سه شنبه 04 اردیبهشت 1397 17:16:15

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 7869

تاریخ انتشار : 20/05/1393 - 10:04

اختصاصی/ رئیس شورای اسلامی شهر زیراب:

شهرداری زیراب درآمد پایدار ندارد

رئیس شورای اسلامی شهر زیراب از اجرای سه پروژه گردشگری برای ایجاد درآمد پایدار در سوادکوه خبر داد.

شهرداری زیراب درآمد پایدار ندارد

به گزارش سوادکوه آنلاین، هرمز علینژاد در جمع خبرنگاران ضمن تبریک روز خبرنگار گفت: تمام تلاش شورای اسلامی شهر زیراب این است که به طریقی این شهر را مدیریت کند و از آنجا که شهرداری زیراب درآمد پایداری ندارد اولین اقدام برای مدیریت ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری است.

وی با بیان اینکه بسیاری از مشکلات شهر به دلیل نداشتن بودجه کافی است، خاطر نشان کرد: اگر برای شهرداری درآمد پایداری ایجاد کنیم مطمئنا وضعیت شهر تغیر می کند و بسیاری از مشکلات برطرف خواهد شد.

علینژاد معرفی شهر زیراب به عنوان یک شهر گردشگری را بهترین راهکار برای جذب سرمایه دانست و اظهار کرد: ساماندهی رود خانه تالاربرای شهر یک امر حیاتی است، به منظور استفاده از رودخانه تالار در بخش گردشگری تلاش بسیاری انجام دادیم و از سرمایه گذارهای زیادی دعوت به همکاری کردیم اما از آنجا که تالار رودخانه ای وحشی و وحشتناک است تا کنون موفق نشدیم.

رئیس شورای اسلامی شهر زیراب گفت: با احداث سد پلاستیکی و انداختن چند قایق در پشت سد می توان درآمد پایداری برای شهر ایجاد کرد اما این پروژه 2 میلیارد تومان هزینه دارد.

وی همچنین از احداث جایگاه سوخت CNG شهرداری خبر داد و افزود: مراحل اولیه برای احداث جایگاه طی شده و زمین مورد نیاز فراهم شد، با احداث این جایگاه و در کنار آن با احداث مجتمع های اقامتی و خدماتی درآمد پایدار خوبی برای شهرداری ایجاد می شود.

علینژاد در ادامه از تصمیم شهرداری و شورای شهر زیراب برای ایجاد پارک جنگلی جدید در زیراب گفت و اذعان داشت: شهرداری زیراب تصمیم دارد پارک جنگلی میانسی را به مساحت 130 هکتار در محدوده قسمت انتهایی پارک جنگلی جوارم تا امام زاده ماهرو(ع) احداث کند که درآمد آن به طور کامل برای شهرداری اختصاص می یابد.

وی وجود محلی برای اسکان مسافرین را لازمه اولیه جذب توریست دانست و تصریح کرد: اگر کسی بخواهد یک شب در زیراب بماند جایی به عنوان هتل یا مهمانپذیر در شهر نداریم که او را اسکان دهیم، این واقعا جای تعصف دارد.

رئیس شورای اسلامی شهر زیراب در پایان از مشارکت مردم و زحمات شهردار تشکر کرد و گفت: مردم همواره و در هر زمینه ای یار ما هستند و ما سعی می کنیم در طول این 4 سال هر کاری که در توان داریم انجام دهیم.دیدگاه شما در مورد : شهرداری زیراب درآمد پایدار ندارد

شهرداری زیراب درآمد پایدار ندارد

  • پربازدیدترین ها