شنبه 01 اردیبهشت 1397 04:46:34

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 6865

تاریخ انتشار : 14/04/1393 - 04:49

اختصاصی/خطیب جمعه شهر زیرآب:

بزرگترین مشکل جامعه امروز مبارزه با هوای نفس است/مسئولان شهرستان ازکارشکنی ها جلوگیری کنند

امام جمعه شهر زیرآب گفت:بزرگترین معضل جامعه بشری مبارزه وغلبه برهوای نفس است و اگر بتوان جلوی هوای نفس را گرفت،گره بسیاری از مشکلات جوامع بشری حل می شود.

 بزرگترین مشکل جامعه امروز مبارزه با هوای نفس است/مسئولان شهرستان ازکارشکنی ها جلوگیری کنند

به گزارش سوادکوه آنلاین.محمد زمان رضایی با گرامیداشت آغازماه میهمانی خدا،رمضان را بهترین ماه ها برای مغفرت و آمرزش گناهان دانست واذعان داشت:رمضان،ماه برکت و مغفرت و آمرزش است و باید در این ماه فرد روزه دار عملا گناه را از خود دور کند و در مسیرمستقیم که همان راه خداست قدم بردارد.

وی ضمن تاکید براستغفار واقعی در این ماه بیان داشت:گرسنگی وتشنگی صرف تنها شرط روزه داری نیست،بحث صحت و قبولی روزه دو چیز مجزاست.

امام جمعه شهر زیرآب افزود:شرط قبولی روزه واقعی،روزه تمامی اعضا و جوارح انسان است.

وی روزه داری واقعی را نوعی توفیق دانست که هرکسی نمی تواند در این مسیر قدم بردارد.

حجت الاسلام رضایی بزرگترین مشکل جامعه امروز را غلبه بر هوای نفس خواند و با اشاره به وضعیت کشورهای اسلامی همچون عراق اظهار داشت:خودجوشی 2میلیون و500هزار نفرنیروی داوطلب در عراق برای مبارزه با گروهک های تکفیری نشان از توان،نفوذ معنوی و قدرت بالای مرجعیت شیعه در میان مسلمانان بخصوص شیعیان است.

وی گفت:اگردولت عراق از این پتانسیل و ظرفیت عظیم در بدنه ارتش خود استفاده کند و آن را با این نیروها تقویت کند می تواند جلوی پیشروی گروه های تکفیری از جمله داعش را بگیرد.

خطیب جمعه زیرآب در ادامه با اشاره به فرمایشات امام خامنه ای مبنی براینکه جامعه اسلامی امروز با چالش های بسیاری روبروست اظهار داشت:توسل به چالش ها به این معنا نیست که دشمن از ما قوی تر است و می تواند بر ما غلبه کند.

وی ابراز کرد:دنیای استکبار متوجه بیداری اسلامی شده است و به همین دلیل بیش از پیش از دنیای اسلام می هراسد و از هر چیزی برای سد کردن پیشرفت های جوامع اسلامی استفاده می کند.

امام جمعه زیرآب در قسمت دیگری از سخنانش مسئولان را خطاب قرار داد و بیان کرد:باید به فکر جوانان بود و تمام امکانات را برای رشد و تعالی آینده سازان جامعه مهیا کرد.

وی فراهم کردن و شناخت پتانسیل های ورزشی را راهکاری را برای جلوگیری از سوق یافتن جوانان به سمت اعتیاد دانست و به مسئولان هشدار داد:مسئولان شهرستان باید از کارشکنی ها و زد وبندها جلوگیری کنند و دست به دست هم دهند تا کارهای عمرانی خصوصا در امر ورزش شهرستان رونق یابد.دیدگاه شما در مورد : بزرگترین مشکل جامعه امروز مبارزه با هوای نفس است/مسئولان شهرستان ازکارشکنی ها جلوگیری کنند

 بزرگترین مشکل جامعه امروز مبارزه با هوای نفس است/مسئولان شهرستان ازکارشکنی ها جلوگیری کنند

  • پربازدیدترین ها