جمعه 07 اردیبهشت 1397 11:17:45

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 7616

تاریخ انتشار : 10/05/1393 - 16:55

ختصاصی/اقدامی عجیب از شهردار آلاشت:

گرفتن پول زور از مسافرین به اسم کمک به مسجد!

شهردار آلاشت در اقدامی عجیب از مسافرینی که در حیاط مسجد این شهر چادر زده بودند به اجبار به اسم " کمک به مسجد" پول گرفت.

گرفتن پول زور از مسافرین به اسم کمک به مسجد!

به گزارش سوادکوه آنلاین، شهر آلاشت در ماورای ابرها به عنوان گم ترین شهر سوادکوه در دل کوهها پنهان است، این شهر زیبا هر ساله میزبان مسافرین فراوانی از سرتاسر ایران عزیر است.
شب گذشته شهرداری آلاشت در اقدامی عجیب از کلیه مسافرینی که در حیاط مسجد تاریخی این شهر چادر زده بودند تحت عنوان کمک اجباری به مسجد پول گرفت.
مسافرینی که در حیاط این مسجد چادر زده بودند مدعی شدند فردی که خود را به عنوان شهردار آلاشت معرفی می کرد وارد محوطه مسجد شد و با در دست داشتن قبط رسید کمک به مسجد از کلیه کسانی که در محوطه حیاط چادر زده بودند خواست تا در عوض چادر زدن در این مکان به طور اجباری به مسجد کمک کنند.
مسافرین با در دست داشتن قبض های پرداخت شده مدعی شدند این فرد که خود را شهردار معرفی می کرد بابت هر چادر مبلغ 200 هزار ریال دریافت و با کسانی که برای دادن پول مقاومت می کردند بسیار نا محترمانه برخورد می کرد و ادعا می کرد این پول بابت هزینه آب و برق مسجد است.
این موارد در حالی است که در ورودی این مسجد با نصب چندین بنر تذکر داده شده که نصب چادر در این مکان ممنوع می باشد و معلوم نیست که اگر نصب و برپایی چادر ممنوع است چگونه با گرفتن پول این ممنوعیت برطرف شده و اصولا ملاک ممنوعیت برپایی چادر چه بوده که با دریافت 20 هزار تومان رفع ممنوعیت می شود.
علاوه بر این حجت الاسلام پورنوروز رئیس اداره اوقاف شهرستان سوادکوه نیز گرفتن پول اجباری از کسانی که در حیاط مسجد چادر زده اند را به بهانه کمک به مسجد غیر قانونی دانست و آن را حتی قابل پیگیری دانست.
وی اظهار داشت: بر اساس قانون، هیات امنای مسجد می توانند برای تامین هزینه های مسجد از مردم کمک نقدی دریافت کنند اما دریافت کمک اجباری از مردم خلاف قانون و قابل پیگیری است.
هنوز نمی توان گفت انگیزه اصلی عاملین چه بوده اما مطبی که حائز اهمیت است و همواره باید به آن توجه شود این است که مسجد حرم امن الهی است و در آن باید همیشه به روی پناه جویان باز باشد، در دنیای مدرن امروز راه های مختلفی برای کسب درآمد از توریست وجود دارد اما اینکه ما مسجد را راهی برای کسب درآمد از مسافرین آن هم به اجبار قرار دهیم اقدامی سخیف به نظر می رسد هر چند نیت جمع آوری کمک برای مسجد باشد.
گویی شهردار آلاشت می خواهد با دریافت کمک اجباری از مردم آنها را به زور به بهشت ببرد.
آلاشت با داشتن موزه مردم شناسی، رصد خانه و مناظر و ییلاقات دیدنی بیشمار منطقه ای بسیار مناسب برای جذب تورست است و جای تعجب دارد که مسئولین این شهر به جای استفاده از این همه استعداد طبیعی برای جذب سرمایه به اینگونه اقدامات عجیب دست می زننددیدگاه شما در مورد : گرفتن پول زور از مسافرین به اسم کمک به مسجد!

گرفتن پول زور از مسافرین به اسم کمک به مسجد!

  • پربازدیدترین ها