شنبه 05 خرداد 1397 02:44:47

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 7148

تاریخ انتشار : 22/04/1393 - 12:58

اختصاصی/شهردار زیرآب بیان کرد:

شهرداری، شورای شهر و مردم عناصر اصلی توسعه زیرآب

شهردار زیرآب با اشاره به ارکان اصلی توسعه زیرآب یعنی مردم،شهرداری و شورای شهرگفت:شهرداری با همکاری شورای شهر باوجود بحران های مالی تمام سعی خود رابرای آبادانی شهر انجام می دهد،اگر مردم نیز مشارکت خود را پایدار کنند قطعا در 4سال آینده نوید زیرآبی آباد را می دهیم.

شهرداری، شورای شهر و مردم عناصر اصلی توسعه زیرآب

اعتصامی در گفتگو با خبرنگار سوادکوه آنلاین مهمترین معضل شهر زیرآب را دغدغه بیکاری جوانان که چرخ های اقتصاد و آینده سازان فردای کشور هستند دانست و گفت:این شهر کوچک  فاقد حتی یک کارخانه است،جوانان هیچ امیدی به آینده خود ندارند بر همین مبنا شهرداری نشست هایی با شهرک های صنعتی استان،نمایندگان  مردم در مجلس و سرمایه گذاران برای ایجاد اشتغال در سطح شهر داشته است،قول هایی نیز داده شده اما تا کنون  هیچ کاری صورت نگرفته است.

وی از بحران های شهرداری زیرآب اظهار نگرانی کرد و اذعان داشت: کمر شهرداری زیرآب زیر فشار مالی و بدهی هایی که بیشتر آن ها میراث مدیران قبلی است در حال خم شدن است.

شهردار زیرآب با بیان اینکه تیم جدید شهرداری تماما برای پرداخت این بدهی ها تلاش می کنند ابراز داشت: بیش از نیمی از این بدهی ها پرداخت شده اما شهرداری زیرآب منبع درآمد پایداری ندارد،از زمانی که شیرگاه از سوادکوه جدا شده است منبع درآمد شهرداری که از ارزش افزوده تامین می شد از 300میلیون به 40 میلیون کاهش یافته است.

وی ضمن اشاره به فاکتورهای ارتقا درجه شهرداری چون درآمد و جمعیت از ارتقا شهرداری زیرآب از رتبه 5 به درجه 6خبر داد.

 اعتصامی مردم؛شهرداری و شورای شهر را عناصر اصلی توسعه زیرآب دانست و اذعان کرد:شهرداری با وجود بحران های مالی تمام سعی خود رابرای آبادانی شهر انجام می دهد،2میلیارد آسفالت معابر در طی کمتر از 1سال با بودجه ای اندک پدیده ای شگرف است که تیم شهرداری زیرآب این کار را انجام داده است با این وجود اگر مردم  مشارکت خود را پایدار کنندو عوارض خود را به موقع پرداخت نمایند قطعا در 4سال آینده نوید زیرآبی آباد را می دهیم.

وی بحث گردشگری رایکی از مهمترین راهکارها برای توسعه و رونق اقتصادی زیرآب دانست و اشاره داشت:این شهر به دلیل عبور جاده ترانزیتی تهران-شمال،راه آهن تهران-گرگان،وجود رودخانه تلار و پوشش جنگلی بکر و زیبا قابلیت تبدیل شدن به یک محیط گردشگری را دارد.

شهردار زیرآب در ادامه افزود:به همین منظور تیم شهرداری با همکاری شورای شهر در پی  بررسی و امکان سنجی احداث تله کابین و بهره برداری از پارک 140هکتاری درویش ماهرو است.

وی از پارک جوارم به عنوان پارک شاخص گردشگری و عامل رونق اقتصادی زیرآب یاد کرد و عنوان داشت:به این پارک ها باید بیش از پیش توجه نمود بعلاوه با سرمایه گذاری درطرح پارک درویش ماهرو که دارای امکانات رفاهی و گردشگری و نیز هتل  اقامتی می باشد می توان معضل بیکاری جوانان را تا حدودی مرتفع ساخت .

اعتصامی در خصوص طرح تغییر المان میدان مرکزی شهر نیز یادآور شدکارهای کارشناسی انجام شده،طرح پیشنهادی دانشگاه شهید بهشتی تهران نیز به عنوان طرح نمونه  توسط تیم کارشناسی  انتخاب  و اعتبار بالغ بر 350 میلیون تومان نیز برای آن در نظر گرفته شده است.

وی افزود:تنها مشکل اجرای این پروژه،بحث 4بانده کردن جاده های سوادکوه است که از مسیر میدان نیز می گذرد،ما منتظر مجوز اداره راه و شهرسازی استان برای اجرای این طرح هستیم اما متاسفانه تا کنون هیچ جوابی برای عملی کردن این پروژه به ما داده نشده است.

شهردار شهر زیرآب  از مدیران استانی و شهرستانی و بخصوص نمایندگان مردم در مجلس خواست تا با دید میدانی و با توجه به کثرت جمعیت اعتبارات عمرانی را برای شهرها در نظر بگیرند تا مسئولان عمران و آبادانی شهرهای کوچک  بتوانند گام های بزرگی برای بهسازی و عمران این شهرها بردارند.

 برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • پاسخ به نظر دوشنبه 23 تیر 1393 - 22:32
    امیر

    سلام اقای شهردار یک میلیاردو ششصد میلیون که گرفتید چی شد په نکنه للوخورده راستی شما قبلا در شهداری چکاره بودید

    1 0
دیدگاه شما در مورد : شهرداری، شورای شهر و مردم عناصر اصلی توسعه زیرآب

شهرداری، شورای شهر و مردم عناصر اصلی توسعه زیرآب

  • پربازدیدترین ها