یکشنبه 03 تیر 1397 17:00:14

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 7675

تاریخ انتشار : 12/05/1393 - 19:10

اختصاصی/سوادکوه آنلاین گزارش می دهد:

جلسه مسئولین امور ایثارگران شهرداریهای مازندران در سوادکوه برگزار شد

صبح امروز جلسه مسئولین امور ایثارگران شهرداریهای مازندران به میزبانی پلسفید سوادکوه در سالن همایشهای فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

جلسه مسئولین امور ایثارگران شهرداریهای مازندران در سوادکوه برگزار شد

به گزارش خبرنگار سوادکوه آنلاین دراین جلسه یاوند عباسی مشاور وزیر و مسئول امور ایثارگران وزارت کشور و آبیارقمصری مشاور استاندار و مسئول امور ایثارگران استان به همراه نمایندگان امور ایثارگر در شهرداری های استان حضور داشتند.

شایان ذکر است در طی این جلسه مسائل و مشکلات ایثارگران و خانواده های جانبازان و شهدا از جمله بحث اشتغال فرزندان این اقشار،هزینه های درمان و سنوات خدمت فرزندان شهدا و ایثارگران  بیان شد.

همچنین از جمله مسائل مورد بحث در این جلسه بحث جا به جایی و در مواردی برکناری فرزندان ایثارگران در شهرداریها بود که نمایندگان به اتفاق خواهان رسیدگی به این امر شدند.

در ادامه جلسه احسان آبیار،مسئول امور ایثارگران استان مازندران ضمن بیان این نکته که هدف این جلسات باید رفع مشکلات عمده و بارز امور ایثارگران استان باشد بیان داشت:مسئولین شهرستان ها بازوی نهاد ایثارگران استان هستند و باید برای پیشبرد و رفع مشکلات از طرح مسائل شخصی جلوگیری کنند.

وی عنوان داشت:هدف بارز برگزاری این جلسات علاوه بر بازگویی معضلات،طرح پیشنهادات برای رفع این مشکلات است، بعلاوه اگر هر متولی در حوزه کاری خود،قانون و حوزه مسئولیت خود را در نظر دارد اصلا مشکلات بوجود نمی آید.

عباسی مسئول امور ایثارگران وزارت کشور نیز در ادامه جلسه از تدوین قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران خبر داد و گفت:17 آیین نامه جدید در خصوص امور ایثارگران توسط دولت تدوین شده و در آینده ای نزدیک تصویب و اجرایی می شود.

وی در خصوص اشتغال فرزندان ایثارگر تصریح کرد:6000فرزند شهید در کل کشور شناسایی شده است که تمام این افراد مرحله گزینش را به اتمام رسانده اند و ما منتظر مجوز استخدام هستیم،به محض اینکه استخدامی جدیدی صورت گیرد این افراد در اولویت قرار می گیرند.

عباسی ضمن اشاره به دستور العمل تکریم جانبازان و ایثارگران در دستگاه ها بیان داشت: این دستور العمل توسط وزیر سابق در دوره گذشته صادر شده که اکنون توسط کارشناسان امر در دست بررسی است و در صورت رفع ایراد و اشکال مجددا ابلاغ می شود.

مشاور وزیر و مسئول امور ایثارگران وزارت کشور جایگاه هزینه های درمان ایثارگران را در بطن طرح جامع خدمات رسانی به ایثارگران دانست و از مسئولین امر در حوزه ایثارگران در شهرستانها خواست  تامدارا،هدایت و کنترل را در دستور کار خود قرار دهند.

 دیدگاه شما در مورد : جلسه مسئولین امور ایثارگران شهرداریهای مازندران در سوادکوه برگزار شد

جلسه مسئولین امور ایثارگران شهرداریهای مازندران در سوادکوه برگزار شد

  • پربازدیدترین ها