سه شنبه 04 اردیبهشت 1397 05:43:14

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دفاع مقدس و جنگ نرم
چاپ

کد خبر : 776

تاریخ انتشار : 10/08/1392 - 18:02

سرداری که چند روز از عمرش را بالای درخت گذراند

مسئول جمع‌آوری آثار و خاطرات شهدای مهدیشهر گفت: سردار شهید سیدابراهیم کسائیان برای اینکه اطلاعاتش لو نرود، اقامت چند روزه بالای درخت و تغذیه از برگ درخت را تحمل کرد و در نهایت زمینه‏ ساز عملیات بزرگی علیه دشمن شد.

سرداری که چند روز از عمرش را بالای درخت گذراند

علی سعیدی در گفت‌وگو با عرش نیوز ، با ذکر خاطره‌ای از سردار شهید سیدابراهیم کسائیان که از اطرافیان این شهید بزرگوار نقل شده بود، افزود: شهید کسائیان فرمانده محور عملیاتی لشکر ۱۰ سید الشهدا بود.

مسئول جمع‌آوری آثار و خاطرات شهدای مهدیشهر ادامه داد: عملیات بزرگی در پیش رو بود و سید‌ابراهیم برای شناسایی شبانه تک و تنها به منطقه‌ای وارد خاک عراق شد، کار شناسایی و جمع‌آوری اطلاعات لازم طولانی شد و تا صبح طول کشید.

سعيدي ادامه داد: قبل از اینکه بتواند منطقه را ترک کند متوجه می‌شود که نیروهای دشمن به آن سمت می‌آیند و برای اینکه خود را از دید آنها پنهان کند، بالای درختی می‌رود و منتظر می‌ماند تا دشمن منطقه را ترک کند.

وي گفت: سيدابراهيم تا شب صبر می‌کند، غافل از اینکه نیروهای بعثی آن منطقه را برای مقر خود انتخاب کرده بودند و آمده بودند تا آنجا مستقر شوند.

مسئول جمع‌آوری آثار و خاطرات شهدای مهدیشهر افزود: حضور دشمن در پای درخت امکان پایین آمدن ابراهیم از بالای درخت را از او می‌گیرد و با توجه به اطلاعات مهمی که در اختيار داشت، مجبور می‌شود تا چندین شبانه روز بالای درخت بماند و برای ادامه حیات از برگ درختان تغذیه می‌کرد.

سعيدی ادامه داد: بعد از چندین شبانه روز با توسل به ائمه معصومین یک شب از غفلت دشمن استفاده می‌کند و از درخت پایین آمده و خود را به نیروهای خودی می‌رساند و با ارائه اطلاعاتی که جمع‌آوری كرده بود، رزمندگان اسلام توانستند عملیات بزرگی را رقم زدند.

وي گفت: به نقل دوستان شهيد و خاطرات موجود شهید سیدابراهیم کسائیان انسان عجیبی بود، توانایی‌ها و شجاعت و ایمانش باعث شد كه معاونت طرح و عملیات لشکر ۱۰ سیدالشهدا را به او واگذار كنند.

مسئول جمع‌آوری آثار و خاطرات شهدای مهدیشهر گفت: فرماندهان عالی جنگ به یاد دارند که شهید همت چقدر از مجروحیت او غمگین شد و با چه سرعتی خود را به سید ابراهيم رساند تا او را به پشت خط انتقال دهد.

سعيدي خاطرنشان كرد: سيدابراهيم همان مردی بود که در کردستان برای سر او جایزه تعیین کردند و از انواع کمین‌های دشمن به سلامت گذشته بود.

وي گفت: فضائل اخلاقی، قدرت مدیریت، توان نظامی و ... او باعث شده بود که امام خامنه‌ای در سخنرانی خود در لشکر ۱۰ سید الشهدا از شهيد كسائيان به عنوان فرمانده‌اي بزرگ یاد کند.

گفتني است سردار شهید سیدابراهیم کسائیان که به عنوان شهید شاخص عشایری استان سمنان در سال ۹۲ معرفی شده است اهل مهديشهر می باشد . وی سرانجام در سن ۲۶ سالگی در عملیات کربلای ۵ در تاریخ ۱۹ دی ماه سال ۶۵ در شلمچه آسمانی شد و در سوادکوه مازندران به خاك سپرده شد.

کتاب " اشک سید " مجموعه زندگینامه و خاطرات این سردار شهید است.برای این پست 2 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • پاسخ به نظر دوشنبه 13 آبان 1392 - 11:02
  اسماعيل رضائی

  واقعا شرمنده شهدا هستيم اگر آن افلاکيان نبودن الان اين عزت وسر بلندي را نداشتيم همه بايد به اين فکر باشيم فردا قيامت چه جوابي ميخواهيم به شهدا بديم

  1 0
 • پاسخ به نظر چهار شنبه 23 بهمن 1392 - 21:46
  alireza

  ممنون...، لذت بردن بخدا... ، یک خواهش داشتم علاقه دارم نسبت به کتاب " اشک سید " مجموعه زندگینامه و خاطرات این سردار شهید که روحش شاد باشد برای بنده بفرستید مرسی... سپاسگذار درود به شهیدانی همچون کسائیان ....

  1 0
دیدگاه شما در مورد : سرداری که چند روز از عمرش را بالای درخت گذراند

سرداری که چند روز از عمرش را بالای درخت گذراند

 • پربازدیدترین ها