شنبه 01 اردیبهشت 1397 05:00:23

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 7843

تاریخ انتشار : 19/05/1393 - 19:17

اختصاصی/فرماندار سوادکوه شمالی خبر داد:

تزریق اعتبار9میلیارد و 300تومانی به بدنه سوادکوه شمالی در سال 93

منصوریان از از اعتبار پیشنهادی 9میلیارد و 300 تومانی در صورت تخصیص در بخش دولتی سال 93خبر داد و بیان داشت:این مقدار از 2منبع اعتباری قانون بودجه که شامل قانون تملک سرمایه ای پروژه های عمرانی و تبصره 22 است تامین شده است.

تزریق اعتبار9میلیارد و 300تومانی به بدنه سوادکوه شمالی در سال 93

محمدرضا منصوریان در گفتگو با خبرنگار سوادکوه  آنلاین از ساختار شهرستان جدید التاسیس سوادکوه شمالی یاد کرد وعنوان داشت: از مسائل عمده شهرستان نوپای سوادکوه شمالی بحث راه اندازی و استقرار ادارات و نهادهای دولتی است.

فرماندار سوادکوه شمالی با بیان راه اندازی 23 نهاد در این شهرستان اظهار داشت:ارگان هایی که بر اساس ماده 5قانون کشوری مکانیت و ساختار تعرف شده در شهرستان را دارا بودند و اختیار استانی برای استقرار را داشتند بدون هیچ مانعی فعالیت خود را شروع کرده اند.

وی در ادامه افزود:نهادهایی که مشمول ماده 5 شدند،برای گرفتن اعتبار باید از دستگاه های دولتی بودجه دریافت نمایند زیرا این ارگان ها برای تعریف ساختار اداری موردنظر اختیاری از خود ندارند و وابسته به بودجه دولتی هستند.

منصوریان تصریح کرد:تا به امروز به جز اداره کشاورزی،نهادهای دیگری که مشمول ماده 5شده اند نتوانسته اند برای استقرار خود از معاونت منابع انسانی ریاست جمهوری مجوز فعالیت دریافت کنند.

وی در خصوص بودجه تخصیص یافته به سوادکوه شمالی در سال 92 اذعان داشت:از سال گذشته تا به الان 5/3میلیارد اعتبار به سوادکوه شمالی تخصیص یافته که از این مقدار 1میلیارد برای راه اندازی ادارات و5/2میلیارد برای اتمام پروژه های ناتمام در نظر گرفته شده است.

فرماندار سوادکوه شمالی در ادامه گفت: با وچود این مقدار اعتبار پیشنهادی به دلیل کمبود اعتبارات دولت تنها 20-10درصد از این مقدار به سوادکوه شمالی تخصیص یافته است.

منصوریان از از اعتبار پیشنهادی 9میلیارد و 300  تومانی در سال 93خبر داد و بیان داشت:این مقدار از 2منبع اعتباری قانون بودجه که شامل قانون تملک سرمایه ای پروژه های عمرانی و تبصره 22 است تامین شده است.

وی با اشاره به تبصره 22 که شامل بودجه ای برای توازن مناطق کمتر توسعه یافته بر اساس ماده 5 سند چشم انداز است ابراز داشت:از این 9میلیارد و 300تومان اعتبار پیشنهادی،3میلیارد و 700تومان از بخش تملک سرمایه ای و5 میلیاردو600تومان در بخش تبصره 22 اجازه تعریف طرح به ما داده شده است.

فرماندارسوادکوه شمالی در ادامه افزود: در صورت تامین منابع و تخصیص بودجه  که 3برابر سال 92خواهد بود ،اولویت ما بحث پروژه های نیمه تمام و پروژه هایی است که اگر تکمیل نشود بحران جدی در سطح شهرستان ایجاد می کند.

وی با اشاره به کار جهادی در بخش بهسازی راه ها در سوادکوه شمالی خاطر نشان کرد: به دلیل رانشی بودن راه های روستایی و فرسودگی آسفالت ها امسال بیشترین اعتبارات ما به بخش راه سازی تزریق شد.

منصوریان در ادامه تصریح کرد:امسال 700-800میلیون بودجه در جهت آسفالت سازی معابر شهر شیرگاه هزینه می شود که نهضتی در بحث روند بهسازی راه ها است.

وی تامین آب شرب و کشاورزی را جز اولویت های مهم سال جدید دانست و اشاره داشت: به دلیل فرسودگی شبکه های آبی و هدر رفتن آب،همچنین  بروزخشکسالی تامین آب شرب و کشاورزی از اولویت های  فرمانداری برای منطقه است.

منصوریان در ادامه اظهار داشت:کل اعتبارات ما برای تامین آب شهرستان در غالب 15پروژه است که بالغ بر 63میلیارد اعتبار نیاز دارد.

وی صنعت توریست را از جمله راهکارهای اقتصادی جهت رشد شهرستان خواند و بیان کرد:سوادکوه شمالی چه در بخش گردشگری سلامت و چه در بخش گردشگری تفریحی-توریستی پتانسیل تبدیل شدن به منطقه اکوتوریسم را دارد.

منصوریان ضمن اشاره به معضل امنیت سرمایه گذاری در جامعه ایران افزود: با وجود پتانسیل های فراوان این منطقه،جذب سرمایه گذار از مهمترین مشکلات برای ایجاد یک منطقه نمونه گردشگری و به همراه آن رونق  صنعت توریسم در سوادکوه شمالی است.

وی با خاطرنشان کردن پتانسیل های سوادکوه شمالی که با منافع ملی و استانی پیوند خورده است عنوان داشت:با وجود قابلیت ها و منابعی چون جنگل،رودخانه های خروشان و شهرک های صنعتی که نفع ملی و استانی برای جامعه دارند اما خود مردمان این منطقه از این مزیت کم بهره اند.

منصوریان افزود:ما این منابع و پتانسیل ها را درجهت بهبود منافع ملی و چه بسا استانی حفظ می کنیم ولی در کنار آن از مسئولان خواهان تامین منافع مردمان این منطقه نیز هستیم.

فرماندار سوادکوه شمالی با اشاره به عملکرد فرمانداری اعلام داشت:از مهمترین کارهای فرمانداری نوپای سوادکوه شمالی  که به جرات می توان گفت تا کنون هیچ فرمانداری این کار را نکرده است ،تدوین مجموعه مطالعات توسعه شهرستان با 4فصل تعریف شده و نگاهی به چشم انداز 20ساله است.

وی در خصوص تفکیک سوادکوه شمالی از سوادکوه نیز ابراز داشت:سوادکوه شمالی دارای پتانسیل هایی است که با نفع ملی پیوند خورده لذا باید یک مدیریت منفک داشته باشد تا بتواند از این منابع حراست کند.

 

 

 

 

 دیدگاه شما در مورد : تزریق اعتبار9میلیارد و 300تومانی به بدنه سوادکوه شمالی در سال 93

تزریق اعتبار9میلیارد و 300تومانی به بدنه سوادکوه شمالی در سال 93

  • پربازدیدترین ها