یکشنبه 03 تیر 1397 05:57:59

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 681

تاریخ انتشار : 06/08/1392 - 11:50

به گزارش سوادكوه:

ششمين خانواده هم در طالع رودبار داغدار شد/مسئولين اما همچنان در خواب

شايد قرباني شدن شش نفر براي اينكه مسئولين پي به حساسيت اين موضوع ببرند كافي باشد، اميدواريم لحظه اي خود را جاي خانواده قربانيان اين حوادث بگذارند و با تعامل بيشتر سعي كنند از قرباني شدن نفر هفتم جلوگيري كنند.

ششمين خانواده هم در طالع رودبار داغدار شد/مسئولين اما همچنان در خواب

به گزارش سوادكوه آنلاين در پي سلسله خبرهاي تصادفات در عبور طالع رودبار شمار كشته شدگان اين نقطه به شش تن رسيد و عليرقم قول مسئولين براي حل مشكل اين نقطه كار به جايي نرسيد.

بامداد امروز بر اثر برخورد اتوبوس با پرايد در عبور طالع رودبار يك نفر كشته و يك تن ديگر زخمي شد.

به علت تردد زياد در محور سوادكوه و آمار بالاي تصادفات در اين محور در زمان دولت دهم پروژه 4 بانده كردن محور سوادكوه تصويب و به موعد اجرا گذاشته شد.

اجراي اين پروژه نويد روزهاي خوبي را براي مردم سوادكوه مي دهد و اتمام آن به معناي كاهش شديد ترافيك در اين محور و پايين آمدن آمار تصادفات است،اما اتفاقاتي سبب شده تا شيريني اجرايي شدن اين پروژه به كام مردم تلخ شود.

محور سوادكوه نزديك به ده نقطه پر حادثه دارد، در ميان اين نقاط عبور طالع رودبار كم كم دارد خوش مي درخشد. اين منطقه نيز تحت پوشش طرح 4 بانده كردن محور سوادكوه قرار گرفته و شركت سداد مسئوليت 4 بانده كردن آن را به عهده دارد.

درصد زيادي از كار اين پروژه در منطقه طالع رودبار انجام شده و مي توان گفت باند جديد محور سوادكوه در عبور طالع رودبار تقريبا آماده بهره برداري است اما بنا بر دلايلي اين پروژه هنوز افتتاح نشده است.

شركت سداد يك اشتباه بزرگ مرتكب شده در حالي كه باند جديد جاده هنوز آماده بهره برداري نبود از ماها قبل اقدام به نصب گارد ريل در اين نقطه كرد.

نصب گارد ريل پيش از موعد، مسدود نكردن دو طرف جاده جديد با سد هاي بتوني و عدم نصب تابلو هاي هشدار دهنده به ميزان لازم سبب شده تا بعضي از رانندگان با ديدن گارد ريل اينگونه استنباط كنند كه جاده دو طرفه است و از باند جديد عبور و مرور انجام مي شود.

اين امر ساده موجب شده تا رانندگان با خيالي آسوده و با گمان اين كه جاده يك طرفه است در هر دو لاين اين جاده دو طرفه رانندگي كنند و زماني پي به اشتباه خود مي برند كه در پيچي خطرناك با خودروي روبرويي برخورد مي كنند و آن زمان ديگر دير است.

با احتساب قرباني تصادف بامداد امروز تا كنون شش نفر از هم ميهنان ما در اين نقطه جان خود را از دست داده اند، به نظر مي رسد اين تعداد قرباني براي رفع اين معضل كافي باشد.

به سراغ مسئولين مي رويم تا چاره كار را از آنها جويا شويم.

نماينده توسعه و تجهيز راه هاي كشور دراستان مازندران مدعي است باند جديد جاده سوادكوه در عبور طالع رودبار از يك ماه پيش آماده بهره برداري است.

رستمي بدون آنكه اداره راه و شهر سازي سوادكوه و پليس راه را به طور صريح مقصر بداند گفت:« براي افتتاح جاده جديد و انداختن ترافيك در آن نياز به تاييد صورت جلسه از سوي پليس راه و اداره راه و شهرسازي شهرستان سوادكوه است. الان يك هفته مي شود كه ما از آنها درخواست كرديم كه صورت جلسه را امضاء كنند اما اين مسئولين زير بار نمي روند و مي گويند بدون صورت جلسه جاده را افتتاح كنيد و ما هم قبول نمي كنيم.»

رئيس اداره راه و شهرسازي شهرستان سوادكوه هم ضمن تكذيب بخشي از سخنان رستمي اذعان كرد:« بر خلاف گفته آقاي رستمي صبح ديروز در همان منطقه از او خواستم تا اين جاده را افتتاح كنند اما او قبول نكرد.»

مظلومي عدم آمادگي شركت سداد براي تحويل پروژه را علت امتناع رستمي از افتتاح پروژه دانست و تاكيد كرد:« اين پروژه مشكلات فني دارد و در برخي نقاط دچار نواقص است.»

و اما بشنويد از رئيس اداره پليس راه سوادكوه كه در مكالمه تلفني بدون بيان هيچ توضيحي فقط اعلام كرد:« اين جاده امروز بازگشايي مي شود.»

البته عليپور عضو كميسيون عمران مجلس هم در مصاحبات قبلي خود بعد از كشته شدن پنجمين قرباني در عبور طالع رودبار نويد افتتاح اين جاده را براي 10 روز پيش داده بود اما امروز كه ششمين نفر هم به جمع قربانيان اضافه شد خبري از افتتاح نيست.

به نظر مي رسد بازگشايي باند جديد محور سوادكوه در منطقه طالع رودبار بهترين راه حل براي پايين آمدن آمار تصادفات و جلوگيري از قرباني شدن افراد بيشتر در اين منطقه باشد.

شايد قرباني شدن شش نفر براي اينكه مسئولين پي به حساسيت اين موضوع ببرند كافي باشد، اميدواريم لحظه اي خود را جاي خانواده قربانيان اين حوادث بگذارند و با تعامل بيشتر سعي كنند از قرباني شدن نفر هفتم جلوگيري كنند.برای این پست 3 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • پاسخ به نظر چهار شنبه 08 آبان 1392 - 13:24
  محمودی

  هرچه فریاد میزنید به گوش مسولین نمیره پس بیایید دعا کنیم یکی از مسولین در اینجا دچار سانحه بشه شاید مشکل حل شه!!!!!!!!!!!!

  7 0
 • پاسخ به نظر پنج شنبه 16 آبان 1392 - 23:27
  ابراهیم امامی

  آقآیون مسیول اگر برادر شما فوت میکرد چیکار میکردین فک میکنین با جون مرغ بازی میکنین راننده پراید سفید 6 آبان پسر عمویه من برادر عزیزم بود از خدا میخوام به شما هم این حادثه در اون شرایط پیش بیاد آمین

  6 0
 • پاسخ به نظر دوشنبه 04 آذر 1392 - 09:56
  امامی

  از خدایه متعال میخواهم که برای خانواده مسعولین ................. این حادثه پیش بیاد و و و و و تا آخرین عمر از یاد نبرن که یتیم کردن دو تا بچه که یکیش هنوز پدرشو ندیده چقدر درد ناکه راننده پراید سفید که با اتوبوس گرگان تصادف کرده برادر عزیزم هست مسعولین وقتی اینو داشتم مینوشتم از چشام اشک و از دلم بغض بیرون میومد لعنت خدا بر شما مسیولین. .............

  3 0
دیدگاه شما در مورد : ششمين خانواده هم در طالع رودبار داغدار شد/مسئولين اما همچنان در خواب

ششمين خانواده هم در طالع رودبار داغدار شد/مسئولين اما همچنان در خواب

 • پربازدیدترین ها