دوشنبه 27 آذر 1396 18:16:19

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 7612

تاریخ انتشار : 09/05/1393 - 09:01

اختصاصی/سوادکوه آنلاین گزارش می دهد:

بحران نان در زیراب+ تصویر

طی دو روز اخیر صفهای طولانی مقابل نانوایی ها و تعطیلی پیش از موعد برخی از آنها خبر از کمبود نان در زیراب می دهد.

بحران نان در زیراب+ تصویر

طی دو روز اخیر صفهای طولانی مقابل نانوایی ها و تعطیلی پیش از موعد برخی از آنها خبر از کمبود نان در زیراب می دهد.
به گزارش سوادکوه آنلاین، صف های طولانی نانوایی ها، تعطیلی برخی از نانوایی هاو تمام شدن نان در ساعات اولیه کاری برخی از نانوایی ها حکایت از بحران شدید نان در زیراب دارد.

 

 

http://www.savadkoohonline.ir/uploads/1393/02/IMG_7370.jpg
روز گذشته با وجود سرازیر شدن خیل عظیم مسافرین به شهر زیراب و افزایش بیش از حد جمعیت شناور این شهر در کمال تعجب شاهد تعطیلی اکثر نانوایی های این شهر بودیم و امروز هم علیرقم تلاش مسئولین باز هم تعداد معدودی از نانوایی ها مشغول فعالیت بودند.
این کمبود نان به حدی محسوس بود که صبح امروز امام جمعه شهر زیراب به همراه رئیس شورای اسلامی شهر به بازدید از نانوایی های در حال پخت پرداختند.

 

http://www.savadkoohonline.ir/uploads/1393/02/IMG_7371%5B1%5D.jpg
برخی از معدود نانوایی های فعال شهر نیز از کمبود سهمیه آرد گله داشتند و اظهار می کردند کمبود سهمیه آرد و هجم زیاد مشتریان سبب شده که نان در همان ساعات اولیه شروع کار به اتمام برسد.
مسئله کمبود نان در ایام تعطیل چیزی نیست که تازگی داشته باشد و تقریبا تمام مسئولین ومردم شهر زیراب و حتی سوادکوه می دانند در ایام تعطیل شش ماهه اول سال این شهر با مشکل کمبود نان مواجه است.
هجم زیاد مسافرین، جمعیت شناور بالای این شهر در ایام تعطیل از عواملی است که موجب کمبود شدید نان در این شهر می شود.
علاوه بر موارد گفته شده مسئله مهم دیگری که وضعیت نان این شهر را بغرنج می کند، موضوع تامین نان اهالی ییلاقات منطقه ولوپی است.
بر اساس تقسیم بندی سیاسی دهستان ولوپی جزء بخش داری بخش مرکزی سوادکوه است و طبق قانون سهمیه آرد آن به این بخش تعلق می گیرد اما از آنجا که اهالی این منطقه ساکن شهرهای همجوار هستند و اکثر از قائم شهر و شهرهای همجوار آن به این منطقه می آیند این امری طبیعی است که نان مورد نیاز خود را از شهرهای در مسیر تامین کنند و زیراب به عنوان نزدیکترین شهر به ییلاقات و در مسیر بودن همواره گزینه اول برای تامین نان اهالی منطقه ولوپی است.
مسئولین شهرستان و اتاق بحران سوادکوه باید این مهم را مد نظر داشته و در سهمیه بندی آرد و نان شهرستان لا اقل در روزهای تعطیل و شش ماهه اول سال در سهمیه بندی آرد شهرهای سوادکوه اندکی تغییرات دهندبرای این پست 2 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • پاسخ به نظر پنج شنبه 09 مرداد 1393 - 09:46
  اتاق اصناف واتحادیه

  سلام نان در زیراب کم نبود. مسافر بیش از حد درسوادکوه زیراب بود که همه ی مردم به منطقه خوش ییلاق وارد شدند من به عنوان مسئول اصناف شهرستان واستان نان سرانه که دولت 7/25گرم دادشد کفاف ندارد ولی مردم بیش از حد و جمعیت وارد منطقه شدند که نماینده اتاق اصناف وامام جمعه محترم وشورای شهر ،اعضای محترم اتحادیه خبازان ورودکردند وسر کشی به نانوائی ها رفتندکه سهمیه آرد جوابگو نیست ونبوده باتشکر فراوان اصناف و اتحادیه ؟؟؟

  0 3
 • پاسخ به نظر پنج شنبه 09 مرداد 1393 - 23:14
  شهروند

  سلام مقداری ازاین صف های طولانی مربوط است به بی عدالتی درتوزیع نان توسط نانواها وعدم مدیریت نانوایی خودشان .هرکی ازراه میرسدمیرودداخل نانوایی ونان خودش رامیگیرد ومیروداصلاتوجهی به مردمی که ساعت هادرصف ایستاده اندرانمکنند الهی کفت زن وبچه شون بشه...(همان فامیل ودوست وآشنا)

  0 1
دیدگاه شما در مورد : بحران نان در زیراب+ تصویر

بحران نان در زیراب+ تصویر