چهار شنبه 27 دی 1396 12:17:26

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 8040

تاریخ انتشار : 09/06/1393 - 19:30

اختصاصی / سوادکوه آنلاین گزارش می دهد:

مراسم سالگرد آیت الله صالحی مازندرانی در شیرگاه برگزار شد

مراسم سالگرد آیت الله صالحی مازندرانی با سخنرانی رییس سازمان اوقاف و امورخیریه کشور در شیرگاه برگزار شد.

مراسم سالگرد آیت الله صالحی مازندرانی در شیرگاه برگزار شد

سیزدهمین سالگرد آیت الله صالحی مازندرانی با جضور جمعی از مسئولین استانی و شهرستان           سوادکوه شمالی  در مسجد جامع شیرگاه برگزار شد.حجت‌الاسلام والمسلمین علی محمدی، نماینده ولی فقیه و رییس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور  در این مراسم سخنرانی نمودند.

 

جا دارد به قسمتی از زندگی ایشان اشاره کنیم:


آیت الله اسماعیل صالحی مازندرانی در سال 1312 شمسی در روستای نفت چال لفور از توابع شهرستان سوادکوه در استان مازندران دیده به جهان گشود.

آیت الله صالحی از محضر درس حضرات آیات سیدحسین بروجردی، سیدمحمدمحقق داماد، سید محمدرضا گلپایگانی، میرزا هاشم آملی، علامه طباطبایی و امام خمینی (ره) بهره ها و  استفاده های بسیاری برده است.

 

 این عالم گرانقدر در جریان انقلاب اسلامی، در مسیر مبارزه علیه رژیم پهلوی از هیچ کوششی فروگذار نمی کرد و نامش همواره در اعلامیه های جامعه مدرسین حوزه علمیه قم دیده می شد و در پی فعالیت های سیاسی در سال های 53 و 54 دستگیر و زندانی شد.


 آیت الله صالحی پس از پیروزی نظام مقدس جمهوری اسلامی از خدمت به نظام باز نایستاد و عهده دار دو دوره نمایندگی مجلس خبرگان رهبری از استان مازندران بود که از این عالم گرانقدر آثار ارزشمندی بر جای مانده که مفتاح البصیره در فقه ، استفتائات ، احکام جوانان و بانوان، ولایت فقیه و دوره کامل اصول فقه از جمله آن ها استدیدگاه شما در مورد : مراسم سالگرد آیت الله صالحی مازندرانی در شیرگاه برگزار شد

مراسم سالگرد آیت الله صالحی مازندرانی در شیرگاه برگزار شد