سه شنبه 04 اردیبهشت 1397 22:47:13

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 7683

تاریخ انتشار : 13/05/1393 - 08:24

اختصاصی/ رئیس جهاد کشاورزی سوادکوه خبر داد:

اعطای تسهیلات کم بهره به خسارت دیدگان ناشی از سرما زدگی/ خسارت 20 میلیارد ریالی به زنبورداران

رئیس جهاد کشاورزی سوادکوه اظهار داشت: به منظور جبران خسارت سرمازدگی اخیر استان مازندران به افرادی که خسارت دیدند تسهیلات کم بهره اعطاء می شود.

اعطای تسهیلات کم بهره به خسارت دیدگان ناشی از سرما زدگی/ خسارت 20 میلیارد ریالی به زنبورداران

علیرضا مرادیان در گفتگو با خبرنگار سوادکوه آنلاین در خصوص جبران خسارت سرمازدگی در سوادکوه اظهار داشت: خسارت دیدگان ناشی از سرما به دو گروه تقسیم می شوند، دسته اول کسانی که از بانک ها تسهیلات گرفته و به بانک ها مقروض هستند و دسته دوم افرادی که از بانک ها وامی دریافت نکرده اند اما از سرما زدگی خسارت دیده اند.

وی با بیان اینکه در طول چندین ماه کلیه افراد خسارت دیده شناسایی و خسارات آنها تخمین زده شد، بیان داشت: در حال حاضر دولت قادر به پرداخت کمک بلاعوض به خسارت دیدگان نیست و با رایزنی هایی که با بانک ها انجام شده فقط می توان برای کسانی که از بانک ها وام دریافت کرده اند جهت بازپرداخت وام مهلت گرفت.

مرادیان اعلام کرد: با رایزنی هایی که با بانک های سوادکوه داشتیم موفق شدیم بازپرداخت وام هایب افراد خسارت دیده را به مدت سه سال به تعویق بیاندازیم.

عضو کمیته فنی بحران البته از مصوبه ای جدید در استانداری مازندران خبر داد و گفت: طی نامه ای که جدیدا از معاونت استانداری به دست ما رسید، مصوب شد برای جبران خسارت ناشی از سرمازدگی به خسارت دیدگان تسهیلات بانکی کم بهره تعلق گیرد البته میزان این تسهیلات فعلا محدود است ولی در آینده بیشتر می شود.

مدیر اداره جهاد کشاورزی سوادکوه در خصوص میزان خسارت در سوادکوه ابراز داشت: 1600 هکتار باغات مرکبات سوادکوه با 2500 بهره بردار دچار خسارت شدند که این میزان نشان می دهد 95 درصد از باغات مرکبات سوادکوه از بین رفته و برای آن چیزی حدود 250 میلیارد ریال برآورد خسارت شد.

وی ادامه داد: علاوه بر مرکبات بر باغ های سیاه ریشه سوادکوه نیز خسارت سنگینی وارد شد و حدود 300 هکتار از باغات گردوی سوادکوه با 500 نفر بهره بردار دچار آسیب شد.

مرادیان افزود:  همچنین در بحث زنبورداری نیز 150 نفر از زنبورداران سوادکوه دچار خسارت شدند که برای آنها نیز 20 میلیارد ریال برآورد خسارت می شود.

 عضو کمیته فنی بحران شهرستان اعلام کرد: کمترین میزان خسارت به دامدارات تعلق دارد، در زمینه دام پروری 34 نفر از دامداران خسارت دیدند که خسارت برآورد شده برای آنها 350 میلیون ریال است.

 دیدگاه شما در مورد : اعطای تسهیلات کم بهره به خسارت دیدگان ناشی از سرما زدگی/ خسارت 20 میلیارد ریالی به زنبورداران

اعطای تسهیلات کم بهره به خسارت دیدگان ناشی از سرما زدگی/ خسارت 20 میلیارد ریالی به زنبورداران

  • پربازدیدترین ها