یکشنبه 28 آبان 1396 12:11:12

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 7105

تاریخ انتشار : 21/04/1393 - 20:01

اختصاصی/

بیانیه بسیج جامعه زنان سوادکوه به مناسبت روز ملی عفاف و حجاب

بسیج جامعه زنان سپاه ناحیه سوادکوه به مناسبت روز ملی عفاف و حجاب در راهپیمایی روز عفاف و حجاب در سوادکوه در حمایت از حجاب بانوان مسلمان اقدام به ایراد بیانیه کردند.

بیانیه بسیج جامعه زنان سوادکوه به مناسبت روز ملی عفاف و حجاب

به گزارش سوادکوه آنلاین، بسیج جامعه زنان سپاه ناحیه سوادکوه به مناسبت روز ملی عفاف و حجاب در راهپیمایی روز عفاف و حجاب در سوادکوه در حمایت از حجاب بانوان مسلمان اقدام به ایراد بیانیه کردند. متن کامل بیانیه به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

حجاب اسلامی حضور حماسی زن در جامعه است که قلب استعمارگران از همینه اش در بیم و هراس است.

همه ی ما می دانیم که حجاب و نجابت زن ايراني توسط مزدور و مامور استعمار غرب يعني رضاشاه هتك گرديد و بجاي دروازه تمدن , دروازه فساد و هرزگي و بي بندوباري بروي مردم ايران گشوده شد و غيرت و شرف مردان منكوب و ناموسشان در معرض ديد و تماشاي ديگران قرار گرفت. اين آغاز كار و ابتداي راه بود. مراحل بعدي تاسيس عشرتكده ها , مراكز عيش و نوش و رقص و آواز و برهنگي و آزادي جنسي زنان و مردان بود و این سوغات بزرگ تمدن غرب چه زود فراگیر شد.

در آستانه انقلاب اسلامي، درست زماني که مي‌رفت تا خروش مردمي ‌خشمگين، بساط حکومت ظالمانه پهلوي را بر اندازد، ناگهان جمعيت عظيمي‌ از زنان سياهپوش سطح خيابان‌ها را پر کرد. بازگشت تدين در ميان نسل جديد در قالب بازگشت حجاب خود را نشان داد.

وانقلاب اسلامي‌ عنوان انقلاب حجاب به خود گرفت و طي هشت سال از زمان انتشار کتاب (مسأله حجاب) استاد مطهري اين کتاب نزديک به ده بار به چاپ رسيد. اين نشان مي‌داد که جامعه در مسير يک تحول مذهبي، آن هم در کادر حجاب قرار گرفته است. خوشبختانه در روزهاي پس از انقلاب، حجاب به عنوان يک اصل در فرهنگ ايران اسلامي ‌پذيرفته شد. يکي از مهم‌ترين دلايل آن هم اين بود که حجاب هيچ‌گاه محدوديت به حساب نيامد و جمهوري اسلامي‌ نشان داد که زنان با حجاب هم مي‌توانند در تمامي ‌عرصه‌ها فعال باشند.

رهبر فرزانه انقلاب در تبیین  عفاف و حجاب می فرمایند:حفظ جایگاه و منزلت زن به حفظ حجاب و عفت او بر می گرددو در نقطه مقابل یکی از راههای اساسی دشمن جهت ضربه زدن به اسلام  و نظام جمهوری اسلامی ترویج و حمایت از بی بند و باری و مقابله حجاب و عفاف است و در شرایط کنونی نیز دشمن با انواع روشها اعم از راه اندازی شبکه های مبتذل ماهواره ای ،ساختن سی دی های مستهجن و ترویج پارتی های مختلط دختران و پسران حمایت از جریانات فمینیستی قصد دارد با اعتقادات اسلامی به ابتذال کشاندن جوان جامعه ایران را سرگرم مسائل بی ارزش کرده و آن را از آرمانهای خود باز دارد.

زنان قهرمان و بیدار ایران با مقاومت در مقابل زور گویی ها و تحمیل های گسترده تبلیغات نشان داده اند که حاضرند ازجان خود بگذرند ولی از عفت و حجاب خود هرگز

شواهد زنده این حقیقت چادر ترکش خورده سیده طاهره هاشمی ،شهیده شاخص سال فوزیه شیر دل و هفت هزار و ششصد شهیده ی زن انقلاب اسلامی و دفاع مقدس که چادر را کفن خود ساختند می باشند.

پایداری زنان قهرمان ایران در پاسداری از این اصالت انسانی نه تنها موجب استمرار ارزش در کشورعزیزمان گردیده بلکه امروز شاهد آن هستیم که در پرتو ایستادگی پیام حجاب جهانی شده است.

قدرتهای شیطانی با توزیع فساد و بی بند و باری و ترویج مدلهای غربی می خواهند اوضاع را به نفع خود تغییر دهند غافل از آنکه زنان ایرانی بیدارندو در عرصه های مختلف اجتماعی ،سیاسی و اقتصادی ودر ابعاد ملی و بین المللی درخشش قابل تحسین داشته و دارند و از آنجایی که نباید از مکر دشمنان غافل بود ما زنان و مردان مسلمان در روز ملی عفاف و حجاب با پافشاری بر گفتمان اصیل انقلاب و رهبر در سال فرهنگ و اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی  دغدغه رهبر انقلاب را دغدغه همه ی مردم ولایت مدار و مومن ایران اسلامی دانسته و تحقق بی چون و چرای عفاف و حجاب را در جامعه خواستاریم و از همه ی دستگاههای فرهنگی می خواهیم ضمن ارائه الگوهای برتر زنان مسلمان و آثار پربرکت حجاب در ارتقاء فرهیختگی و فرزانگی کشور آثار زیانبار فرهنگ غربی و نتایج مخرب آن در فرو پاشی اجتماعی غرب و نابودی کانون خانواده را تعیین کرده به تصویر کشند

از تولید و فروش کالاهای مفسده انگیز و البسه ی نامناسب با شئون اسلامی جدا ممانعت به عمل آورند .

قاطعانه از تولید و فروش و انتشار آثار ضد فرهنگی مغایر عفت عمومی و استفاده ابزاری از زن جلوگیری کنند.

با مروجان فساد و دایر کنندگان مجالس فساد مقابله کنندو از همه ظرفیت های قانونی اداره ی اماکن برای برخورد با تولید و عرضه کالاهای مفسده انگیز بهره گیری نمایند.

و در پایان بیاییم حجاب فاطمی را پاس بداریم.به امید روزی که زن و مرد بدحجاب در جامعه نداشته باشیم و همه ی مومنین با امنیت خاطر در راه تعالی کشور عزیزمان ایران بکوشیم.

والسلام

بسیج جامعه زنان سپاه ناحیه سوادکوه

برای مشاهده تصاویر راهپیمایی اینجا کلیک کنیددیدگاه شما در مورد : بیانیه بسیج جامعه زنان سوادکوه به مناسبت روز ملی عفاف و حجاب

بیانیه بسیج جامعه زنان سوادکوه به مناسبت روز ملی عفاف و حجاب