جمعه 31 فروردین 1397 07:27:15

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 6326

تاریخ انتشار : 26/03/1393 - 20:58

سید هادی حسینی:

استیضاح وزیر نیرو و شکایت در دادگستری را اجرایی می کنم

سید هادی حسینی با انتقاد از وضعیت آب آشامیدنی در سوادکوه شمالی، گفت: برای احقاق حق مردم شکایت در دادگستری و استیضاح وزیر نیرو را اجرایی می کنم.

استیضاح وزیر نیرو و شکایت در دادگستری را اجرایی می کنم

به گزارش سوادکوه آنلاین، سید هادی حسینی در گفتگو با فارس با انتقاد از وضعیت تامین آب شرب در سوادکوه شمالی، خواستار توسعه زیر‌ساخت‌های شهرستان شد و گفت: مصوبه استفاده مردم از آب آشامیدنی سد لفور اجرایی نشده است.

نماینده سوادکوه، سوادکوه شمالی، قائم شهر، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم شهرهای دیگر از آب سد لفور بهره مند شده اند اما مردم سوادکوه شمالی هنوز موفق به استفاده از آن نشده اند، افزود: پیش‌نویس استیضاح وزیر نیرو برای بررسی وضعیت آب آشامیدنی سد لفور سوادکوه شمالی نوشته شد و شکایت دیگری هم از طریق دادگستری علیه وزارت آب تنظیم کرده ام.

وی با اشاره به قانون حق استفاده از آّب برای ساکنین محل انتقال آب، خاطر نشان کرد: مردم منطقه لفور با از بین رفتن چشمه ها و زیر آب رفتن زمبن ها زیر آب سد نیازمند به استفاده از آب آشامیدنی سد لفور هستند.

حسینی با یادآوری هزینه بیش از 50 میلیارد تومانی انتقال آب به بابل و مناطق زیر دست سد، تصریح کرد: با حدود 2 میلیارد تومان امکان انتقال آب به 14 روستای منطقه لفور وجود داشت که انجام نشد و برای احقاق حق مردم شکایت در دادگستری و استیضاح وزیر نیرو را اجرایی می کنم.

عضو کمیسیسون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه استاندار مازندران خوب کار می کند و ما هم قول همکاری داده ایم، خاطر نشان کرد: گره ‌اقتصادی حوزه انتخابیه در کارخانه نساجی و حریر و کک سازی و اشباع تراورس باید باز شود.

وی با تاکید بر اینکه فرصت‌های زیادی برای سرمایه گذاری در استان مازندران وجود دارد و بسترسازی لازم برای استفاده از آن انجام شود، گفت: استفاده از مزایای سرمایه گذاری رودخانه تالار مانند هراز باید فراهم شود.

نماینده سوادکوه، سوادکوه شمالی، قائم شهر، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی از اختصاص حدود 28 میلیارد و 600 میلیون تومان از ماده 180 برنامه پنجم توسعه به این حوزه انتخابیه خبر داد و گفت: 6 میلیارد برای سوادکوه، 5 میلیارد برای سوادکوه شمالی، 9 میلیارد برای قائم شهر، 3 میلیارد برای سیمرغ و 5 و نیم میلیارد برای جویبار در نظر گرفته شده است.

حسینی با تاکید بر اینکه کمترین دخالت را در هزینه ماده 180 برنامه پنجم توسعه خواهم داشت، گفت: مسئولان اجرایی عدالت و توسعه مناطق را در اولویت هزینه اعتبارات خود قرار دهند.برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • پاسخ به نظر سه شنبه 27 خرداد 1393 - 14:58
    ناشناس

    جناب حسینی فرمودید کمترین دخالت در هزینه اعتبار ماده 180رادارم اما نگفتی 3 هفته پیش حلسه حضرتعالی با فرمانداران حوزه انتخابیه در دفتر فرماندار قائمشهر در خصوص توزیع اعتبارات چه تصمیاتی گرفیتید جناب حسینی با مردم صادق باش حداقل کار اینه به مردم دروغ نزنید بنده خدا علیپور در خصوص همین اعتبار به همه اطلاع رسانی کرد تا همه شوراها ی روستاها از این اعتبارات مطلع باشند تا برن از حقشون دفا ع کنند بدو ن آنکه با فرمانداران حوزه انتخابیه خودش جلسه بذاره جناب حسینی تکرار می کنم با مردم صادق باشید

    2 0
دیدگاه شما در مورد : استیضاح وزیر نیرو و شکایت در دادگستری را اجرایی می کنم

استیضاح وزیر نیرو و شکایت در دادگستری را اجرایی می کنم

  • پربازدیدترین ها