سه شنبه 01 خرداد 1397 06:46:20

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 8020

تاریخ انتشار : 02/06/1393 - 14:57

اختصاصی/ اظهارات کمال علیپور در خصوص استیضاح وزیر:

دوران فرجی دانا دوران خفقان در دانشگاه ها بود/کمک کردیدم فرجی دانا غرق نشود

نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه، جویبار اظهار داشت: فرجی دانا در مسیری که داشت می رفت در حال غرق شدن در غرق آب بود ما به او کمک کردیم غرق نشود.

دوران فرجی دانا دوران خفقان در دانشگاه ها بود/کمک کردیدم فرجی دانا غرق نشود

کمال علیپور، امروز در گفتوگو با خبرنگار سوادکوه آنلاین، با بیان اینکه ما دو انقلاب در کشور داشتیم، انقلاب فرهنگی را مهم تر از انقلاب مردم در سال 57 دانست و اظهار داشت: اگر فرهنگ هر کشوری را از آن بگیرند، یک نابسامانی در آن کشور به وجود می آید، خصوصا در ایران که انقلاب مردم در آن یک انقلاب فرهنگی بود.

وی دانشگاه را مهم‌ترین مرکز تاثیرگذاری بر فرهنگ و جهت‌دهی دانست و افزود: اگر انقلاب ما مسیر خودش را طی کرد، به واسطه این بود که ما در انقلاب فرهنگی خوب عمل کردیم و مسیر روشن انقلاب در دانشگاه ها، تقریباً با ادبیات اسلامی پیش رفته و به واسطه این که امام(ره) و مقام معظم رهبری دغدغه علوم و فرهنگ اسلامی داشتند، اساس و بنای کار را درست نهادند.

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بعد از روی کار آمدن آقای روحانی دغدغه مجلس کمک به دولت اعتدال بود و با این که ما در اقتصاد مشکل داشتیم اما از همان ابتدا بیشترین دغدغه ما بحث دانشگاه و فرهنگ بود.

علیپور در خصوص نحوه انتخاب فرجی دانا به عنوان وزیر علوم، گفت: برای وزارت علوم ابتدا میلی منفرد پیشنهاد شد و به خاطر اینکه جریان فتنه از آن حمایت می کرد، در مجلس رأی نیاورد، توفیقی هم همین طور بود، زمانی که سرپرست وزارت علوم شد از آقای روحانی خواستیم وی را به عنوان وزیر به مجلس معرفی نکند، به خاطر اینکه در سال 88 پرچم دار فتنه بود و حتی در میتینگ های دانشجویی شرکت می کرد و علیه نظام حرف های رکیک می زد. آقای روحانی هم قبول کرد و فرجی دانا را معرفی کرد.

وی با بیان اینکه فرجی دانا را به عنوان فردی معتدل می شناختیم، تصریح کرد: با رویکردی که از فرجی دانا سراغ داشتیم، احساس می کردیم این فرد می تواند جریان و مسیر دانشگاه را در مسیری که دارد طی می کند و به دور از زد و بندهای سیاسی و در مسیر جریان اسلامی نگه دارد.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: ما نمی گوئیم دانشگاه سیاسی نباشد، قاعدتاً تفکرات دانشجویان باید گفته شود و دانشگاه باید محل گفت‌وگوها باشد اما نباید محلی برای میتینگ های جناحی علیه نظام و اسلام و انقلاب باشد، هیچ کسی این را نمی پذیرد و ما هم این را نمی پذیریم.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس در مورد علت استیضاح وزیر علوم تشریح کرد: فرجی دانا آدم خوبی است اما متاسفانه مدیر نیست، فرجی دانا را مدیریت کردند، این دغدغه ما بود، دغدغه ما دانشجوی ستاره دار و یک سری بورسیه غیر قانونی نبود.

وی اضافه کرد: آقای توفیقی و میلی منفرد را که رأی نیاوردند تحت عنوان سمنانی ها و ... گرد هم جمع آورد و توسط آنها مدیریت می شد، فرجی دانا مصلوب الاختیار بود.

علیپور گفت: فرجی دانا برای تعویض روسای دانشگاه ها گروهی را تشکیل داد که به ظاهر نشان از مشارکت داشت اما برای تعیین روسای دانشگاه ها از افرادی کمک می گرفت که در جریان فتنه تاثیرگذار بودند و جریان های خیابانی راه انداخته بودند و حتی در زندان بودند، ببینید انحرافات فکری و خطی تا کجا پیش رفت، این ها نگرانی های ما بود.

عضو کمیسیون عمران ابراز داشت: احساس کردیم اگر آقای فرجی دانا بیشتر از این در پست وزارت علوم بماند، برای کشور خطرناک می شود.

وی افزود: شاید گفته شود در یک سال اخیر آرام ترین محیط  دانشگاه را داشتیم اما واقعیت این است که آنها خفقانی در دانشگاه ایجاد کرده بودند که بچه های بسیجی و انجمن های اسلامی اصلاً نمی توانستند حرفی بزنند.

این نماینده مجلس نهم، با بیان اینکه در این مدت بیشترین نشریه ها و بولتن های ضد انقلاب را در دانشگاه ها نشر دادند، اظهار داشت: در دوره وزارت فرجی دانا حتی به یک نشریه که در بیرون از دانشگاه 5هزار تیراژ داشت، مجوز دادند در دانشگاه منتشر شود، در این نشریه ستونی با نام خط قرمز ها وجود دارد که در آن علیه سپاه و دفتر مقام معظم رهبری و موضوعاتی از این قبیل مطلب می نویسند، در واقع می خواستند ریشه انقلاب را بزنند.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس تاکید کرد: موارد ذکر شده انحرافات جدی است و باید پیگیری شود وگرنه اگر کسی بورسی شد و خلاف کرد این وزیر علوم است که خاطی را معرفی کند چرا در این 9 ماه کسی را معرفی نکرد و درست در تب و تاب استیضاح این مطلب را پیش انداخت؟

نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی با بیان اینکه ما به فرجی دانا کمک کردیم تا در غرق آبی که به وجود آورده بود غرق نشود، اذعان داشت: فرجی دانا افرادی را به صحنه برگرداند که ستاره دار بودند و در دادگاه و کمیته انضباطی حکم انفصال از خدمت داشتند، کسانی که جریانات فکری معاند نظام دارند و حتی با منافقین ارتباط داشتند، اینها تخلف اظهر من الشمس است و ما احساس کردیم یک انحراف جدی دارد ایجاد می شود.

وی گفت: استیضاح وزیر علوم در واقع پیامی به دولت بود که طبق فرموده رهبری فرهنگ مهم تر از اقتصاد است، مجلس این پیام را درک کرد و دولت نیز باید این پیام را درک کند.برای این پست 3 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • پاسخ به نظر یکشنبه 02 شهریور 1393 - 22:57
  حرف ناب

  فوري ؛ لطفا منتشر کنيد تقاضاي انتشار مطلب استيضاح فرجي دانا راه را بر دادگاه مهدي هاشمي شفاف ساخت / پسر بابا، بيا پيش بابا ! http://harfenab.ir/index.php/goldan2/4452-2014-08-21-09-38-54.html http://sobhezagros.ir/note/157491/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D8%B6%D8%A7%D8%AD-%D9%81%D8%B1%D8%AC%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%A7-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%85%D9%87%D8%AF%DB%8C-%D9%87%D8%A7%D8%B4%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D9%81%D8%A7%D9%81-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D9%BE%D8%B3%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%A8%D8%A7%D8%8C-%D8%A8%DB%8C%D8%A7-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%A8%D8%A7%D8%A8%D8%A7 سپاس

  0 0
 • پاسخ به نظر دوشنبه 03 شهریور 1393 - 10:01
  سوادکوهی شهروند

  تو دنبال کا منطقه باش نه کاری به تو مربوط نمیشه دخالت ممنوع ممنوع ؟؟؟/

  0 0
 • پاسخ به نظر چهار شنبه 05 شهریور 1393 - 19:08
  رضا

  آقا کمال یکی باید شمارو کمک کنه غرق نشی!!!!!! خودت غرق در امورات سیاسی و بگیروببند شدی که اون سرش ناپیداست ' مردمی که بهت رای دادن این وسط فراموش شدن وعده ما پای صندوقهای رای

  0 0
دیدگاه شما در مورد : دوران فرجی دانا دوران خفقان در دانشگاه ها بود/کمک کردیدم فرجی دانا غرق نشود

دوران فرجی دانا دوران خفقان در دانشگاه ها بود/کمک کردیدم فرجی دانا غرق نشود

 • پربازدیدترین ها