جمعه 24 آذر 1396 11:59:59

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 6855

تاریخ انتشار : 13/04/1393 - 17:54

اختصاصی/ عضو کمیسیون صنایع:

شهرک های صنعتی سوادکوه خواسته های ما را تامین نکرد/ مازندران به لحاظ صنعتی از بقیه استان ها عقب تر است

نماینده مردم سوادکوه در خانه ملت با بیان اینکه شهرک های صنعتی سوادکوه قطعا خواسته های مورد انتظار را تامین نکرده است از پیگیری ها برای راه اندازی بخشی از واحد های صنعتی خبر داد.

شهرک های صنعتی سوادکوه خواسته های ما را تامین نکرد/ مازندران به لحاظ صنعتی از بقیه استان ها عقب تر است

هادی حسینی در گفتگو با خبرنگار سوادکوه آنلاین با اعلام نارضایتی از وضعیت شهرک های صنعتی سوادکوه اظهار داشت: شهرک های صنعتی سوادکوه قطعا خواسته های مورد انتظار را تامین نکرده است، دلیلش هم این است که بخش زیادی از مراکز صنعتی و تولیدی ما در شهرک های صنعتی در حال حاضر یا تعطیل هستند و یا با ظرفیت کامل کار نمی کنند.

وی وضعیت نامناسب اقتصادی کشور، روابط بین بانک ها و سرمایه گذاران را از جمله عوامل وضعیت نا به سامان شهرک های صنعتی دانست و افزود: ممکن است در بازه ای از زمان برخی از کسانی که از تسهیلات بانکی استفاده کردند آن اهلیت لازم را نداشتند و برخی نیز از ظرفیت لازم برای مقاومت در این شرایط بد اقتصادی برخوردار نبودند و به خاطر همین نتوانستند دوام بیاورند و همه این موارد موجب شد بخش زیادی از فرصت ها از دست برود.

حسینی البته خاطر نشان کرد: ما به شدت و با جدیت پیگیریم تا بخشی از واحد های صنعتی را که قابلیت راه اندازی مجدد دارند دوباره راه اندازی کنیم و همچنین تصمیم داریم به بخشی از واحدهای فعال کمک کنیم تا سرپایشان به ایستند و به حیاط خود ادامه دهند.

عضو  شوراي راهبردي دفتر انرژي، صنعت و معدن مرکز پژوهش‌هاي مجلس در مورد اینکه چرا تنها یک سوم واحد های صنعتی در شهرک های صنعتی سوادکوه فعال هستند، گفت: برای این موضوع سه دلیل وجود دارد، مورد اول اینکه بخشی از کسانی که قصد انجام کار اقتصادی در این شهرک ها داشتند از روز اول اهل کار نبودند و اهلیت لازم را نداشتند. علت دوم نیز اینکه برخی از این افراد به دلیل شرایط سخت اقتصادی، تحریم ها، افزایش قیمت دلار و موارد دیگر نتوانستند درست پیش بینی کنند و به مشکل برخوردند.

نماینده مردم سوادکوه در ادامه دولت را نیز در این خصوص تقصیر کار دانست و تصریح کرد:معمولا در دنیا دولت ها برای شرایط سخت بسته های حمایتی دارند یعنی در شرایط ویژه به صنعتگران و تولید کنندگان کمک می کنند تا سرپا بمانند و بعد از عبور از بحران زمانی که شرایط عادی شد از ظرفیت آنها استفاده می کنند اما در این جا دولت هیچ گونه کمکی به این مجموعه ها نکرد و حتی به مجموعه های کوچکی هم که با توان خودشان راه افتادند نتوانست کمکی بکند و این موجب شد آنها به شرایط بدی دچار شوند.

عضو کمیسیون صنایع در بخش دیگری از سخنانش به وضعیت بد اقتصادی مازندران اشاره کرد و با بیان اینکه مازندران از لحاظ صنعتی از بقیه استان ها پایین تر است، اذعان داشت: مازندران در برهه ای از زمان به عنوان استان کشاورزی معرفی شد و در آن ممنوعیت صنعتی وجود داشت، بنابراین همین طوری 20الی 25 سال از دیگر استان ها عقب تر است.

وی همچنین وضعیت صنعتی سوادکوه را با وجود سه شهرک صنعتی در آن به نسبت مازندران در وضعیت متوسطی دانست و بیان کرد: سوادکوه در وضعیت خیلی پایینی نیست ولی از نظر شهرک های صنعتی، صنعت سوادکوه وضعیت خوبی ندارد.

حسینی البته تاکید کرد: برخلاف صنعت ما از نظر معدن و اندوخته های معدنی وضعیت خوبی داریم و امیدواریم بتوانیم با احیاء مجدد البرز مرکزی و معادن زغال سنگ و احداث دو کارخانه کک سازی و زغال شویی جایگاه خودمان را پیدا کنیم.برای این پست 3 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • پاسخ به نظر دوشنبه 16 تیر 1393 - 09:11
  ناشناس

  جناب حسینی حصرتعالی به جای توزیع سبد کالا ماه رمضان پیگیر مشکلات به قول شما صنعت سوادکوه باشید من نمی دانم چرا یک نماینده باید به نام همسر و دخترش موسسه خیریه رااندازی کنه و سبد کالا توزیع بکنه ................

  1 0
 • پاسخ به نظر دوشنبه 16 تیر 1393 - 10:07
  با انصاف

  سلام ، توزیع سبد کالا چه ربطی به آقای حسینی داره بنده خدا! من خودم از مخالفینش هستم ولی این جور تخریب کردنشو نامردی می دونم. دوستان لطفا در دشمنی کردن تون هم انصاف داشته باشید و با جوانمردی پیش برید!

  0 0
 • پاسخ به نظر دوشنبه 16 تیر 1393 - 13:30
  بی انصاف

  چون دیروز با یک وانت جلوی دفترش مشغول بارگیری سبد کالا بودند احتمالا به خاطر این گفتند اقای ناشناس

  2 0
دیدگاه شما در مورد : شهرک های صنعتی سوادکوه خواسته های ما را تامین نکرد/ مازندران به لحاظ صنعتی از بقیه استان ها عقب تر است

شهرک های صنعتی سوادکوه خواسته های ما را تامین نکرد/ مازندران به لحاظ صنعتی از بقیه استان ها عقب تر است