یکشنبه 03 تیر 1397 11:51:42

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 7724

تاریخ انتشار : 15/05/1393 - 01:12

اختصاصی/رئیس صنعت و معدن استان خبر داد:

4هدیه دولت به مردم سوادکوه برای عبور از بحران محرومیت

رئیس صنعت و معدن استان در جلسه بررسی کک سازی شرکت البرز مرکزی در سوادکوه از 4هدیه مهم دولت به مردم سوادکوه جهت رفع محرومیت ها ، رونق اقتصادی و حل مشکل بیکاری خبر داد.

4هدیه دولت به مردم سوادکوه برای عبور از بحران محرومیت

محمدپور،رئیس صنعت و معدن استان مازندران در گفتگو با خبرنگار سوادکوه آنلاین با اشاره به تولید 53میلیون تن فولاد در سند چشم انداز کشورگفت:اکنون تولید فولاد در کشور30میلیون تن پیش بینی شده که بهره برداری عملی آن تنها 17میلیون تن است.

وی ابراز داشت:اگر بخواهیم بر اساس سند چشم انداز به تولید 53میلون تن فولاد برسیم همه واحدهای فولاد نیازمند استفاده از کک هستند.

رئیس صنعت و معدن استان با بیان اهمیت کک برای رونق اقتصادی کشور و کمبود آن در چرخه تولید تصریح کرد:درحال حاضربا توجه به کمبود کک در کشور برای حرکت چرخ های فولاد کشور ناچار این عنصر حیاتی در صنعت فولاد از دیگر کشورها به ایران وارد می شود.

وی اظهار داشت:کارخانه هایی مانند کک سازی که جز نیازهای اساسی صنعت فولاد کشور است باید هرچه سریع تر راه اندازی شود تا نیازهای بالفعل کارخانه های فولاد را تامین نماید.

محمدپور کک سازی را مکمل و محرک زنجیره اکتشاف،استخراج و ذغال شویی دانست و بیان داشت:کک سازی سوادکوه که در سالیان گذشته هیچ پیشرفت قابل ملاحظه ای نداشت در طول چند ماه گذشته پیشرفت شایانی را به خود دیده است.

وی افزود:بودجه این طرح قطعی شده و ارزیابی های زیست محیطی  آن نیز صورت گرفته است.جانمایی عمومی،مقدمات پی سازی،حفر کانال های زیر زمینی و همچنین جانمایی نهایی آن نیز با همکاری مشاورین خارجی در حال انجام است.

رئیس صنعت و معدن ضمن اشاره به اصلاح روش های بهره برداری در طرح جدید عنوان داشت:با راه اندازی کارخانه کک ما به ظرفیت 800هزار تن استخراج ذغال سنگ در منطقه می رسیم که این مقدار3برابر تولید زمان رونق البرز مرکزی است..

وی با اشاره به دولتی کردن طرح کک سازی توسط معاونت صنایع معدنی وزارت صنعت و معدن(EMDRO)اعلام داشت:در دست گرفتن مستقیم کک سازی توسط دولت،نظارت غیر مستقیم توسط  یکی از شرکت های تابعه در بخش ذغال شویی،اجرای مناقصه برای توسعه معادن کردآباد و ساماندهی GISداده های اکتشافی مناطق ذغال خیز سوادکوه هدیه مهم دولت برای این منطقه محروم است تا با راه اندازی معدن کک و ذغالسنگ بیکاری مرتفع و اقتصاد منطقه رونق گیرد.

 دیدگاه شما در مورد : 4هدیه دولت به مردم سوادکوه برای عبور از بحران محرومیت

4هدیه دولت به مردم سوادکوه برای عبور از بحران محرومیت

  • پربازدیدترین ها