یکشنبه 26 آذر 1396 21:20:57

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 8015

تاریخ انتشار : 26/05/1393 - 16:33

اختصاصی/سوادکوه آنلاین گزارش می دهد:

جانبازی سکوی پرشی برای کسب موفقیتهایم بود

14سال بیشتر نداشت که شورانقلابیش وعشق به اسلام او را به وادی جنگ و جبهه کشاند.9مرحله درمیادین جنگی حضورداشت و پس از حدود27ماه رزم عاشقانه در عملیات کربلای 5 به فیض جانبازی نائل آمدوپس از آن راه زندگیش با دنیای جانبازی پیوند خوردو او را به سمت وسوی دیگری سوق داد.

جانبازی سکوی پرشی برای کسب موفقیتهایم بود

به گزارش سوادکوه آنلاین در جلسه شورای اداری فرمانداری سوادکوه فرزادفتحی بعنوان نحبه علمی جامعه جانباز و ایثارگران کشور معرفی شد.

فرزادفتحی نخبه علمی ایثارگرکشور  در این جلسه به معرفی خود پرداخت و گفت: بنده متولد1350از روستای کارمزدسوادکوه ،جانباز45%و فوق لیسانس رشته جغرافیاوبرنامه ریزی گردشگری،دارای مقالات بیشماری در زمینه های گردشگری،مقالاتی در موردبیداری اسلامی،مولف کتاب مهارت شنیداری در منظرآیات و روایات،نشرمقالاتی در حوزه فرهنگ ایثارگری و شهادت در اسلام و...هستم

وی بیان داشت:از کودکی عشق به ولایت همواره در تاروپود زندگی من تنیده شده بود تا اینکه در 14سالگی عزم خود را جزم کرده و وارد جبهه های نبردحق علیه باطل شدم ودراین راه نیز به فیض جانبازی نائل آمدم.

فرزاد فتحی بعد از اتمام جنگ ،زمانی که سلامتیش را در راه حق و میهن به گرو گذاشته بود دوباره زندگیش را ازسرگرفت و دغدغه های جانبازی هیچگاه مانعی برای پیشرفتش نشد.

دبیرشورای هماهنگی نخبگان وسرآمدان مازندران بیان کرد:بعد از پایان جنگ به تکمیل تحصیلاتم پرداختم و در سال 1374باتشکیل بنیادجانبازان به عنوان معاون فرهنگی بنیادسوادکوه شروع به فعالیت کردم پس از چندی به عنوان معاون فرهنگی و سپس به عنوان سرپرست بنیاد جانبازان شهرستان قائمشهر منصوب شدم. وی در ادامه اظهار داشت:با تکمیل نهادبنیاد جانبازان و شهید و ایثارگربه عنوان دبیر شورای هماهنگی نخبگان وسرآمدان استان مازندران و همچنین دبیرشورای هماهنگی نخبگان مراکز استانهای گلستان و گیلان و کارشناس مسئول مرکزنخبگان شاهد و ایثارگر  منصوب و فعالیت خود را آغاز کردم. تحصیلاتم را نیز در زمینه برنامه ریزی گردشگری تا درجه فوق لیسانس ادامه دادم.

فتحی از تشکیل دفاتر حمایت و پشتیبانی فرزندان شاهد و ایثارگردر میادین علمی و پژوهشی بنا به تاکید رهبریادکرده و تصریح کرد:این دفاتر ازنیمه دوم شهریور 1385به منظور رشدوحمایت از فرزندان شاهدوایثارگر در عرصه علمی آغاز به فعالیت ادامه داده است که تا به امروز نخبگان مازندرانی عضودر این دفاتر به رتبه ها و دستاوردهای بزرگی درکشوروحتی جهان دست یافته اند.

درحال حاضرنهاد نخبگان شاهدوایثارگراستان مازندران با دارابودن113 نخبه علمی وثبت65مورد اختراعات و اکتشافات،وجود16نفررتبه برترکنکوری،45طرح تحقیقاتی،نشر624مقاله در سطحISI&ICبدست آوردن 8مدال کشوری و جهانی،40آثاربرترهنری در نمایشگاه های فرهنگی و هنری،28مورد مدال المپیادهای کشوری،11مدرس حوزه،دارابودن 79عضوشاغل در هیئت علمی دانشگاهها،91نفردارای دکترا(PHD)،وجود5فوق تخصص،5چهره برترقرآنی درسطح ملی و بین المللی،10عضوبرترفرهنگی وهنری درسطح بین الملل و 11دانشگاه برترجایگاه ممتازی را درمیان سایراستانها درکشور ازآن خود کرده است.

گفتنی است 11نفراز این نخبگان متعلق به شهرستان سوادکوه هستند.

 فتحی به عنوان مدیرمسئول نشریه صراط اظهارداشت:این نشریه نخستین نشریه رنگی شهرستان سوادکوه محسوب می شود،جزنشریات برترکشوری که درسال1392رتبه نخست جشنواره  نشریات مساجدرا ازآن خود کرده است.

شایان ذکراست این نشریه در عرصه فرهنگی و هنری و درجوارمساجد فعالیت می کند.

کارشناس ارشدجغرافیا و برنامه ریزی گردشگری اذعان کرد:بحث گردشگری امروزه یکی از با اهمیت ترین وپویاترین صنعت ها در دنیاست.ایران نیز به عنوان یکی از5کشوربهره مند از مناطق زیستی محسوب می شود.

وی گفت:ایران از لحاظ داده های اکوتوریسم تاریخی،فرهنگی و مذهبی رتبه 9دنیا را به خود اختصاص داده است واین امر باید مسئولان را بیشتر متوجه اهمیت و پتانسیل گردشگری و صنعت آن در کشور نماید.

فتحی صنعت گردشگری راسومین صنعت پردرآمدو مولد شغل خواند واظهار داشت:شهرستان سوادکوه به دلیل سیمای طبیعی و موقعیت ژئوپولوتیکش یکی از مناطق دارای پتانسیل ایجاد صنعت گردشگری است.

وی خاطرنشان کرد:وجودجاذبه های طبیعی بیشمار،تنوع گیاهی،وجود گیاهان دارویی،تنوع آب و هوایی،وجود چشم اندازهایی بدیع،حیات وحش،شیوه زیست سنتی،گوچندگی ییلاقی-قشلاقی همه اینا مواردیست که شهرستان سوادکوه رادرموقعیت ممتازی برای تبدیل شدن به یک محیط اکوتوریسم چه در بحث گردشگری تفریحی و چه در بحث گردشگری سلامت قرار میدهد.

رونق اقتصادی تنها شهرستان محروم استان مازندران در گرو استفاده از بخش گردشگری و راه اندازی صنعت توریسم است با اینکاربیکاری عمده ای که در سطح شهرستان در بین جوانان که هرکدام می توانند نخبگان و آینده سازان این شهروکل کشور باشند مرتفع می شود.

کارشناس ارشدبرنامه ریزی گردشگری از مسئولان خواست تا بیشتر به این صنعت پویای جهانی توجه نشان دهند تا با رونق اقتصادی نخبگان زیادی به جامعه سرریزشوند.

 

 دیدگاه شما در مورد : جانبازی سکوی پرشی برای کسب موفقیتهایم بود

جانبازی سکوی پرشی برای کسب موفقیتهایم بود