جمعه 24 آذر 1396 15:36:21

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 894

تاریخ انتشار : 17/08/1392 - 18:46

امام جمعه شیرگاه:

پيروي از امام مهمترين پيام كربلا است

امام جمعه شيرگاه با اشاره به ابعاد حادثه عاشورا، گفت:‌پيروي از امام مهمترين پيام كربلا است.

پيروي از امام مهمترين پيام كربلا است

به گزارش سوادکوه آنلاین حجت الاسلام محمد مهدوي با اشاره به حديثي از امام حسين (ع) درباره دنيا، گفت:‌ كسي كه دنيا را هدف خود قرار ندهد كمتر گناه مي كند، گفت:‌امام حسين (ع) با همه وجود به تكليف خود در كربلا عمل كرد.

امام جمعه شيرگاه با تاكيد بر اينكه شيعه سيد الشهدا (ع) صديق است و اگر با مخالفت دشمنان دست از وظيفه خود بر ندارد با آن شهدا محشور مي شود.

وي با تاكيد بر اينكه پيروي از امام مهمترين پيام كربلا است، خاطر نشان كرد: ثمره افراط و تفريط در دين باعث به وجود آمدن ابن ملجم و ابن زياد خواهد شد.

مهدوي با تاكيد بر اينكه هدف بايد جذب باشد و امام حسين (ع) تا آخرين لحظات عمر خود امر به معروف كرد، افزود: دوستان نظام دوست يابي مي كنند و از دشمن تراشي بي مورد جلوگيري خواهند كرد و دفع از روي ناچاري خواد بود.

*بزرگترين وظيفه مسلمانان شناخت و اطلاعت از رهبر حق است

امام جمعه زيراب با اشاره به اين كه عدم شناخت مردم از امام زمان باعث به وجود آمدن حادثه كربلا شد، گفت:‌ دشمنان اسلام با تبليغات خود حجت خدا را عامل تفرقه مسلمانان معرفي كرده بودند.

حجت الاسلام محمد زمان رضايي بر لزوم شناخت ابعاد واقعه كربلا اشاره كرد و افزود: دشمنان اهل بيت با تلاش خود امام حسين (ع) را مخالف اسلام و مسلمين معرفي كرده بودند.

وي با تاكيد بر اينكه مسلمانان در همه اعصار بايد هوشيار باشند، افزود: با تبليغات دشمنان مردم با وعده بهشت به جنگ با امام حسين (ع) رفتند.

رضايي تصريح كرد: بزرگترين وظيفه مسلمانان در هر عصر و زماني شناخت رهبر حق و اطلاعت از او است.

*نادانان و فاسقان و افراد بد ذات در برابر امام حسين (ع) ايستادند

امام جمعه پل سفيد با تاكيد بر اهميت و جايگاه نماز، گفت: نماز از دستورات اصلي دين ما براي دست يابي به سعادت دنيوي و اخروي است.

حجت الاسلام احمد قرباني با گراميداشت ايام محرم، افزود:‌كساني كه در برابر امام حسين (ع) ايستادند از نادانان و فاسقان و دشمنان و افراد بد ذات بودند.

وي با اشاره به مذاكرات هسته اي و با تاكيد بر هوشياري مذاكره كنندگان، خاطر نشان كرد: پيروي از دستورات و نكات مورد نظر مقام معظم رهبري راهگشاي مذاكره كنندگان خواهد بود.


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : پيروي از امام مهمترين پيام كربلا است

پيروي از امام مهمترين پيام كربلا است