پنج شنبه 28 دی 1396 05:44:51

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 6701

تاریخ انتشار : 08/04/1393 - 08:41

رئیس سازمان تبلیغات سوادکوه در آستانه ماه رمضان اعلام کرد:

برپایی دوره قرائت قرآن توسط 130 هئیت مذهبی در ایام رمضان

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان سوادکوه از پرپایی دوره قرائت قرآن توسط 130 هئیت مذهبی که 80هئیت آن متعلق به آقایان و50 هئیت توسط بانوان تشکیل می شود در30روز ماه رمضان خبر داد.

 برپایی دوره قرائت قرآن توسط 130 هئیت مذهبی در ایام رمضان

حجت الاسلام ذاکری خطیردرگفتگو با خبرنگار سوادکوه آنلاین، با تبریک حلول ماه رمضان به جوامع اسلامی ضمن اشاره به اطلاع رسانی و آماده سازی هئیت ها،مداحان و روحانیون برای این ایام اعلام داشت:35مسجد همزمان در سطح شهرستان برای این ضیافت الهی غبارروبی شده است.

وی همچنین تصریح کرد:مسجد شهدای اندرگلی شیرگاه نیز به صورت نمادین با حضور مسئولین غبارروبی و برای ماه مبارک آماده سازی گردیده شد.

رئیس سازمان تبلیغات شهرستان سوادکوه ضمن خاطرنشان ساختن گردهمایی بزرگ روحانیون وعلمای این شهرستان جهت هم اندیشی برای برپایی محافل مذهبی در این ایام ابراز داشت:در این گردهمایی پیرامون ماه رمضان پرسش وپاسخ هایی صورت گرفت و به شبهات پاسخگویی شد.

وی در ادامه اظهار داشت:همچنین در این جلسه مطالبی در خصوص مسائل روز جامعه در اختیار روحانیون قرار گرفت تا درمحافل دینی این مطالب را با مردم درمیان بگذارند،تعدادی از این علما و روحانیون نیز که در حدود 45نفرهستند در این روزها به سراسر شهرستان اعزام می شوند.

ذاکری خطیر بیان داشت:تعداد 52مبلغ و مبلغه نیزبه روستاها وشهرهای شهرستان جهت برپایی برنامه های فرهنگی،قرانی وتبلیغی،کار با جوانان و نوجوانان،تشکیل جلسات قرانی و آموزش آن اعزام شده اند.

ذاکری خطیرعنوان کرد: محافل انس با قرآن ویژه ماه مبارک رمضان نیز با حضورقاریان برجسته استانی،کشوری،بین المللی در شهرستان به صورت گردهمایی چند مسجد دریک مکان برگزار می شود.

وی گفت:آسیب شناسی مواد مخدربا همکاری بهزیستی واداره بهداشت در مساجد پر جمعیت ازدیگر برنامه های سازمان تبلیغات در ماه رمضان است.

رئیس سازمان تبلیغات سوادکوه با تصریح برپایی محافل ومجامع قرانی هئیت های مذهبی مانند سال های گذشته عنوان داشت:130 هئیت مذهبی در طول ماه مبارک دوره قرائت قرآن رابرای اعضای خود برپا می کنند.

وی از طرح جدید وبلاگ نویسی دینی ویژه رمضان با محوریت مسائل و مشکلات روزجامعه،نماز،حجاب،احکام روزه داری و اخلاق یاد کردو گفت:در این روزها بیش از هر برنامه ای باید به فرهنگ و فرهنگ سازی توجه نمود.ایجاد یک وبلاگ دینی می تواند بسان تیری در برابرهجوم فرهنگی دشمنان اسلام باشد.

ذاکری خطیردر ادامه با اشاره به توام شدن ایام فراغت جوانان و نوجوانان با ماه رمضان اعلام داشت:این سازمان طرح هفته های فرهنگی جوان را برای جوانان و نوجوانان در نظر گرفته است.

دراین طرح کلاس های اخلاقی،آموزش قرآن و احکام وبرنامه های متنوع دیگربرای اوقات فراغت جوانان ونوجوانان گنجانده شده است و درپایان طرح به بهترین های هر کلاس و کسانی که برای اولین بار طعم روزه داری را چشیده اند جوایزی اهدا می گردد.دیدگاه شما در مورد : برپایی دوره قرائت قرآن توسط 130 هئیت مذهبی در ایام رمضان

 برپایی دوره قرائت قرآن توسط 130 هئیت مذهبی در ایام رمضان