شنبه 25 آذر 1396 05:07:20

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 7638

تاریخ انتشار : 11/05/1393 - 10:11

اختصاصی/ فرماندار سوادکوه شمالی اعلام کرد:

برند سازی عسل سوادکوه مهمترین دستاور جشنواره ملی عسل/تولید سالانه 372 تن عسل در سوادکوه

فرماندار سوادکوه شمالی از حضور وزیر کشاورزی در جشنواره عسل سوادکوه خبر داد و اظهار داشت: برند سازی و شناساندن عسل سوادکوه به عنوان یکی از بهترین انواع عسل در کشور می تواند مهمترین دستاورد این جشنواره باشد.

برند سازی عسل سوادکوه مهمترین دستاور جشنواره ملی عسل/تولید سالانه 372 تن عسل در سوادکوه

محمدرضا منصوریان در گفتگو با خبرنگار سوادکوه آنلاین، در خصوص برگزاری جشنواره ملی عسل سوادکوه بیان کرد: طی نشستی که با مسئولین، نمایندگان، شخصیت ها، شرکت تعاونی زنبورداران و اتحادیه زنبورداران شهرستان به عمل آمد تصمیم گرفتیم یک محصول تولید شهرستان را به عنوان تولید شاخص سوادکوه به ثبت برسانیم، نهایتا به این نتیجه رسیدیم که عسل بهترین گزینه برای شاخص شدن است.

وی درباره اهمیت برگزاری این جشنواره توضیح داد: حدود 411 نفر در سوادکوه با عضویت در اتحادیه زنبورداران سوادکوه به طور رسمی در زمینه زنبور داری مشغول به فعالیت هستند. این افراد با داشتن 43400 کندو در سال 372 تن عسل تولید می کنند که این میزان تولید بسیار قابل توجه بوده و حتی می توان با حمایت جدی از زنبورداران این میزان را افزایش داد.

منصوریان بازاریابی و فروش محصول را بزرگترین مشکل زنبورداران سوادکوه بیان کرد و گفت: جشنواره ملی عسل سوادکوه که از حمایت مسئولین شهرستانی و استانی برخوردار است می تواند کمک شایانی به بحث فروش محصول زنبورداران نماید.

فرماندار سوادکوه شمالی ابراز داشت: احداث کارخانه فرآورده های عسل و ایجاد مراکز فروش عسل در  5 نقطه از سوادکوه از جمله کارهایی است که به موازات جشنواره ملی عسل در حال پیگیری و انجام است.

وی با اشاره به اینکه وجود مناطق ییلاقی، پوشش گیاهی و جنگل های انبوه سوادکوه اذعان داشت: زنبورداری شغلی چند منظوره است و محیط بکر و سرسبز سوادکوه بهترین مکان برای پرورش زنبور و تولید مرغوب ترین انواع عسل است، با تقویت این بخش می توان به تولیدی کم دردسر دست یافت.

منصوریان در خصوص زمان برگزاری جشنواره ملی عسل سوادکوه اعلام کرد: این جشنواره با دبیری سید محمد نبوی در نیمه دوم شهریورماه با حضور وزیر کشاورزی در شیرگاه برگزار خواهد شد.

گفتنی است جشنواره ملی عسل سوادکوه با عنوان" شیرگاه شهرعسل" برای اولین بار است که در سوادکوه برگزار می شود، این جشنواره با وجود جمعیت قابل توجه زنبورداران بومی و غیر بومی شاغل در سوادکوه می تواند کمک شایانی به رونق زنبورداری در سوادکوه کند.دیدگاه شما در مورد : برند سازی عسل سوادکوه مهمترین دستاور جشنواره ملی عسل/تولید سالانه 372 تن عسل در سوادکوه

برند سازی عسل سوادکوه مهمترین دستاور جشنواره ملی عسل/تولید سالانه 372 تن عسل در سوادکوه