سه شنبه 04 اردیبهشت 1397 13:10:22

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 8420

تاریخ انتشار : 18/06/1393 - 19:22

مراقب مریضی های ناشی از وایبر باشید

آیا از مریضی های ناشی از وایبر چیزی شنیده اید؟! برای آگاهی از این بیماری ها مطلب زیر را از دست ندهید...

مراقب مریضی های ناشی از وایبر باشید

سوادکوه-ورود تکنولوژی نوین ارتباطی از جمله اینترنت, فیس بوک و همچنین وایبر در کنار و ویژگی های منحصر به فرد این پدیده به موازات گسترش و فراگیری ان و افزایش کاربران در هر محدوده سنی دغدغه و نگرانی های جدیدی برای خانواده ها بوجود امده است . این نگرانی ها زمانی دو چندان می شود که والدین فرزندان خود را در معرض اسیب های جدی تری چون ازار روحی و جنسی و مواردی چون اخاذی ببینند و تاسف بار تر اینکه به دلیل عدم آشنایی بسیاری از آنان با امکانات و قابلیت های این فناوری ها و تحولات چشمگیر آن ، زمانی متوجه جدی بودن خطر می شوند که به خودی به آسیبی مبتلا شوند .
فضای مجازی هم دارای حسن است هم عیب از معایب آن می توان به تهدید سلامت روان اشاره کرد.
افرادی که فعالیت بسیار زیاد در شبکه های اجتماعی جدید بر روی تلفن همراه شامل وایبر ، ویچت و تانگو دارند،‌ بیش از دیگران از فعالیت های اجتماعی خود باز مانده، شکست در دوران تحصیل دارند و همچنین رفتارهای ضد اجتماعی از خود نشان می‌دهند.
 بنظر می رسد در آینده نزدیک میلیونها نفر به دلیل استفاده از شبکه های اجتماعی جدید بر روی تلفن همراه( شامل وایبر، ویچت، تانگو و…) دچار مشکلاات روانی شوند .
در حالی که دلایل بسیاری در فواید استفاده از وایبر، از جمله ایجاد ارتباط نزدیک با دوستان و آشنایان و خانواده وجود دارد اما تهدید سلامت روان بزرگترین مشکل این شبکه ها است.
به نظر می رسد، تکنولوژی های جدید همراه با خود مشکلات جدید به وجود خواهد آورد از جمله اینکه استفاده از وایبر و دیکر شبکه های اجتماعی تلفن همراه می تواند موجب افزایش سوء استفاده از افراد در این شبکه ها شود.
استفاده بی مورد و شدید از شبکه های اجتماعی ـ به ویژ ه وایبر ـ تأثیرات بدی بر سلامت عمومی روان و جسم دارد. افراد هر چقدر بیشتر از وایبر استفاده می کنند، بیشتر در فعالیت های روزمره خود دچار حس منفی بافی و افسردگی می شوند. همچنین این افراد به مرور زمان، دچار نوعی از نارضایتی کلی از زندگی خود می شوند.
مضرات استفاده بیش از اندازه از شبکه های اجتماعی شامل افسردگی، انزوا، نا امنی و به تازگی FOMO یا Fear of Missing Out است. که FOMO به معنی اجبار ناخواسته به آنلاین یا در دسترس بودن است و متأسفانه انسان امروزین دچار مصیبت بزرگی به نام اعتیاد آنلاین بودن است.
در حالی که نمی توان ار فواید استفاده درست از شبکه های اجتماعی جدید بر روی تلفن همراه ( شامل وایبر، ویچت و تانگو) چشم پوشی کرد،اما باید این نکته را همواره به یاد داشت که از شبکه های اجتماعی مانند وایبر ، باید بموقع استفاده شوند.

برگرفته از آفتاب

 دیدگاه شما در مورد : مراقب مریضی های ناشی از وایبر باشید

مراقب مریضی های ناشی از وایبر باشید

  • پربازدیدترین ها