یکشنبه 30 اردیبهشت 1397 18:34:41

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 6979

تاریخ انتشار : 18/04/1393 - 00:53

اختصاصی/شهردار پل سفید:

زیر ساخت های مناسب عامل توسعه شهرهای کوچک است/توجه به صنعت توریسم راهکاری برای رونق اقتصادی شهرهای کوچک

رمضان پاریاو با اشاره به این نکته که وجود زیر ساخت های مناسب عامل توسعه شهرهای کوچک است بیان داشت:ازجمله اقدامات شهرداری در سال 93 جهت بهبود و رسیدن به سطحی از توسعه پایدار می توان به احداث ساختمان مدیریت بحران،پایگاه آتش نشانی،تملک زمین برای احداث پارک شهر و کارخانه بتن آماده وفرآورده های بتنی اشاره کرد.

 زیر ساخت های مناسب عامل توسعه شهرهای کوچک است/توجه به صنعت توریسم راهکاری برای رونق اقتصادی شهرهای کوچک

به گزارش خبرنگار سوادکوه آنلاین رمضان پاریاو با اشاره به این نکته که  وجود زیر ساخت های مناسب عامل توسعه شهرهای کوچک است بیان داشت:ازجمله اقدامات شهرداری در سال 93 جهت بهبود و رسیدن به سطحی از توسعه پایدار می توان به احداث ساختمان مدیریت بحران،پایگاه آتش نشانی،تملک زمین برای احداث پارک شهر و کارخانه  بتن آماده وفرآورده های بتنی اشاره کرد

وی  در خصوص پروژه مدیریت بحران و آتشنشانی اعلام داشت: بخش اعظم کار این پروژه ها به پایان رسیده است و تا آخر امسال این طرح ها به بهره برداری می رسد.

شهردار پل سفید احداث کارخانه بتن و فرآورده های بتنی را گامی مهم در جهت بهبود اقتصاد شهری دانست واظهار داشت:با احداث کارخانه،حجم کارو مبادلاتی که در آن صورت می گیرد قطعا درآمدزایی برای شهر ایجاد شده و تا حدودی معضل بیکاری مرتفع می گردد.

وی همچنین از بهره برداری 2جایگاه  CNG تا پایان سال 93خبر داد و گفت:این 2جایگاه از محل اعتبارات وزارت نفت برای کمک به درآمدهای شهرداری و رفاه حال شهروندان در ورودی و خروجی شهر تعبیه شده است.

پاریاو از انعقاد قرداد مشارکتی بین بنیاد مسکن ، مردم و شهرداری جهت احداث مرکزتجاری 7طبقه در مرکزشهرخبر داد و ابراز داشت:این فعالیت ها می تواند گامی اساسی جهت پایایی،جذب سرمایه و رونق اقتصادی باشد.

شهردار پل سفید در قسمت دیگر سخنانش ضمن اشاره به اختصاص 100میلیون تومان اعتباربرای ایجاد پارک محله آزادمهر، توجه به گردشگری و صنعت توریسم را کلید اساسی پویایی شهری بخصوص  شهرهای کوچک دانست و تصریح کرد:در این شهر 2منطقه نمونه گردشگری چم چم و پارک جنگلی آزادمهر برای امر توریسم درنظر گرفته شده ،موافقت میراث فرهنگی کشور نیز جلب و قراردادهایی نیز در این زمینه منعقد گردیده است.

وی در ادامه افزود:طی آخرین نشست مسئولان مراتع و جنگل ها و منابع طبیعی  و با حضور نمایندگان مردم در مجلس قرار بر آن شد که پارک چم چم  برای تبدیل شدن به منطقه گردشگری به بخش خصوصی و20هکتار عرصه جنگلی آزادمهر برای بهسازی درامر توریسم به شهرداری پل سفید واگذار گردد.

 شایان ذکر است از جمله اقدامات دیگر شهرداری پل سفید برای رونق صنعت توریسم شهرستان ساخت مجموعه تجاری-اقامتی در این شهر است.

 شهردار پل سفیددر این خصوص گفت:طراحی فضا برای مجتمع تجاری و اقامتی انجام و این طرح ها در نمایشگاه های فرصت های سرمایه گذاری هم شرکت داده شده اما به دلیل فاقد کشش سرمایه گذاری بودن این منطقه فعلا این طرح مسکوت مانده است.

وی عنوان داشت:اگر سرمایه گذاری علاقه مند به سرمایه گذاری در پل سفید باشد ما هرگونه آمادگی خود را جهت ساخت این مجتمع و رونق صنعت توریسم شهراعلام می داریم.

 

 

 

 برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • پاسخ به نظر چهار شنبه 18 تیر 1393 - 08:12
    بهداد رحیمی شورمستی

    عرض سلام وادب واحترام ....جناب آقای پاریاو بسیار خوشحالم که مسئولی از شهرستان سوادکوه دغدغه رونق صنعت گردشگری دارد اما شهردار عزیز ودوست داشتنی کاش یه بار یه بازدید از منطقه نمونه گردشگری دریاچه شورمست داشتید واز آن صحبتی به میان میامد مسلما قابلیتهای این مجتمع با وجود دریاچه طبیعی وامکانات موجود که فقط با همت وتلاش اهالی روستا به وجود آمد ومیزان استقبال گردشگران قابل مقایسه با دیگر مناطق نیست ....طبق فرمایشات یکی از مسئولین شهرستان پارک کندوان با بودجه اختصاص یافته دریاچه شورمست درست شد!!!!آرزوی توفیق روز افزون برای جنابعالی ودیگر مسئولین خدوم

    3 0
دیدگاه شما در مورد : زیر ساخت های مناسب عامل توسعه شهرهای کوچک است/توجه به صنعت توریسم راهکاری برای رونق اقتصادی شهرهای کوچک

 زیر ساخت های مناسب عامل توسعه شهرهای کوچک است/توجه به صنعت توریسم راهکاری برای رونق اقتصادی شهرهای کوچک

  • پربازدیدترین ها