شنبه 01 اردیبهشت 1397 10:27:23

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 7085

تاریخ انتشار : 20/04/1393 - 22:14

اختصاصی/امام جمعه زیرآب بیان کرد:

:استحکام خانواده در گرو حجاب و عفاف زنان/طب سنتی اسلامی ایرانی راهی برای پیشبرد اقتصاد مقاومتی

خطیب جمعه زیراب در آستانه روز ملی حجاب و عفاف بیان کرد:حجاب و عفاف زنان باعث استحکام خانواده و از احکام ثابت و ضروری اسلام است.

:استحکام خانواده در گرو حجاب و عفاف زنان/طب سنتی اسلامی ایرانی  راهی برای پیشبرد اقتصاد مقاومتی

به گزارش خبرنگار سوادکوه آنلاین،حجت الاسلام محمد زمان رضایی در خطبه های نماز جمعه شهر زیرآب با بیان اینکه اسلام مکتب حق و حقیقت و دارایی هدفهای مشخص،مقررات همه جانبه و سیستم مدون اجتماعی،سیاسی،حقوقی و اقتصادی مشخص است اظهار داشت:مسلمان واقعی کسی است که با مبانی تربیتی و پرورش اسلام کاملا آشنا باشد تا بر اساس این مبانی به رشد و کمال برسد.

وی خانواده را مهمترین عامل پرورش و تربیت یک انسان مسلمان دانست و تصریح کرد:اساس و رکن یک خانواده مادر و زن است،آن هم زنی که  دارای روحی پاک باشد.

خطیب جمعه شهر زیرآب در ادامه افزود:آن کسی که مرد را آماده مسئولیت های سنگین جامعه می کند،زن خانواده است و زنان جامعه ما باید بیشترتوجهشان به احکام اسلامی باشد.

وی ابراز داشت:دنیای استکار تلاش دارد مسئولیت مادر بودن را از زنان ما بگیرد،اسلام نمی گوید زن در جامعه حضور نداشته باشد اما حضور او باید در شرایط مناسب و با شرط رعایت عفاف و حجاب باشد.

رضایی افزود:امروزه یکی از عامل  های اصلی طلاق در جامعه بحث اشتغال زنان است،زنان ما باید هوشیار باشند و مبانی اسلام را مبنای کار و زندگی خود قرار دهند تا به سعادت دنیوی و اخروی برسند و کانون خانواده شان همواره مستحکم بماند.

امام جمعه زیرآب اذعان داشت:روح پاک مادرانه نخستین و موثرترین کلید حفظ ارکان خانواده است و این جز با پاکی و حجاب زن بخصوص به هنگام ورود به اجتماع میسر نیست.

وی به مسئولین هشدار داد:نظام جمهوری اسلامی ایران بر پایه خون شهدا بنا شده و حفظ حجاب یکی از مهمترین سفارشات این شهدا به جامعه خود برای بقای این نظام است ،مسئولان حق ندارند در مسائل حجاب دخالت کنندو بی حجابی را در جامعه ترویج دهند.

رضایی با اشاره به اینکه مسئله حجاب زن از ضروریات دین اسلام است گفت: مسئولان باید به مسائل شرعی اهمیت دهند و جلوی این بی بند و باری ها را بگیرند .

وی در قسمت دیگری از سخنانش یکی از بهترین راه ها جهت پیشبرد اقتصاد مقاومتی را استفاده از الگوی طب سنتی اسلامی-ایرانی دانست و اعلام داشت:دنیای استکبار بهداشت و سلامت ما را هدف قرار داده و سرمایه های عظیم ما در طب سنتی اسلامی-ایرانی را از ما گرفته است.

خطیب جمعه زیرآب ضمن اشاره به این که طب سنتی ما امروزه بنام طب مصری،یونانی و هندی به ثبت رسیده است گفت:این سرمایه های عظیم از آن ماست و نباید به این امر بی توجه ماند،پزشکان امروز جامعه ایران که در طب نوین به پیشرفت های شگرفی دست یافته اند اگر بتوانند طب سنتی را در درمان خود ملاک قرار دهند این منابع عظیم  حفظ خواهد شد.

وی ابراز داشت:اگر ما از طب سنتی استفاده کنیم  علاوه بر حفظ سلامت بر بسیاری از تحریم هایی که غرب از این طریق بر ما وارد کرده فائق می آییم پس باید این موضوع را در جامعه نهادینه کرد و رسانه ها،آموزش و پرورش،پزشکان می توانند این فرهنگسازی را در جامعه ایجاد کنند.

 دیدگاه شما در مورد : :استحکام خانواده در گرو حجاب و عفاف زنان/طب سنتی اسلامی ایرانی راهی برای پیشبرد اقتصاد مقاومتی

:استحکام خانواده در گرو حجاب و عفاف زنان/طب سنتی اسلامی ایرانی  راهی برای پیشبرد اقتصاد مقاومتی

  • پربازدیدترین ها