پنج شنبه 30 فروردین 1397 20:15:01

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 6277

تاریخ انتشار : 24/03/1393 - 17:43

اختصاصی/گزارش سوادکوه آنلاین از جلسه کمیته برنامه ریزی سوادکوه شمالی:

شهرستان از شاخصه های لازم توسعه برخوردار نیست/ روستاهای سوادکوه محروم تر از محروم ترین روستاها/سهم آب مردم لفور را بدهید

صبح امروز جلسه کمیته برنامه ریزی سوادکوه شمالی با حضور مسئولین شهرستانی برگزار شد و طی آن از طرح توسعه شهرستان رونمایی شد.

شهرستان از شاخصه های لازم توسعه برخوردار نیست/ روستاهای سوادکوه محروم تر از محروم ترین روستاها/سهم آب مردم لفور را بدهید

به گزارش سوادکوه آنلاین، صبح امروز با حضور دکتر احسانی معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری، دو نماینده مردم سوادکوه در مجلس شورای اسلامی، فرماندار سوادکوه شمالی و جمعی از مدیران این شهرستان جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان در سالن اجتماعات اداره آموزش و پرورش سوادکوه شمالی برگزار شد.

در این جلسه در ابتدا از طرح توسعه سوادکوه شمالی توسط فرماندار رونمایی شد، محمدرضامنصوریان

این جلسه با رونمایی از طرح توسعه سوادکوه شمالی توسط فرماندار شروع شد، محمد رضا منصوریان در ادامه به تشریح این طرح پرداخت.

وی با بیان اینکه شهرستان ما از شاخصه های لازم برای توسعه برخوردار نیست ابراز داشت: 150 پروژه نیمه تمام در شهرستان داریم که برای اتمام آنها نیاز به 20 میلیارد تومان اعتبار است.

فرماندار سوادکوه شمالی مشکل آب شرب را به عنوان مشکل اساسی تمامی روستاهای این شهرستان بیان کرد.

روستاهای سوادکوه محروم تر از محروم ترین روستاها

عجله کمال علیپور برای سخنرانی و رفتن به جلسه ای دیگر موجب شد منصوریان سخنان خود را نیمه کاره رها کند و تریبون به علیپور برسد.

نماینده مردم سوادکوه در خانه ملت با اعلام اینکه سوادکوه و سوادکوه شمالی تنها شهرستان های محروم مازندران هستند گفت: امیدواریم بتوانیم از اسم محرومیت به خوبی لستفاده کنیم و اعتبارات خوبی برای شهرستان بگیریم.

عضو کمیسیون عمران مجلس به وضعیت اسفناک جاده های روستایی سوادکوه اشاره کرد و بیان داشت: سوادکوه تنها شهرستانی است که 65% جاده های روستایی آن آسفالت نیست .

وی تصریح کرد: روستاهای ما از لحاظ محرومیت از روستاهای استان های محروم هم محروم ترند.

علیپور در ادامه از عضویت خود در کمیسیون تلفیق ششم توسعه خبر داد و باقی سخنان خود را به بحث سند چشم انداز ششم توسعه و نحوه تهیه این طرح در استان اختصاص داد.

پس از پایان سخنان علیپور دوباره نوبت به فرماندار سوادکوه شمالی رسید تا سخنرانی خود را تکمیل کند. وی در ادامه با ارائه آماری دقیق وضعیت حال حاضر شهرستان را برای حضار تشریح کرد.

امام جمعه شیرگاه سخنران بعدی جلسه بود. حجت الاسلام مهدوی در سخنانش به لزوم پیاده سازی فرهنگ اسلامی و مبتنی بر قرآن در جامعه پرداخت و اذعان داشت: تا فرهنگ دین و قرآن در جامعه پیاده نشود، اقتصادی هم در کار نیست و اگر کاری هم صورت گیرد ارزش ندارد.

وی در ادامه با تاکید بر اهمیت برگزاری نماز اول وقت در ادارات خاطرنشان کرد: مدیرانی که دغدغه نماز ندارند دغدغه کار هم نخواهند داشت.

مسئله بدحجابی در برخی نهادها و ادارات موضوع بعدی بود که امام جمعه شیرگاه به آن پرداخت.

حجت الاسلام مهدوی از استاندار خواست تا با صدور بخش نامه هایی همه را ملزم به رعایت حجاب در اماکن دولتی کند.

سپس نوبت به ایرج ولیپور معاون مديركل برنامه ريزي و بودجه استانداري مازندران رسید. وی به بیان مطالبی در خصوص برنامه ریزی عمرانی استان و ارائه آمار اعتبارات استان پرداخت.

ولیپور اظهار داشت: در استان مازندران 500 پروژه نیمه تمام وجود دارد که برای اتمام آنها به 1500 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که 15 میلیارد از این اعتبارات سهم پروژه های نیمه تمام سوادکوه شمالی است.

در ادامه مهمان اصلی جلسه احسانی معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار  تریبون را به دست گرفت و با بیان مقدماتی به موضوع رویکرد اقتصادی استان در سال جاری پرداخت.

وی از افزایش نرخ بیکاری در دوران دولت احمدی نژاد ابراز نگرانی کرد و گفت: نرخ بیکاری در دوران 8 ساله دولت قبلی از 8% به 12% افزایش یافت و مهمتر از آن میانگین سنی جمعیت ما رو به پیری نهاده است.

احسانی در ادامه به شفاف سازی در خصوص بودجه 93 پرداخت و به برخی از ویژگی های خوب آن اشاره کرد.

وی در پایان به مسئولین شهرستان پیشنهاد داد ستاد سرمایه گذاری در فرمانداری تشکیل شود و از همه خواست تا برای ورود بخش خصوصی به منطقه کمک کنند.

سهم آب مردم لفور را بدهید

سید هادی حسینی که در خلال سخنرانی دکتر احسانی وارد جلسه شده بود آخرین سخنران مجلس بود. وی که با صدایی گرفته و حزن انگیز کلمات خود را اداء می کرد برخلاف عرف اینگونه جلسات با گویش مازندرانی شروع به سخنرانی کرد.

حسینی وضعیت قابل تامل مردم منطقه لفور و مشکل روستاهای این منطقه در بهرهمند نبودن از نعمت آب شرب را با توجه به همجواری آنها با سد خاکی آیت الله صالحی مازندرانی بسیار قابل تاسف عنوان کرد و ابراز داشت: امروز آب زیر ساخت ما است، سهم آب مردم لفور را بدهید.

اشتغال جوانان، تعطیلی کارخانه های منطقه به دلیل سوء مدیریت ها و نبود اعتبار و سنگینی بار حقوق کارمندان ادارات بر بودجه کشور از دیگر مشکلاتی بود که نماینده مردم سوادکوه در ادامه سخنانش مطرح و نسبت به آنها توضیحاتی ارائه کرد.

در پایان جلسه نیز مدیران جدید ادارات شهرستان به حضار معرفی شدند.

 دیدگاه شما در مورد : شهرستان از شاخصه های لازم توسعه برخوردار نیست/ روستاهای سوادکوه محروم تر از محروم ترین روستاها/سهم آب مردم لفور را بدهید

شهرستان از شاخصه های لازم توسعه برخوردار نیست/ روستاهای سوادکوه محروم تر از محروم ترین روستاها/سهم آب مردم لفور را بدهید

  • پربازدیدترین ها