چهار شنبه 27 دی 1396 21:38:01

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 7593

تاریخ انتشار : 08/05/1393 - 12:16

اختصاصی/رئیس مرکز فنی حرفه ای سوادکوه:

هنرهای سنتی بهترین مشاغل خانگی برای کسب درآمد

رئیس مرکز فنی و حرفه ای سوادکوه ابراز داشت: هنرهای سنتی بهترین مشاغل خانگی برای کسب درآمد هستند که با کمترین هزینه، امکانات و فضا قابل اجراء هستند

هنرهای سنتی بهترین مشاغل خانگی برای کسب درآمد

هوشنگ علیزاده صبح دیروز در گفتگو با خبرنگار سوادکوه آنلاین در افتتاحیه نمایشگاه توانمندی های کارآموزان رشته های سنتی و مشاغل خانگی، هدف از برپایی این نمایشگاه را شناساندن هنرهای سنتی سوادکوه که در صنعت کاربرد دارند و می توان از طریق آنها درآمد زایی کرد عنوان نمود و ابراز داشت: مردم می دانند فرشی وجود دارد ولی نمی دانند این فرش چگونه شکل می گیرد و ممکن است چقدر درآمد و سرگرمی ایجاد کند، این نمایشگاه صنعت فرش بافی بومی سوادکوه را به همه می شناساند.
وی با بیان اینکه این نمایشگاه قالی بافی، گلیم بافی، جاجیم بافی، شمد بافی و چادر شب بافی را در سوادکوه به نمایش می گذارد، افزود: در این نمایشگاه علاقه مندان می توانند علاوه بر آشنایی با هنرهای مختلف سنتی سوادکوه با ثبت نام در دوره های آموزشی که توسط آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای برگزار می شود به یادگیری این هنرها بپردازند.
علیزاده همچنین بیان داشت: نقاشی بر روی سفال و شیشه از دیگر هنرهایی است که در این نمایشگاه به نمایش گذارده شده، سفال و شیشه تزئینی به عنوان دست ساخته های فانتزی برای تزئین خانه ها به کار می رود.
رئیس مرکز فنی و حرفه ای سوادکوه این نمایشگاه را فرصت خوبی دانست تا علاقه مندان با هنرهای سنتی و مشاغل خانگی در سوادکوه آشنا شوند و تصریح کرد: علاقه مندان با یادگیری هنرهای سنتی و صنایع دستی می توانند به عنوان یک شغل خانگی در منزل خود را با آن سرگرم کنند و حتی به وسیله آن درآمد داشته باشند.
وی در خصوص رشته های آموزشی در آموزشگاه ها و میزان استقبال هنرجویان گفت: در زمینه فرش بافی در سه شهر زیراب، شیرگاه و پلسفید آموزشگاه فعال داریم که در حال آموزش به افراد علاقه مند هستند، انتظار می رود با توجه به ایام تعطیلات بعد ازعید فطر مردم زیادی ثبت نام کنند.
علیزاده همچنین از دو رشته آموزشی جدید خبر داد و اعلام کرد: نقاشی روی سفال و شیشه و احیاء طرح های سنتی بر روی فرش دو رشته جدید هستند که برای اولین بار در آموزشگاه های سوادکوه آموزش داده می شوند.
رئیس مرکز فنی حرفه ای سوادکوه اذعان داشت: هنرهای دستی سنتی، صنایعی هستند که با امکانات، سرمایه و فضای اندک به راحتی در منازل قابل انجام هستند و می تواند درآمد خوبی برای خانواده ها باشد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر هیچگونه وامی برای حمایت از هنرآموختگان وجود ندارد، خاطرنشان کرد: مرکز فنی حرفه ای سوادکوه با نظارت بر نحوه و کیفیت آموزش آموزشگاه ها از علاقه مندان حمایت می کند و سعی می کند آموزش در بخش خصوصی با کیفیت عالی باشد تا کسانی که در این دوره ها شرکت می کنند بتوانند به عنوان یک فرد توانا در پایان دوره برای خودشان کار تولید کننددیدگاه شما در مورد : هنرهای سنتی بهترین مشاغل خانگی برای کسب درآمد

هنرهای سنتی بهترین مشاغل خانگی برای کسب درآمد