جمعه 24 آذر 1396 01:59:39

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 7873

تاریخ انتشار : 20/05/1393 - 20:38

اختصاصی/رییس سازمان صنعت و معدن استان مازندران :

تخلفی تا به امروز در صنایع لبنی صورت نگرفته است

چندی است بحث استفاده از روغن گیاهی در مصارف لبنی چون شیر بحث داغ محافل شده و نگرانی هایی را در جامعه ایجاد کرده است بخصوص در سوادکوه که چندین کارخانه تولید لبنیات چون آلاشت،خزرشیرو...مشغول به فعالیت هستند.این نگرانی ها ما را برآن داشت تا به سراغ رئیس صنعت،معدن و تجارت استان برویم و ببینیم در صنایع لبنی چه اتفاقی در حال رخ دادن است.

تخلفی تا به امروز در صنایع لبنی صورت نگرفته است

محمدپور در گفتگو با خبرنگارسوادکوه آنلاین ضمن اشاره به بحث شایع در چند هفته گذشته در خصوص استفاده غیر مجاز ار روغن گیاهی در صنایع لبنی عنوان کرد:با بررسی های انجام شده  توسط کارشناسان حدود 92%مصرف روغن پالم در صنایع غیر لبنی است.

وی بیان داشت:در برخی از محصولات لبنی همچون شیر به هیچ عنوان نمی توان از از روغن گیاهی یا همان پالم استفاده کرد.

رییس صنعت ومعدن استان با بیان اینکه تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر استفاده غیر مجاز از پالم در صنایع لبنی استان ابلاغ نشده است اظهار داشت:750هزارتن روغن گیاهی به کشور وارد می شود که تمامی آن در صنایع غذایی کشور مورد استفاده قرار می گیرد.

محمدپور اذعان داشت:تمامی این روغن های وارداتی با مجوز گمرگ و و وزرات بهداشت به کشور راه می یابد.

وی از نگرانی برخی از مقامات وزارت بهداشت مبنی بر استفاده غیر مجاز از روغن گیاهی در برخی صنایع همچون لبنیات خبر داد و ابراز داشت بررسی های انجام شده  در استان مازندران حکایت از عدم تخلف در مجموعه های لبنی دارد.

رییس صنعت و معدن استان خاطرنشان کرد:تمامی مجموعه های مرتبط با صنایع غذایی به دلیل حساسیت این موضوع و سلامت جامعه  به جد پیگیر این موضوع هستند و در صورت تخلف، واحد متخلف پلمپ و با متخلفان بر خورد جدی صورت می گیرد.

وی از آمادگی واحدهای تولید لبنیات استان برای نظارت هرچه بیشتر و شفاف سازی دراستفاده غیر مجاز از روغن پالم خبر داد و یادآور شد:این واحدها خواهان نظارت بیشتر کارشناسان در این امر شدند و اعلام داشتند هیچگاه با سلامت و جان مردم وارد معامله نمی شوند.دیدگاه شما در مورد : تخلفی تا به امروز در صنایع لبنی صورت نگرفته است

تخلفی تا به امروز در صنایع لبنی صورت نگرفته است