یکشنبه 30 اردیبهشت 1397 22:25:14

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 6290

تاریخ انتشار : 25/03/1393 - 13:42

اختصاصی/معاون مدیرکل برنامه ریزی و بودجه استان مازندران :

پروژه های نیمه تمام در سوادکوه شمالی 15 میلیارد تومان اعتبار می خواهد

صبح دیروز درجلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان سوادکوه شمال معاون مدیرکل برنامه ریزی وبودجه استان اعلام داشت: سهم سوادکوه شمالی از اعتبارات عمرانی برای تکمیل پروژه های نیمه تمام بالغ بر 15 میلیارد تومان است.

 پروژه های نیمه تمام در سوادکوه شمالی 15 میلیارد تومان اعتبار می خواهد

به گزارش سوادکوه آنلاین صبح دیروز، ایرج ولی پور درجلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان با تصریح این نکته که پیش بینی می شود امسال 3400میلیارد اعتبار از محل اعتبارات دولتی به سقف اعتبارات استان افزایش یابد اذعان داشت:اعتبارات عمرانی کشور به دو بخش تقسیم می شود که 80% آن مربوط به بخش ملی است.

وی افزود:متاسفانه  در طول برنامه چهارم و 2 سالی که از برنامه پنجم گذشته است، سهم بری استان مازندران از اعتبارات ملی با توجه به ظرفیت ها و توانمندی های استان مناسب نبوده است.

ولی پور در ادامه اظهار داشت:توقع ما از نمایندگان استان، توجه بیشتر به این بخش از اعتبارات است.

معاون مدیر کل برنامه ریزی و بودجه  استان مازندران از20%اعتبارات عمرانی دیگر سخن گفت و یادآور شد:به غیر از اعتبارات ملی،سهم ما از 20%دیگر اعتبارات در سال های گذشته 14-15%بوده است که امسال به 20%رشد داشته است.

ولی پور با اشاره به وجود 2500پروژه نیمه تمام در سطح استان بیان کرد:از 3400میلیارد تومانی که برای اعتبارات عمرانی استان پیش بینی شده است تا الان 1600میلیارد برای ما مصوب شده که به دلیل برخی مسائل و مشکلات 900میلیارد آن تخصیص شده است.

وی در ادامه افزود: ما برای تحقق پروژه های ناتمام نیاز به 2000میلیارد اعتباردیگر داریم که تا ابتدای امسال تنها 400میلیاردتومان تامین اعتبارشده ایم.

معاون مدیرکل برنامه ریزی بودجه استان با تاکید برنیاز به اعتبار1500میلیارد تومانی برای اتمام پروزه های نیمه تمام استان ابراز داشت:سهم سوادکوه شمالی ازاین اعتبارات 15میلیارد تومان است اما با این اعتباراتی که سالانه به شهرستان ها تخصیص می یابد حداقل 3-2سال طول می کشد تا پروژه ها تکمیل شوند.

وی درادامه با ابراز خرسندی افزایش ضریب سهم بری از کل اعتبارات استان در سال جدید خاطرنشان کرد:سوادکوه شمالی نیز از این سیر صعودی جدا نبوده است،این شهرستان تا پایان سال گذشته7600میلیارد به آن اختصاص یافته بود که در ابتدای سال جدید این مقدار به 8700میلیارد رسیده است.

ولی پور با یادآوری اینکه این اعتبارات باید صرف پروژه های ناتمام شود عنوان داشت: برای برنامه ریزی درباره اعتبارات و بودجه های تخصیص یافته به شهرستان،ما جلساتی را با مدیران کل ودستگاه های اجرایی برای تصمیم گیری درباره سهم بری شهرستان ار اعتبارات برگزار می کنیم.

وی گفت: شهرستان سوادکوه و سوادکوه شمالی ، 2 شهرستان محروم استان محسوب می شوند که باید با کمک و توجه مسئولین و برنامه ریزی های درست دربحث اعتبارات و استفاده بهینه ازآن ،سطح این شهرستانها را ارتقا یابد.

 دیدگاه شما در مورد : پروژه های نیمه تمام در سوادکوه شمالی 15 میلیارد تومان اعتبار می خواهد

 پروژه های نیمه تمام در سوادکوه شمالی 15 میلیارد تومان اعتبار می خواهد

  • پربازدیدترین ها