چهار شنبه 30 خرداد 1397 00:49:08

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 7326

تاریخ انتشار : 28/04/1393 - 17:21

به گزارش سوادکوه آنلاین:

یک سوادکوهی سرپرست «شرکت بازرسی مهندسی و صنعتی ایران» شد

یاسر ضیایی شیرکلایی طی حکمی از سوی مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان به عنوان «سرپرست شرکت بازرسی مهندسی و صنعتی ایران (سهامی عام)» معرفی شد.

یک سوادکوهی سرپرست «شرکت بازرسی مهندسی و صنعتی ایران» شد

به گزارش سوادکوه آنلاین، طی حکمی از سوی دکتر شهاب ­الدین غندالی، مدیرعامل مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، دکتر «یاسر ضیایی شیرکلایی» با حفظ سمت (مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری فرهنگیان) به عنوان «سرپرست شرکت بازرسی مهندسی و صنعتی ایران (سهامی عام)» معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، دکتر یاسر ضیایی، دانش آموخته دکترای MBA در مدیریت تجهیزات نفت و در حال حاضر مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری فرهنگیان است. وی عضو هيأت مديره شرکت توسعه تجارت و شرکت بازرگانی بانک رفاه کارگران ایران بوده و عضویت در کارگروه مالی و اقتصادی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، عضویت در هيأت مديره شرکت هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی توسعه و عضویت در هيأت مديره شركت ملی بازرگانی گاز ایران را در کارنامه اجرایی خود دارد.

دکتر ضیایی در دوره‌هایی نیز عضو هيأت مديره شركت گاز استان فارس و استان مازندران بوده است. وی علاوه بر تالیف دو جلد کتاب، ٢٥ مقاله علمی در ژورنال‌های معتبر بین‌المللی (ISI) در کشورهای آمریکا، انگلستان، ایتالیا، ژاپن و آلمان منتشر کرده‌است.

شرکت بازرسی مهندسی و صنعتی ایران در یک نگاه

از سال ١٣٦٠ موضوع تشكيل يك شركت بازرسی كننده ايرانی با ماهيت مستقل و ملی، كه در روابط فيمابين خريدار و فروشنده كالا حالت بی‌طرفی داشته و با نظارت بر اجرای دقيق قرارداد خريد بتواند مصالح و حقوق دولت و ملت را حفظ نمايد، مورد توجه مسئولين كشور قرار گرفت و در نهايت شركت بازرسی مهندسی و صنعتی ايران (سهامی خاص) در سال ١٣٦٢ تأسيس گرديد. اين شركت هم اكنون در سطح بين المللی با نام I.E.I شناخته شده است.

موضوع و هدف شركت عبارت است از كنترل مواد اوليه و ساخت بر اساس استانداردهای ملی و بين المللی، رقابت با مؤسسات و شركت‌های مشابه خارجی جهت كاهش وابستگی و نيل به خودكفايی و استقلال صنعتی كشور از طريق انتقال اطلاعات و تكنولوژی و ارائه خدمات بازرسی مهندسی به كليه دستگاه‌های اجرايی دولتی و بخش خصوصی. شركت بازرسی مهندسی و صنعتی ايران با زمينه‌های كاری و تجربيات كارشناسان خود در صنعت بازرسی در ارتباط با كالا های تجاری و پروژه‌های صنعتی و با استقرار هشت شعبه رسمی در كشورهای مختلف صنعتی جهان، هم اكنون بصورت يك شبكه مجهز بين‌المللی بازرسی فعاليت می‌نمايد. شركت در حال حاضر با در اختيار داشتن بيش از ٦٠٠ كارشناس و متخصص در كشورهای مختلف، خدمات بازرسی را در متجاوز از ٦٠ كشور صنعتی جهان به مشتريان خود ارائه می دهد. شركت بازرسی مهندسی و صنعتی ايران از ابتدای تأسيس تاكنون توانسته است به نحو موفقيت‌ آميزی بازرسی بيش از ٧٥٠٠٠ فقره كالا و يا پروژه صنعتی را به انجام رساند، كه از اين تعداد حدود ٨٠ درصد خدمات بازرسی مربوط به مواد اوليه، ماشين آلات و كالاهای صنعتی و پروژه‌ها می‌باشد. همچنين با توجه به ارزيابی‌های به عمل آمده از طرف موسسه استاندارد و تحقيقات صنعتی ايران، صلاحيت اين شركت در طی ساليان گذشته برای بازرسی كالا و پروژه‌ها، همواره مورد تائيد موسسه مذكور بوده و پروانه تائيد صلاحيت شركت همه ساله توسط موسسه استاندارد صادر گرديده است.

عضویت در انجمن ها

 • اتاق بازرگانی بين الملل دپارتمان(ICC -IMB)
 • عضو اتاق بازرگانی صنايع و معادن ايران و ايتاليا
 • عضو اتاق بازرگانی مشترك ايران و روسيه
 • عضو اتاق بازرگانی مشترك ايران و كانادا
 • عضو اتاق بازرگانی مشترك ايران و آلمان
 • عضو اتاق بازرگانی مشترك ايران و هند
 • عضو اتاق بازرگانی مشترك ايران و چين
 • عضو اتاق بازرگانی صنايع و معادن ايران
 • انجمن صادركنندگان خدمات فنی ومهندسی ايران
 • عضو انجمن متخصصين علوم و صنايع غذائی ايران
 • عضو انجمن مهندسی حمل و نقل ريلی
 • عضو انجمن سازندگان تجهيزات صنعت نفت ايران
 • عضو انجمن مهندسان مكانيك ايران
 • عضو انجمن دارندگان نشان استاندارد
 • عضو جامعه مميزی وبازرسی ايران
 • عضو مركز اطلاعات فنی ايران

شرکت بازرسی مهندسی و صنعتی ایران در عرصه بین المللی

شرکت بازرسی مهندسی و صنعتی ایران (سهامی عام) به عنوان یکی از شرکت های تابعه موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، علاوه بر حضور فعال در عرصه داخلی و داشتن قرار داد همکاری با صدها شرکت در حوزه های گاز و پتروشیمی، سیمان، حمل و نقل، آب و برق و دانشگاه ها، هم اکنون در کشورهای ژاپن، آلمان، چين، تركيه، روسيه و همچنین دوبی نمایندگی دارد.

این شرکت همچنین برنامه هایی برای گسترش فعالیت های خود در تعداد بیشتری از کشورهای دنیا داشته و همزمان برنامه منظمی برای پیوستن به فدراسیون بین المللی شرکت های بازرسی (International Federation of Inspection Agencies) مشهور به «ایفیا» دارد. در صورت پیوستن شرکت بازرسی مهندسی و صنعتی ایران به ایفیا علاوه بر کسب اعتبار بین المللی برای شرکت، می تواند در زمینه بازرسی های بین سایر کشورها فارغ از اینکه یکی از طرفین آن ایران باشد یا نباشد، وارد شود و پروژه های بین المللی گسترده ای را انجام دهد.

 دیدگاه شما در مورد : یک سوادکوهی سرپرست «شرکت بازرسی مهندسی و صنعتی ایران» شد

یک سوادکوهی سرپرست «شرکت بازرسی مهندسی و صنعتی ایران» شد

 • پربازدیدترین ها