دوشنبه 27 آذر 1396 08:44:06

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 893

تاریخ انتشار : 17/08/1392 - 18:19

سید هادی حسینی:

سهم حضور سوادكوهي ها در عرصه مديريت ملي كم است

عضو كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي با اشاره به لزوم استفاده از ظرفيت هاي توسعه منطقه، گفت: سهم حضور سوادكوهي ها در عرصه مديريت ملي كم است.

سهم حضور سوادكوهي ها در عرصه مديريت ملي كم است

به گزارش سوادکوه آنلاین سيد هادي حسيني ظهر امروز در جمع مردم زيراب كه در مسجد جامع اين شهر برگزار شد به ارائه گزارش عملکرد يك ساله خود پرداخت و گفت: عضويت در كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي به دليل صنعتي و معدني بودن منطقه و حضور در كميسيون وي‍ژه استاندارد از طرف نمايندگان مجلس و دبير كميسيون آيين نامه داخلي مجلس شوراي اسلامي و همراهي و همكاري نزديك با نماينده ديگر حوزه انتخابيه در مجلس شوراي اسلامي بخشي از عملكرد ما بوده است.

* معاش مردم مهمترين مشكل مردم منطقه است

نماينده سوادكوه، سوادكوه شمالي، قائم شهر، جويبار و سيمرغ در مجلس شوراي اسلامي با تاكيد بر اينكه معاش مردم مهمترين دغدغه و مشكل مردم منطقه است، افزود: عمليات اجرايي كك سازي، احداث زغالشويي دوم و تجهيز معادن منطقه كردآباد از برنامه هاي مهم در اشتغالزايي منطقه است.

وي با بيان اينكه شركت مشترك ايراني و چيني از بين 60 پيمانكاري كه در مناقصه شركت كرده بودند، انتخاب شدند، خاطر نشان كرد: طرح احداث كك سازي سوادكوه سرعت خواهد گرفت و با حضور اعضاي كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي زغال دپو شده به روز خريداري و مشكل حقوق كاركنان شركت سامان حل شد.

* جاده از مهمترين اولويت هاي ما است

عضو كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينكه بسياري از مناطق معدني منطقه اكتشاف نشده اند، گفت: مواد معدني زيادي در منطقه موجود است كه بايد شناسايي شوند.

حسيني از پيگيري شهرك صنعتي زيراب و شهرك وي‍ژه فولاد در شهر زيراب كه پيگيري هايي در گذشته انجام شده بود خبر داد و يادآوري كرد: منطقه سرخكلا براي احداث شهرك صنعتي مورد موافقت كارشناسان و مسئولان قرار نگرفته است و مناطق ديگر براي احداث آن بايد مورد مطالعه قرار گيرد و از وزير صنعت، معدن و تجارت براي حضور در حوزه انتخابيه دعوت شده است.

نماينده سوادكوه و قائم شهر در مجلس شوراي اسلامي با تاكيد بر اينكه جاده از مهمترين اولويت هاي ما است، افزود: تجهيز محور سوادكوه موجب كاهش ترافيك را به همراه دارد و پيمانكاران خوب كار مي كنند.

* سهم حضور سوادكوهي ها در عرصه مديريت ملي كم است

حسيني با تاكيد بر اينكه سهم حضور سوادكوهي ها در عرصه مديريت ملي كم است، افزود: در چينش مسئولان شهرستاني و استاني دخالت نمي كنم اما براي حضور نيروهاي توانمند شهرستاني و استاني در عرصه ملي تلاش خواهم كرد.

وي با اشاره به مشكلات عمده در عرصه هاي منابع طبيعي و جنگلهاي حوزه انتخابيه، گفت:‌5 هزار پرونده در ارتباط با مشكل روستائيان با منابع طبيعي وجود دارد و دام را براي صنعتي شدن و حفاظت از جنگل بيرون كرده بودند.

دبير كميسيون آيين نامه داخلي مجلس شوراي اسلامي افزود: طرح خروج دام از جنگل طرح اشتباهي بود كه هم جنگل آسيب ديد و هم دام از بين رفت.

*دستگاه سي تي اسكن در بيمارستان زيراب مستقر مي شود

سيد هادي حسيني با بيان اينكه بيمارستان شهداي زيراب از بيمارستانهاي فقيري بود كه از لحاظ پزشكي و تجهيزاتي در وضعيت ضعيفي قرار داشت، گفت: مقيم شدن چند پزشك متخصص و جانمايي و تجهيز مكان براي استقرار دستگاه سي تي اسكن در بيمارستان شهداي زيراب در دستور كار قرار دارد.

وي خاطر نشان كرد: رايزني هاي مختلفي را براي حل مشكل بازنشستگان صنعت فولاد انجام داده ايم و وزير كار، تعاون و رفاه اجتماعي فرصت 3 ماهه براي حل مشكلات باقي مانده خواست.


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : سهم حضور سوادكوهي ها در عرصه مديريت ملي كم است

سهم حضور سوادكوهي ها در عرصه مديريت ملي كم است