یکشنبه 02 اردیبهشت 1397 01:57:10

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 6364

تاریخ انتشار : 28/03/1393 - 10:15

اختصاصی/ بخشدار زیراب:

به نانوایی ها هشدار داده بودیم/ عذرخواهی بخشدار زیراب از مردم!

بخشدار زیراب با بیان اینکه از قبل به نانوایی ها در خصوص قطع گاز هشدار داده بودیم، از مردم به خاطر مشکلات به وجود آمده در خصوص نان عذرخواهی کرد.

به نانوایی ها هشدار داده بودیم/ عذرخواهی بخشدار زیراب از مردم!

روز گذشته قطعی گاز نانوایی های شهر زیراب موجب شد تا کثرا نانوایی های شهر از پخت نان صرف نظر کنند و شهر به یکباره با مشکل کمبود نان مواجه شود، این کمبود نان به دنبال خود مسائلی از قبیل فروش نان با قیمت بالا در بازار سیاه را در پی داشت. برای پیگیری این موضوع به سراغ بخشدار زیراب رفتیم.

حشمت الله سمیعی در گفتگو با خبرنگار سوادکوه آنلاین، مسئله کمبود نان در زیراب را به صورت عمقی مورد بحث قرار داد و گفت: سه مسئله موجب می شود تا ما همواره در بخش زیراب با مشکل کمبود نان مواجه باشیم.

وی قرار گرفتن شهر زیراب در مسیر جاده ترانزیتی تهران- شمال را یکی از این عوامل عنوان کرد و در ادامه افزود: با توجه به اینکه این جاده محل عبور زائران امام رضا(ع) است و علاوه بر آن با توجه به بعد توریستی و گردشگری منطقه، هر ساله شاهد آن هستیم که در ماه های گرم سال جمعیت شناور زیادی به شهرستان سوادکوه به ویژه بخش زیراب سرازیر می شود.

سمیعی خاطرنشان کرد: البته این نکته هم نباید فراموش شود که تنها بیمارستان شهرستان در شهر زیراب قرار دارد و این مسئله باعث شده آسیب دیدگان حوادث جاده ای و غیره در طول 90 کیلومتری محور سوادکوه به این جا منتقل شوند.

بخشدار زیراب بیان داشت: رفت و آمد اهالی روستاهای جنوبی شهرستان ساری و شمالی استان سمنان(خطیرکوه) نیز از سواغدکوه آنجام می شود و اهالی این مناطق بخش اعظم فعالیت های خود را در سوادکوه انجام می دهند.

وی وجود معادن بیشمار در شهرستان و امام زاده های زائر پذیر شهرستان را از دیگر عوامل هجوم جمعیت شناور به زیراب بیان کرد و ابراز داشت: همه این عوامل دست به دست هم می دهند تا زیراب در شش ماه اول سال دچار کمبود نان و آرد باشد.

عضو شورای اداری شهرستان تصریح کرد: علاوه بر همه این مسائل مشکل دیگری که ما در این زمینه داریم این است که اهالی منطقه بالادست ولوپی در فصل بهار و تابستان، نان مورد نیاز خود را از زیراب تهیه می کنند، از آنجا که این منطقه از لحاظ سیاسی جزء بخش مرکزی است لذا سهمیه آرد آن جزء سهمیه بخش مرکزی محاسبه می شود و این به خودی خود به زیراب فشار می آورد.

سمیعی ابراز داشت: از طریق اداره صنعت، معدن، تجارت پیگیر هستیم تا به جای تقسیم سهمیه آرد و نان بر اساس تقسیمات جغرافیایی از این پس ملاک  برای تقسیم سهمیه تراک جمعیتی باشد.

وی اظهار داشت: هر روز شاهد مراجعات مکرر مردم به بخشدای زیراب و اداره صنعت، معدن، تجارت برای افزایش زمان پخت نانوایی ها در زیراب هستیم اما خبازان بیان می دارند با سهمیه آرد کمی که نانوایی های زیراب دارند نمی توانند زمان پخت نان را افزایش دهند.

بخشدار زیراب با بیان این مقدمه به سراغ موضوع اصلی رفت و در مورد قطعی گاز شهر زیراب اذعان داشت: با توجه به اینکه اداره گاز در حال تغییر مسیر لوله انتقال گاز در منطقه چایباغ است به مدت 24 ساعت با کمبود فشار گاز مواجه بودیم که البته از قبل به نانوایی ها اطلاع رسانی کردیم تا برای اینکه فعالیت آنها دچار مشکل نشود و مردم از لحاظ نان دچار کمبود نشوند در مورد استفاده از سوخت دوم اقدام کنند.

سمیعی با بیان اینکه متاسفانه برخی از نانوایی ها این هشدار را جدی نگرفتند و این باعث شد مردم بخش با مشکلاتی مواجه شوند، اعلام کرد: تیم بازرسی متشکل از بازرسان اداره صنعت، معدن، تجارت و بخشداری زیراب تشکیل شده و مشغول پیگیری مسئله است تا با شناسایی خاطیان جهت برخورد قانونی آنها را به مراجع ذی صلاح معرفی کند.

وی ابراز امیدواری کرد: با تلاش مامورین اداره گاز و پیمانکاران امیدواریم ظرف کمتر 24 ساعت عملیات انتقال مسیر لوله گاز به اتما برشد و شرایط به حالت عادی برگردد.

بخشدار زیراب در پایان گفت: این جانب به عنوان خدمت گذار اصلی مردم در بخش زیراب از اهالی محترم بخش به این دلیل که به خاطر کوتاهی بعضی از خبازان و یا مسئولین مربوط دچار زحمت و سختی شده اند عذرخواهی می کنم.برای این پست 2 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • پاسخ به نظر چهار شنبه 28 خرداد 1393 - 18:23
  سوادکوهی

  زیراب..زیراب...زیراب....زیراب آنلاین بهتر نیست؟!!!

  2 0
 • پاسخ به نظر چهار شنبه 28 خرداد 1393 - 23:54
  zirabi

  دروغ ... دروغ ... و باز هم دروغ؟// بياييد ببينيد در اين شرايط از قبل پيش بيني شده مربوط اينقدر فلاكت زده شدند و تدبيري براي نان نشده چطور مي توان در حوادث واقعي آمادگي داشته باشيم. خدايا خودت رحم كن...............

  1 0
دیدگاه شما در مورد : به نانوایی ها هشدار داده بودیم/ عذرخواهی بخشدار زیراب از مردم!

به نانوایی ها هشدار داده بودیم/ عذرخواهی بخشدار زیراب از مردم!

 • پربازدیدترین ها