چهار شنبه 05 اردیبهشت 1397 03:12:50

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 7723

تاریخ انتشار : 14/05/1393 - 20:31

اختصاصی/سوادکوه آنلاین گزارش می دهد:

برگزاری جلسه پروژه کک سازی با حضور رئیس صنعت و معدن استان

صبح امروز جلسه ککسازی و بازدید از معادن ذغال سنگ البرز مرکزی در سوادکوه برگزار گردید.

برگزاری جلسه پروژه کک سازی با حضور رئیس صنعت و معدن استان

به گزارش خبرنگار سوادکوه آنلاین این جلسه با حضور دکتر محمدپور،رئیس صنعت و معدن استان مازندران،علی احسانی معاون برنامه ریزی و بودجه واشتغال استان،مدیر عامل شرکت البرز مرکزی وعلیپور نماینده مردم سوادکوه در مجلس و تنی چند از مسئولین ذیربط در شهرستان برگزار شد.

در ایتدای این جلسه مهندس جوادیان،کارشناس طرح و برنامه ریزی البرز مرکزی  گزارشی از مجموعه فعالیت های در دست اجرای پروژه های کک و ذغال شویی ارائه داد و بیان داشت:معادن ذغال سنگ البرز مرکزی از غنی ترین معدن ذغال سنگ ایران و ذغال این معادن به دلیل میزان خاکستر پایین آن، از مرغوب و باکیفیت ترین ذغالسنگ ها محسوب می شود.

وی افزود:متوسط میزان گوگرد ذغال معادن ما1%تعیین شده است که این میزان برای اصفهان بسیار مطلوب است.

جوادیان اظهار داشت:بر اساس برنامه 4ماهه سال 93از54هزارتن خرید پیش بینی شده در برنامه ،ما 52هزار تن خریداری کرده ایم که بر طبق برنامه تا 96% به هدف خود دست یافته ایم.

وی گفت:در بحث تولید نیزمبنا39000تن بود که ما43000تن ذغال تولید کردیم یعنی 134%نسبت به برنامه پیشرفت داشتیم.

جوادیان در ادامه ابراز داشت:ذغال سنگ البرز مرکزی برای ارسال کنسانتره با اصفهان قرارداد39000تنی بسته بود که ما توانستیم42000تن را به اصفهان ارسال نماییم که درمجموع شاهد پیشرفت 152%در برنامه های پیش بینی شده بودیم.

وی از تولید 167هزارتن ذغالسنگ به عنوان هدف گذاری شرکت یاد کرد و عنوان داشت:در حال حاضر با شرایط موجود شرکت تنها قادر به تولید 152هزارتن در شرایط مطلوب است.

در ادامه امیری،مدیرعامل البرز مرکزی از هزینه های بالای شرکت یاد کرد و از محمدپور و علیپور به عنوان نمایندگان دولت خواست تا با تامین منابع ارزی و افتتاح ال سی گره مشکلات شرکت را بگشایند و به راه انداری هرچه سریع تر این پروژه ها کمک نمایند.

محمدپور،رئیس صنعت و معدن استان مازندران نیز ضمن قدردانی از زحمات بی شائبه مدیرعامل وقت البرزمرکزی اعلام داشت:مسئولین استانی با تمام توان از این پروژه ها حمایت کرده و می کنند و هیچگاه در این امر بیخیال نبوده اند.

وی با اشاره به پیشرفت های بزرگی که در البرز مرکزی در حال رخ دادن است گفت:پروژه البرز مرکزی و در بطن آن کک سازی اولین پروژه استانی است که فاینانس آن تا این مرحله پیشرفت داشته و با 10%بودجه40%پیشرفت در کار یعنی سرعت و رکورد در مدیریت و این را ما در البرز مرکزی شاهد هستیم.

رئیس صنعت و معدن استان ابراز داشت:صنایع و معدن چه در بخش صدور پروانه بهره برداری،چه در بخش صدور مجوزهای اکتشاف پشتیبان و حامی البرز مرکزی است و امید است به زودی خبرهای خوبی ازاین پروژه ها دریافت نماییم.

وی در خصوص تزریق 7/2میلیون یورویی نیزگفت:با رایزنی های انجام شده با آقای کرباسچی به زودی این بودجه به بدنه البرز مرکزی تزریق می شود.

در قسمت دیگر جلسه علیپور نماینده مردم سوادکوه در مجلس با اشاره به 10ماه عقب ماندگی از تحویل و استارت پروژه ها خاطرنشان کرد:باید تمامی مسئولان با همکاری هم برای احیای البرز مرکزی تلاش کنند زیرا اگر این پروژه جدی گرفته نشود و کار جهادی توسط مسئولان در این حوزه صورت نگیرد مانند بسیاری از پروژه های کشور نیمه کاره رها می شود،باید تا پایان سال 95پروژه کک سازی افتتاح شود.

وی عنوان داشت:ما به عنوان نمایندگان مردم در مجلس،صنعت و معدن و تمام مدیران ذیربط در این امر باید احیای البرز مرکزی را که با رونق اقتصادی سوادکوه پیوند خورده است در اولویت کار خود قرار دهیم.

احسانی معاون برنامه ریزی و بودجه و اشتغال استانداری مازندران نیز از تقسیم کار مدیریتی برای پیشبرد بهتر پروژه ها یاد کرد و ابراز داشت:هرکدام از ارگان ها باید شرح وظایف خود را به درستی انجام دهند و هریک بدانند در چه سطحی می توانند به استارت این پروژه کمک نمایند تا با این روش بحث چالش های منطقه ای حل شود.دیدگاه شما در مورد : برگزاری جلسه پروژه کک سازی با حضور رئیس صنعت و معدن استان

برگزاری جلسه پروژه کک سازی با حضور رئیس صنعت و معدن استان

  • پربازدیدترین ها