چهار شنبه 27 دی 1396 10:54:49

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 6732

تاریخ انتشار : 09/04/1393 - 14:49

سوادکوه آنلاین خبر می دهد:

گل آلودگی از رودخانه تلار رخت می بندد

رئیس محیط زیست سوادکوه از رفع گل آلودگی رودخانه تلار طی چند روز گذشته خبر داد.

گل آلودگی از رودخانه تلار رخت می بندد

چند روزی است  که رودخانه تلاربدون هیچ رسوب و گل و لایی ،صاف زلال جریان دارد.

ابراهیم فلاحی در گفتگو با خبرنگار سوادکوه آنلاین از آلودگی فیزیکی رودخانه تلارسخن گفت و عنوان داشت:رودخانه تلار به دلیل وجود معدن سنگ شکن که دربالا دست رودخانه مشغول به کار هستند در معرض آلودگی های فیزیکی قرار گرفته است.

وی افزود:این معادن پساب های خود را مستقیم وارد رودخانه می کردند و این باعث گل آلودگی رودخانه می شد.

رئیس محیط زیست شهرستان سوادکوه اشاره داشت:محیط زیست همواره در پی اقداماتی برای جلوگیری از این روند بوده است تا جایی که راهکارهایی را نیز در اختیار مدیران این معادن قرار داد.

وی گفت: از جمله راهکارهای ارائه شده به معادن سنگ شکن برای جلوگیری از آلودگی رودخانه تلار افزایش حوضچه های تصفیه، نصب دستگاه های تسویه آب،استفاده از پمپ در انتهای حوضچه ها برای کمتر شدن پساب یا همان عملیات گردش آب بوده است.

فلاحی با یادآوری عدم همکاری مسئولان و مدیران این معادن ابراز داشت:مدیران این معادن بحث پساب را حل کردند اما نیمه شب ها مواد ناشی از لایروبی را به داخل رودخانه ها سرازیر می کردند.

وی در ادامه افزود:همین امر ما را واداشت تا ماموران خود را به صورت شبانه روزی مامور حفاظت از آب های رودخانه کنیم و مانع ورود این مواد به بستر رودخانه شویم.

رئیس محیط زیست سوادکوه در ادامه ظهار داشت:با تلاش محیط زیست و همکاری فرماندار و دادستان شهرستان فعلا حجم کار کارخانه کمتر شد و قرار شده حوضچه های تصفیه در این کارخانه ها افزایش یابد. با این اقدامات فعلا ما شاهد جاری بودن آبی زلال در بستر رودخانه تلار هستیم.

وی اعلام کرد:اگر سازمان های متولی چون امور آب و صنایع و معادن با محیط زیست همکاری نداشته باشند احتمال آلودگی مجدد رودخانه  دور از ذهن نیست.دیدگاه شما در مورد : گل آلودگی از رودخانه تلار رخت می بندد

گل آلودگی از رودخانه تلار رخت می بندد