا

سوادکوه-کمال علیپور در خصوص اینکه در ایام تعطیلات تابستانه مجلس به چه کاری مشغول بوده، اظهار داشت: این فرصت مناسب را به دو موضوع منطقه ای و وزارتخانه ای اختصاص دادم.

وی فعالیت هایش را در حوزه منطقه ای چنین عنوان کرد: پیگیر مسائل اجتماعی قائم‌شهر، اعم از مسئله تاکسیرانی و مشکل رانندگان تاکسی در خصوص بیمه تامین اجتماعی، مسئله ترافیک شهری و نرخ کرایه تاکسی، بحث خدماتی و عدم توجه به امور رانندگان توسط مسئولان مربوطه، بودم.

نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در مورد بیمه رانندگان تاکسی یک روز جلسه با حضور مدیرکل تامین اجتماعی، فرماندار، فرمانده انتظامی، شهرداری و شورای شهر قائم شهر با حضور نمایندگان تاکسیرانی به صورت هم اندیشی مقرر شد تا کارشناسان تامین اجتماعی پس از 15 روز راهکارهای حل مسئله بیمه رانندگان را ارائه کنند.

این مسئول اضافه کرد: تصمیم شهرداری و شورای شهر قائم شهر به احداث مجموعه خدماتی (کارواش و تعویض روغن) در راستای خدمات رسانی به تاکسیرانان از نتایج این جلسه بود.

علیپور با بیان اینکه پیگیر کار ساختمان دانشگاه پیام نور و تخصیص اعتبار 2 میلیاردی بودم و جلسه ای هم با فرماندار قائم‌شهر داشتم، اذعان کرد: یک روز هم بازدید میدانی به همراه علی نبیان، معاون عمرانی استاندار به همراه شورا و شهرداری ارطه داشتیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: نتایج حاصل از این پیگیری ها تخصیص 700 میلیون تومان که 400 میلیون آن از بودجه عمرانی و 300 میلیون از ماده 180، جهت تکمیل دو پروژه شامل ساختمان آتش نشانی و شهرداری ارطه و همچنین تخصیص اعتبار 400 میلیون تومان جهت کانال کشی آب های سطحی بود و مضافاً بحث ورودی ارطه و آسفالت بلوار و تخصیص اعتبار 300 میلیون تومانی نیز برای این شهر مطرح شد.

وی با عنوان اینکه یک روز بازدید کامل از شهر کوهی خیل جویبار به همراه شهردار و شورای اسلامی داشتم، بیان کرد: نتایج این بازدید هم تخصیص اعتبار 400 میلیون تومانی برای تعریض خیابان و پیگیری دو موضوع تحویل یک دستگاه ماشین آتش نشانی و بیل مکانیکی از سازمان شهرداری ها و طرح مسائل حوزه گردشگری بود.

نماینده خانه ملت با بیان اینکه زمانی را هم اختصاص به بازدید میدانی از محور سوادکوه دادم، ابراز داشت: برای پیگیری مشکلات این مسیر به وزارت راه و شهرسازی مراجعه کردم و الحمدلله دستور کتبی وزیر به آقای نورزاد جهت تخصیص اعتبار 5 میلیاردی خرید زمین سرخکلا (تملک زمین) تا هفته آینده نیز انجام شد.

علیپور همچنین از جلسه اش با مدیرعامل البرز مرکزی در خصوص ذغالشویی و کک سازی در دوشنبه آینده و جلسه با وزیر صنعت برای رفع مشکلات معادن کردآباد 1 و 2 و بازدید میدانی این وزیر از مراحل ساخت کارخانه کک سازی انجیر تنگه خبر داد.

وی در ادامه از بازدید میدانی معاونین وزیر جهاد کشاورزی، رئیس سازمان امور اراضی کشور، رئیس سازمان جنگل ها و مراتع کشور، رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران، مدیرکل منابع طبیعی استان، فرماندار سوادکوه، بخشدار مرکزی و تنی چند از مدیران شهرستانی از چند روستا حوزه انتخابیه خبر داد.

این نماینده همچنین از 15 روستای حوزه انتخابیه بازدید کرد و جلساتی نیز در خصوص پیگیری مشکلات طرح هادی و آب روستاها برگزار کرد.

فرصت دیگری که علیپور در این ایام به دست آورد، جلسه با وزیر آموزش و پرورش و هماهنگی در خصوص استخدام حدود 7هزار مربی پیش دبستانی سال 84 که طبق مصوبه از 12 سال تنها 3 سال از سوابق آنان محاسبه شد، بود.

این نماینده در پایان گفت: در ایام تعطیلات سعی کردم در حوزه انتخابیه خود حضور داشته باشم و به مناطق مختلف سرکشی کنم و دغدغه های مردم را رفع کنم.

منبع:بلاغدیدگاه شما در مورد : از تخصیص ماده 180 به یک پروژه تا قرار و مدار با برخی از وزرا

از تخصیص ماده 180 به یک پروژه تا قرار و مدار با برخی از وزرا

  • پربازدیدترین ها