یکشنبه 31 تیر 1397 11:21:41

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 6611

تاریخ انتشار : 06/04/1393 - 00:52

اختصاصی/دادستان سوادکوه اظهارداشت:

4عامل کلیدی در بروز تصادفات جاده های سوادکوه/ کمبود بودجه دربخش نگهداری جاده ها/تشکیل شورای پیشگیری از تصادفات

دادستان سوادکوه 4عامل خودرو،شرایط جاده ،وضعیت آب و هوایی و خطای انسانی را از مهمترین علل تصادفات جاده ای در سوادکوه دانست و از شناسایی مناطق حادثه خیز توسط شورای پیشگیری از تصادفات خبر داد

4عامل کلیدی در بروز تصادفات جاده های سوادکوه/ کمبود بودجه دربخش نگهداری جاده ها/تشکیل شورای پیشگیری از تصادفات

احمد محمدی درگفتگو با خبرنگار سوادکوه آنلاین ضمن خاطرنشان کردن این امر که اصل اجرای درست قانون ضامن سعادت و پیشرفت یک جامعه است وعدم اجرای درست آن جامعه را دچار هرج و مرج می کند بیان داشت: یکی از مهمترین مسائل و مشکلات شهرستان سوادکوه همین نقض قوانین بخصوص در بحث تصادفات جاده ای است.

وی با اشاره به تصادفات بی شماری که درجاده های سوادکوه طی چندسال اخیر رخ داد تصریح کرد:تعداد بیشمار و عدم کیفیت خودروها، وضعیت آب و هوایی، وضعیت نامناسب جاده ها و عوامل انسانی  از جمله عوامل دخیل در روند صعودی تصادفات محورهای مواصلاتی سوادکوه است.

دادستان شهرستان سوادکوه با بیان اینکه تولید بیش از ظرفیت و توان جاده های کشور و کیفیت پایین آن از مهمترین دلایل افزایش تصادفات است افزود:خط مشی خودروسازان داخلی صرفا تجاری است وخودروسازان بدون توجه به ظرفیت جاده ها و میزان آلایندگی خودروها تنها به کمیت توجه دارند.

وی در خصوص نا ایمن بودن جاده های شهرستان عنوان داشت: عدم نظارت درست بر ناوگان حمل و نقل و علی الخصوص نظارت درست بر احداث جاده ها توسط پیمانکاران باعث شده این خطوط مواصلاتی حوادث تلخی را رقم بزند.

محمدی با یادآوری حادثه واژگونی قطارهشدار داد: این حادثه زنگ خطریست که اگر کاری بخصوص در بخش جاده ها صورت می گیرد باید اصولی و محکم صورت پذیرد.

وی گفت: تبعیت از قانون باید در مردم نهادینه شود و رسانه ها، مدارس، دانشگاه ها و پلیس نقش بسزایی در این فرهنگ سازی ایفا می کنند.

دادستان شهرستان سوادکوه  در ادامه سخنانش از کمبود بودجه در بخش حفظ را ه ها و تشکیل شورای پیشگیری از تصادفات با هدایت دادگستری خبر داد و افزود:این شورا با شناسایی مناطق حادثه خیزو رفع موانع تمام تلاش خود رادرجلوگیری ازتصادفات به عمل می آورد.دیدگاه شما در مورد : 4عامل کلیدی در بروز تصادفات جاده های سوادکوه/ کمبود بودجه دربخش نگهداری جاده ها/تشکیل شورای پیشگیری از تصادفات

4عامل کلیدی در بروز تصادفات جاده های سوادکوه/ کمبود بودجه دربخش نگهداری جاده ها/تشکیل شورای پیشگیری از تصادفات