دوشنبه 04 تیر 1397 18:25:41

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 6299

تاریخ انتشار : 25/03/1393 - 18:50

اختصاصی/معاون برنامه ریزی واشتغال استان مازندران خبر داد:

قرار گرفتن بخش صنعت ومعدن در محوریت سند توسعه /فضا،انسان وفعالیت 3رکن توسعه سوادکوه

معاون برنامه ریزی واشتغال استان مازندران گفت: چشم انداز توسعه استان از محوریت بخش کشاورزی خارج شده وصنعت ومعدن در بخش محوری واصلی این سند قرار گرفته است.

قرار گرفتن بخش صنعت ومعدن در محوریت سند توسعه /فضا،انسان وفعالیت  3رکن توسعه سوادکوه

به گزارش سوادکوه آنلاین علی احسانی طی جلسه صبح دیروز درسوادکوه شمالی با توجه به رویکرد خصوصی سازی برنامه و بودجه استان مازندران اعلام داشت: فضایی که به عنوان سند توسعه باید بودجه به آن تخصیص یابد بر پایه آمایش سرزمینی است.

وی گفت:اکنون در استان مازندران قسمت اولیه آمایش سرزمینی به اجرا درآمده است وقسمت دوم آن در دست بررسی است.

معاون برنامه ریزی و اشتغال استان ضمن هشدار در مورد وابستگی صرف به بخش کشاورزی که مانع پیشرفت در سایر عرصه ها می شود اظهار داشت: چشم انداز توسعه استان به وسیله جمعی از نخبگان ،مختصصان ومسئولین امرتغییر پیدا کرده و از محوریت بخش کشاورزی خارج شده است و بخش صنعت و معدن رکن محوری آن قرار گرفته است.

وی افزود:دراین سند جدید به بخش های گردشگری و فناوری اطلاعات وارتباطات نیز به عنوان ارکان توسعه بخش استان نگاه ویژه ای شده است.

احسانی از توسعه صنعت نفت ، پتروشیمی و دارو دراستان خبر داد وگفت:این صنایع از زیرساخت های تاثیرگذار بخش های دیگرند و باید به آن ها اهمیت ویژه داد بعلاوه تکیه صرف به بخش کشاورزی نمی تواند پیشرفت خوبی را برای توسعه استان رقم بزند.

وی درمورد توسعه شهرستان سوادکوه نیز خاطرنشان کرد:فضا ،انسان وفعالیت سه رکن مهم توسعه این شهرستان می باشد که با توجه به آن باید سند چشم انداز سوادکوه تدوین شود.

احسانی با یادآوری  پررونق کردن باسرمایه گذاری در بخش های صنعتی به خصوص در سوادکوه  گفت: نه تنها شهرک های صنعتی را باید مورد توجه قرار داد بلکه تمام پتانسیل های موجود برای جذب سرمایه گذار را باید شناسایی کرد و ازآن برای رشد و ارتقای شهرستان سوادکوه و سوادکوه شمالی استفاده نمود.دیدگاه شما در مورد : قرار گرفتن بخش صنعت ومعدن در محوریت سند توسعه /فضا،انسان وفعالیت 3رکن توسعه سوادکوه

قرار گرفتن بخش صنعت ومعدن در محوریت سند توسعه /فضا،انسان وفعالیت  3رکن توسعه سوادکوه

  • پربازدیدترین ها