دوشنبه 28 خرداد 1397 14:03:56

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 7819

تاریخ انتشار : 18/05/1393 - 16:25

اختصاصی/ سید هادی حسینی:

باید حقوق خبرنگاران را به آنها برگرداند

نماینده مردم سوادکوه با تبریک روز خبرنگار با جامعۀ خبرنگاران گفت: خبرنگاران در جامعه ما تقریبا قشری نادیده گرفته شده هستند، آنها مشکلات و حقوقی دارند که مجلس و دولت باید به آنها رسیدگی کنند و بخشی از آنها را به خبرنگاران برگردانند.

باید حقوق خبرنگاران را به آنها برگرداند

سید هادی حسینی در گفتگو با خبرنگار سوادکوه آنلاین، ضمن تبریک روز خبرنگار، جامعۀ خبرنگاری را جامعه ای مهم توصیف کرد و ابراز داشت: خبرنگارو قلم او اهمیت خاصی دارد، چرا که یک خبرنگار با قلم خود می تواند آبروی یک انسان را ببرد و یا اینکه موجب حفظ آبروی افراد شود و از آنجا که خداوند حکم آبروی انسان را به مانند خون او می داند می توان به اهمیت این موضوع پی برد.

وی با بیان اینکه قسم خداوند در قرآن کریم به قلم به مفهوم حرمت قلم است، اظهار داشت:آنچه که با قلم نوشته می شود چه خوب و چه بد در تاریخ ماندگار است بنابراین خبرنگاران باید درست از آن استفاده کنند و در نوشتن امانت دار مردم باشند.

حسینی در ادامه به توصیف جامعه خبرنگاری پرداخت و بیان کرد: جامعۀ خبرنگاری، جامعۀ امانتداری و نگاه به پیدا و پنهان مردم است، خبرنگاران فرهنگ، نیروی زندگی و مسائل مختلفی را به مردم آموزش می دهند که این موضوع اهمیت حوزۀ خبر و خبرنگاری را در جامعه نشان می دهد.

نماینده مردم سوادکوه در خانه ملت از وضعیت نا به سامان خبرنگاران اظهار تاسف کرد و گفت: خبرنگاران در جامعه ما تقریبا قشری نادیده گرفته شده هستند، آنها مشکلات و حقوقی دارند که مجلس و دولت باید به آنها رسیدگی کنند و بخشی از آنها را به خبرنگاران برگردانند.

وی در پایان اذعان داشت: گاهی اوقات یک خبر جامعه را ملتهب می کند و یا اینکه موجب شادی و یا اضطراب جامعه می شود، این نشان می دهد خبر و خبرنگار برای احاد جامعه از اهمیت خاصی برخوردارند.

 دیدگاه شما در مورد : باید حقوق خبرنگاران را به آنها برگرداند

باید حقوق خبرنگاران را به آنها برگرداند

  • پربازدیدترین ها