یکشنبه 03 تیر 1397 05:37:42

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 7844

تاریخ انتشار : 20/05/1393 - 07:14

یادداشت مهمان/

حمایت از پهلوان مازنی به سبک سیمای مازندران!

تخریب کشتی گیران مازنی در برابر تقویت و تعریف و تمجیدهای بی حساب از کشتی گیران تهرانی و غیره که توان فنی بیشتری از آقای تقوی ارائه نداده و در چنته نداشته اند، چه مفهومی دارد؟

حمایت از پهلوان مازنی به سبک سیمای مازندران!

سوادکوه آنلاین- شب سه شنبه چهاردهم مرداد ماه، مردم شریف مازندران بیننده برنامه ای با عنوان «ورزش اول» از شبکه طبرستان بوده اند دربخشی از این برنامه که موضوع آن اختصاص به جهان پهلوان مهدی تقوی داشت از آقای اکبر فیض تهرانی به عنوان کارشناس کشتی استفاده شد که متأسفانه با موضعگیری های تامل برانگیز به دنبال تضعیف و تخریب این پهلوان نام آور مازنی بوده است.

مهدی تقوی قهرمان و دارنده چهار مدال طلای جوانان و بزرگسالان جهان ، که عمر با عزت خود را از نوجوانی تاکنون برای دفاع از حیثیت کشتی ملی کشور عزیز ایران گذاشته است و نام پرآوازه و افتخار آمیز وی همراه با پرچم مقدس جمهوری اسلامی بر فراز سکوهای قهرمانی جهان به اهتزاز درآمده است، سزاوار اینگونه بی مهری ها و نامهربانی از سوی مدعیان مدیریت و قضاوت عرصه کشتی نیست!!!

 آیا پاداش کسی که در برابر پیشنهادات اغوا کننده کشور همسایه((آذربایجان) که در جذب بهترین کشتی گیران دنیا تبحر خاص دارد) مقاومت کرده و ایران و ملّیت پرافتخار خود را رها ننموده این است؟ شاید مسئولین برنامه ورزش اول سیمای مازندران قصد داشتند با طرح موضوع کشتی جهان پهلوان تقوی کمکی به این قهرمان نامدار کشور کرده باشند و این نگاه آنها ارزشمند و قابل تقدیر است اما استفاده از کارشناسانی که خود بنوعی در ناکامی و تضعیف ورزش کشتی نقش داشته اند چندان مطلوب و شایسته نبوده است.

 آقای فیض با موضع و نگاه غرض آلود در این برنامه حضور یافت در حالی که خودش و مسئولین کشتی کشور می دانند باید برای قهرمانان و مدال آوران عرصه ملی و جهانی فضا و بستر مناسب تداوم فعالیت فراهم کنند، برای نمونه عرض می کنم یک زمانی آقای تقوی چهار مدال طلا برای کشتی ایران به ارمغان آورده همه آقایان سوت و کف می زدند و برای رشد کلاس کاری خود در این عرصه ذوق و شادی می کردند، اما زمانی هم که مادر عزیزو گرانقدر این پهلوان نامدار مازنی بدلیل بیماری طولانی دیابت به رحمت خدا رفتند، کاری نکرده اند؟ واین در حالی بود که وی بدلیل علاقه و پیوند عمیق عاطفی با مادرش دچار تلاطم روحی و مشکلات عدیده شده بود در حالی که حداقل یک مشاور و روانشناس متخصص برای رفع تألمات روحی و روانی این قهرمان ملی تدارک ندیده اند؟!

 تخریب کشتی گیران مازنی در برابر تقویت و تعریف و تمجیدهای بی حساب از کشتی گیران تهرانی و غیره که توان فنی بیشتری از آقای تقوی ارائه نداده و در چنته نداشته اند، چه مفهومی دارد؟ متاسفانه عرصه ورزش کشور بویژه در سطح ملی بدلیل باند بازیها و نگرش سطحی برخی مسئولین آن باعث حق کشی ها و بی عدالتی های فراوانی شده است که باید در برنامه های کارشناسی رسانه ای به این موضوعات پرداخته شود و از ساحت ورزش قهرمانی دفاع احسن گردد. جان کلام اینکه نباید با رفتارهای متناقص و تبعیض آلود و غیر کارشناسی، نام آوران عرصه ورزش قهرمانی را ( آن هم در رسانه ملی ) رنجیده خاطر ساخته و زمینه فرار نخبگان ورزشی را فراهم سازیم!!

باید برای کسانی که نوجوانی و جوانی خود را در این عرصه گذشته اند ارزش قائل شویم و موجبات دلسردی و یأس این عزیزان فراهم نسازیم.

نویسنده : سید عیسی هاشمی نژاد فعال رسانه ای ورزشی

دیدگاه شما در مورد : حمایت از پهلوان مازنی به سبک سیمای مازندران!

حمایت از پهلوان مازنی به سبک سیمای مازندران!

  • پربازدیدترین ها