جمعه 24 آذر 1396 08:08:57

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

گزارش و گفتگو
چاپ

کد خبر : 727

تاریخ انتشار : 08/08/1392 - 08:48

منتظر خبر شیعه شدن مولوی عبدالحمید هستم

بنده این دعوت نامه را برای جناب مولوی "عبدالحمید" ارسال نمودم و حال منتظر خبر مسرت بخش پذیرش مذهب محمّد و آل محمّد علیهم السلام توسط ایشان هستم.

منتظر خبر شیعه شدن مولوی عبدالحمید هستم

به گزارش سوادكوه آنلاین، حجة الاسلام و المسلمین شیخ "محمّد امیری سوادکوهی" روحانی، پژوهشگر و نویسنده جوان شیعه در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار شیعه آنلاین در شهر مقدس قم، به سوالات خبرنگار ما پاسخ داد.

وی در ابتدای این مصاحبه، بزرگ ترین عید الهی یعنی عیدالله الاکبر "غدیر" را به تمامی مسلمانان جهان و همچنین به تمامی ادیان و مذاهب تبریک و تهنیت گفت و افزود: عیدالله الاکبر "غدیر" تنها متعلق به مسلمانان نیست زیرا تمامی ادیان و مذاهب در مقابل عظمت و حقانیت وصی بلافصل رسول خاتم، اعجوبه جهان خلقت یعنی حضرت صدیق اکبر و فاروق اعظم امیرالمومنین علی علیه السلام سر تعظیم فرود می آورند و او را به عنوان انسانی کامل و خلیفه ای الهی پذیرفته اند.

حجة الإسلام امیری سوادکوهی در ادامه گفت: منکر ولایت علوی، منکر تمامی ادیان و مذاهب است. همانگونه که رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمودند: هر کس ولایت علی بن ابیطالب را رد نماید، تکذیب نموده تورات و انجیل و زبور و صحف ابراهیم علیه السلام و پیغمبران دیگر را؛ زیرا در کتب آنها نازل نشده چیزی مهم تر از شناسایی خدا به یگانگی و اقرار به نبوت محمد و ولایت علی و ائمه اطهار علیهم السلام از نسل او.

انگیزه شما از دعوت اخیرتان از مولوی "عبدالحمید اسماعیل زهی" به مذهب اهل بیت علیهم السلام چه بوده است؟

انگیزه دعوت اینجانب از جناب مولوی عبدالحمید، نشأت گرفته از دستور خدای متعال در قرآن مجید بوده که فرمودند: (وَ الْمُؤْمِنُونَ وَ الْمُؤْمِناتُ بَعْضُهُمْ أَوْلِياءُ بَعْضٍ يَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَ يَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْکَرِ وَ يُقيمُونَ الصَّلاةَ وَ يُؤْتُونَ الزَّکاةَ وَ يُطيعُونَ اللَّهَ وَ رَسُولَهُ أُولئِکَ سَيَرْحَمُهُمُ اللَّهُ إِنَّ اللَّهَ عَزيزٌ حَکيمٌ) «التوبه71» که به فضل خدا داعین مذهب اهل بیت علیهم السلام باشند. اهل بیتی که رسول خدا صلی الله علیه و آله در حدیث متواتر «ثقلین» آنان را به امر خدا همتای قرآن مجید و مفسر آن و جامع کلمه مسلمانان بر توحید معرفی نموده و فرمودند: «انّي مخلفٌ فيکم ما إن تمسکتم به لن تضلّوا إبداً کتاب الله و عترتي أهل بيتي و إنّهما لن يفترقا حتّي يردا علي الحوض فانظروا فانظروا کیف تخلفوننی فیهما.»

انگیزه مهم دیگری که می توان به آن اشاره کرد مبحث ارزشمند و مهم وحدت مسلمانان و تحقق آرزوی دیرین رسول خدا صلی الله علیه و آله است، از این رو ایشان را به این مذهبِ حق آسمانی دعوت نمودم تا ان شاءالله در پرتو حصن حصین ولایت امیرالمؤمنین حضرت علی علیه السلام و قلعه امن دو ثقل و یادگار رسول خدا، یعنی «قرآن و عترت» در مسیر کمال و انسانیت قدم برداشته و به کمک یکدیگر بتوانیم وحدت بی نظیر مسلمین را تحت لوای حضرت وصی، امیرالمؤمنین علی علیه السلام به رخ جهانیان بکشانیم و آن را در تاریخ اسلام رقم بزنیم.

جناب سوادکوهی؛ آیا تا به امروز مطلبی در رد نامه علمی شما نوشته شده است؟

بنده این دعوت نامه را برای جناب مولوی "عبدالحمید" ارسال نمودم و حال منتظر خبر مسرت بخش پذیرش مذهب محمّد و آل محمّد علیهم السلام توسط ایشان هستم. تا به امروز نیز هیچ یک از بزرگان و مولوی های اهل سنت و شبکات وهابی نتوانستند حتی یک خط و یا یک کلمه از این نامه را رَد و یا محتوای آن را تکذیب کنند زیرا خط به خط و کلمه به کلمه این دعوت نامه بر اساس اسناد معتبر و مهم علمی نزد اهل تسنن نگاشته شده و حقانیت مذهب اهل بیت علیهم السلام را به اثبات رسانیده و ایراد و اعتراض بر این نامه مساوی است.

با زیر سوال بردن مبانی علمی اهل تسنن که سبب می شود کتب صحاح حضرات به اغلاط تغییر نام دهد. البته جا دارد به این مطلب نیز اشاره کنم که تمامی مطالب ارائه شده در این نامه، ده ها و یا صدها سند محکم و معتبر دیگر از کتب معتبر اهل سنت دارد که تمامی آن را بصورت اسکن و کاملا واضح و دقیق در اختیار داریم و می توانیم در صورت لزوم در اختیار تمامی حقیقت طلبانِ آزاداندیش، خصوصا جوانان حقیقت جوی اهل تسنن قرار دهیم.

پس از انتشار خبر نامه جنابعالی به مولوی، بسیاری از رسانه های وهابی و ضد انقلاب و فرقه های انحرافی مستقیماً به حضرتعالی توهین کردند. سخن شما با این رسانه ها چیست؟

آنها با این سیاه نمایی ها و جوسازی ها خواستند ندای حق را ساکت و نور خدا را (مذهب اهل بیت علیهم السلام) خاموش کنند. نیازی نمی بینم که به آنان پاسخی دهم. هزار و چهارصد و اندی سال خدای متعال با رسول خدا صلی الله علیه و آله درباره آنان سخن گفت و فرمود: يُرِيدُونَ لِيُطْفِؤُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ؛ می‌خواهند نور خدا (ولایت امیرالمومنین علی علیه السلام) را با دهانهاشان (سخنان خویش) خاموش کنند ولی خدای عزوجل نمی‌گذارد تا نور خود را کامل کند، هر چند کافران را خوش نیاید.

سایت های وهابی تنها ایرادی که از شما گرفتند، سن شماست! به نظر شما آیا این امر قابل توجیه است؟

در مکتب رئیس مذهب شیعه حضرت امام جعفر صادق علیه السلام، سن و سال مطرح نیست. بنده شما را به مناظره جناب هشام بن حکم (از شاگردان امام صادق علیه السلام) با یکی از بزرگان اهل تسنن به نام عمرو بن عبید دعوت می کنم که تاریخ خود گواهی می دهد که جوانی در سن و سال هشام با پیرمردی از بزرگان عامه به مناظره برخاست و بر او پیروز شد.البته مطرح نمودن این مسائل فرار از حقیقت و پاک نمودن صورت مساله است که این سخنان در عصر امروز جایگاهی ندارد.

آیا در پایان سخنی برای گفتن دارید؟

از تمامی جوانان حقیقت جوی اهل تسنن می خواهم که این دعوتنامه و اتمام حجت را با تأمل و دقت و بدون تعصب مطالعه کنند و این مهم را نیز بدانند که اسلام حقیقی و اکمال دین طبق فرمایش قرآن کریم و رسول خدا صلی الله علیه و آله و حتی طبق معتبرترین کتب نزد اهل تسنن، تنها در تبعیت و پذیرش امامت و خلافت بلافصل امیرالمومنین علی علیه السلام محقق می شود.برای این پست 3 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • پاسخ به نظر چهار شنبه 08 آبان 1392 - 20:13
  ایران

  سلام لطفا از اقای سوادکوهی مصاحبه ای بگیرید

  78 2
 • پاسخ به نظر پنج شنبه 09 آبان 1392 - 13:10
  م

  سوادکوهی یعنی بیباک و نترس بعد از 100سال ک یک قرن به حساب می اید این حرکت انجام شد اینبار توسط یک سوادکوهی زیرابی(قادی)تبارک الله احس الخالقین به خطیب توانا محقق و نویسنده چندین کتاب علمی و مقالات علمی در باب اهل البیت ع محمد امیری سوادکوهی

  72 1
 • پاسخ به نظر سه شنبه 05 آذر 1392 - 16:00
  shia-online

  نگاهي به کتابی که برای مولوی عبدالحمید ارسال شد http://www.shia-online.ir/article.asp?id=31843&cat=1

  36 0
دیدگاه شما در مورد : منتظر خبر شیعه شدن مولوی عبدالحمید هستم

منتظر خبر شیعه شدن مولوی عبدالحمید هستم