جمعه 01 تیر 1397 04:21:19

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 7240

تاریخ انتشار : 25/04/1393 - 18:25

اختصاصی/ رئیس سازمان بهزیستی سوادکوه:

اشتغال پایدار برای معلولین در سوادکوه وجود ندارد

رئیس سازمان بهزیستی سوادکوه گفت:در این منطقه اشتغال پایداری برای قشر معلولین وجود ندارد،تسهیلات 15 میلیونی بهزیستی نیز جوابگوی یک اشتغال پایدار نیست.

اشتغال پایدار برای معلولین در سوادکوه وجود ندارد

حاتم دادمهر در گفتگو با خبرنگار سوادکوه آنلاین از بنیان سازمان بهزیستی سخن گفت و ابراز داشت:سازمان بهزیستی از سال 59به پیشنهاد دکترفیاض بخش از وزارت بهداری تفکیک و به صورت مستقل شروع به فعالیت کرد.

وی سنگ بنای این سازمان  را در سوادکوه از همان اوایل سال59 دانست و اعلام داشت:این ارگان در سوادکوه به دنبال حمایت از خانوارهای تحت پوشش سازمان های مردم نهاد آن دوران با هدف کاهش فقر و محرومیت ها احداث و شروع به کار کرده است.

رئیس سازمان بهزیستی سوادکوه بیان داشت:بهزیستی در4حوزه اجتماعی،توانبخشی،پیشگیری و مشارکت مردمی مشغول به فعالیت است.

وی افزود:محدوده حوزه اجتماعی بحث حمایت و سرپرستی خانواده های بی سرپرست،زنان سرپرست خانوار،فرزندان بی سرپرست معلول را شامل می شود که در حال حاضر در سوادکوه 124 خانوار حمایتی-اجتماعی تحت پوشش این بخش می باشد.

دادمهر اظهار داشت:تعداد 909نفر معلول نیزدرحوزه توانبخشی تحت پوشش سازمان بهزیستی قرار دارندو از جمله مشکلات بهزیستی در این حیطه تامین وسایل این مددجویان است.

وی پیشگیری را از جمله حوزه های حیاتی بهزیستی خواند و گفت: بهزیستی دارای رویکردی سلامت نگر است و قطعا در تمامی موارد پیشگیری می تواند بهتر از درمان عمل کند.

رئیس سازمان بهزیستی در ادامه بیان داشت:این ارگان یک سازمان پویا و مردم نهاد است،اگر حوزه مشارکت مردمی و اشتغال نباشد این سازمان دچار رکود می شود.

وی عنوان  داشت:از اهداف مهم سازمان در حوزه اشتغال بحث توانمندسازی مددجویان و جدا کردن آنها با ارائه  تسهیلات شغلی از بدنه سیستم بهزیستی است تا افراد بیشتری بتوانند از این خدمات بهره مند شوند.

دادمهر ضمن اشاره به نحوه خدمات سازمان به مدد جویان تصریح کرد:خدمات به دو بخش مستمر مالی و غیر مستمرتقسیم می شود که در بخش مستمرمالی ماهیانه از 48تا 95 هزار تومان را شامل می شود در کنار خدمات مالی،خدمات غیرمستمر نیزبر حسب مشکلاتی که مدد جو پیش رو دارد از درمان،اشتغال یا تسهیلات کمک هایی به آنها ارائه می شود.

حمایت از فرزندان معلولین،پرداخت کمک هزینه های تحصیلی و دانشجویی،توزیع خواربار در خانواده ای توانبخشی و حمایتی،تامین مسکن و ایجاد اشتغال از جمله خدمات بهزیستی شهرستان سوادکوه به مددجویان خود می باشد.

هم اکنون نیزبه مناسبت هفته بهزیستی150 سبد کالا به ارزش 50-70هزار تومان توسط خیرین در هفته بهزیستی در بین مدد جویان توزیع می شود.

دادمهر از تامین مسکن به عنوان یکی از سیاستهای مهم بهزیستی یاد کرد و خاطر نشان ساخت:اخذ پروانه رایگان تا سقف 120 متر زیربنا،اخذ انشعابات رایگان آب،برق،گاز وکمک های بلا عوض که در سال 93 به 6میلیون تومان رسیده است از جمله اقدامات این نهاد برای  تامین مسکن مددجویان بوده است.

وی اشتغال معلولین را از جمله معضلات این قشر از جامعه دانست و تصریح کرد:در این منطقه اشتغال پایداری برای قشر معلولین وجود ندارد،تسهیلات 15 میلیونی بهزیستی نیز جوابگوی یک اشتغال پایدار نیست.

رئیس سازمان بهزیستی اشاره داشت:بر طبق ماده 7قانون جامع حمایت از معلولین،این افراد می توانند بدون آزمون در کلیه سازمان ها مشغول به کار شوند که متاسفانه این قانون تا کنون اجرایی نشده است.

وی در قسمت دیگری از سخنانش گفت: شهرستان سوادکوه با وجود کثرت جمعیت دارای یک کمپ ترک اعتیاد است که ما مجوز کمپ جدیدی رادر پل سفید اخذ کرده ایم همچنین با وجود تنها 1 مهدکودک درکل شهرستان تصمیم برآن شد 2مهد در زیرآب، 1مهد در پل سفید و 1روستامهد در سنگ نیشت دایر شود که در سال جدید درسی فعالیت خود را آغاز می کنند.

دادمهر خطاب به مسئولان اذعان داشت:اگر مسئولان قانون جامع حمایت از معلولان را رعایت کنند و آن را عملیاتی سازند بیش از 90%از مشکلات بهزیستی ها مرتفع می گردد.دیدگاه شما در مورد : اشتغال پایدار برای معلولین در سوادکوه وجود ندارد

اشتغال پایدار برای معلولین در سوادکوه وجود ندارد

  • پربازدیدترین ها