پنج شنبه 06 اردیبهشت 1397 13:52:59

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 6190

تاریخ انتشار : 20/03/1393 - 19:34

دادستان کل کشور:

به مسئولان مازندران تذکر می‌دهیم!/تصاویر

محسنی اژه‌ای گفت: اگر تقصیری در بروز سیل وجود دارد به مسئولان استان تذکر می‌دهیم که دوباره تکرار نشود.

به مسئولان مازندران تذکر می‌دهیم!/تصاویر

سوادکوه-حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران مازندران در فرودگاه دشت‌ناز میاندورود در بدو ورود به این استان یکی از دلایل سفر به مازندران را اظهار همدردی با مردم سیل‌زده، خدا قوت به مسئولان استان و بررسی علل و عوامل بروز سیل در استان اعلام کرد.

وی با بیان اینکه تلاش داریم تا بررسی کنیم آیا می‌شود اقداماتی داشته باشیم تا از بروز خسارت سیل در مازندران جلوگیری شود، افزود: اگر تقصیری در بروز سیل وجود دارد به مسئولان استان تذکر می‌دهیم که دوباره تکرار نشود.

سخنگوی قوه قضاییه از همراهی مسئولان مختلف در این سفر خبر داد و خاطرنشان کرد: برای اعلام متخلفان احتمالی نیاز به بررسی بیشتری است.

اژه‌ای با اشاره به اینکه دستگاه قضایی برای صیانت از حقوق مردم تکلیف دارد، گفت: در این سفر اگر قصوری در بروز خسارت‌ها وجود داشت، آن را مورد بررسی قرار میدهیم.

دادستان کل کشور ابراز داشت: باران نزول رحمت الهی است؛ بررسی برای کنترل و جلوگیری از تبدیل باران به خسارت سیل در دستور کار قرار دارد.

وی اذعان داشت: پس از نشست با مسئولان با مردم سیل‌زده نیز دیداری خواهیم داشت.

سخنگوی قوه قضاییه در پایان گفت: در این نشست علل وقوع سیل به طور دقیق مورد بررسی قرار می‌گیرد.

بخشی از گفته های محسنی اژه ای در گفت‌وگو با خبرنگاران

■ در سال های اخیر مشاهده کردیم که گزارشاتی درباره تخریب جنگل شده و جلوگیری از تخریب جنگل به یکسری مسائل حقوقی و رفع تجاوزات بستگی دارد.

■ باید مدیریتی صحیح در جنگل حاکم شود، ما نمی توانیم بگوییم از جنگل مطلقاً استفاده نشود بلکه باید روی مدیریت صحیح جنگل برنامه ریزی شود که چگونه باشد.

■ تجاوزاتی در عرصه های جنگلی صورت گرفته، مصمم هستیم با کمک همه نیروها از تجاوز به این عرصه ها جلوگیری شود.

■ باید هم بهره برداری از جنگل صورت گیرد و هم بهره برداری، صحیح باشد تا جنگل تخریب و منجر به فرسایش نشود.

■ معضل دریاخواری هم دامن گیر این منطقه شده، دریا و رودخانه نیز دارای حریم و بستری است که باید رعایت شود و از تجاوز به آن جلوگیری شود.

در بازدید

■ اژه ای صبح امروز بازدید خود را از مناطق سیل‌زده «هولار» ساری آغاز کرد.

■ استاندار مازندران، مدیرکل دادگستری استان مازندران و دادستان حضور دارند.

■ محسنی‌اژه‌ای در این بازدید با خانواده شهید محمدی یکی از شهدای این شهر دیدار کرد.

■ اژه‌ ای: آزادسازی مناطقی که به صورت غیرمجاز تصرف شدند، نیاز به اعتبار ندارد. این مناطق غیرمجاز تصرف شدند و باید آزاد شوند.

■ دادستان کل کشور: ساخت پل‌های استاندارد و جلوگیری از ساخت و ساز در مسیر رودخانه‌ها در کاهش خسارت ناشی از بارندگی و سیل موثر است.

■ اژه ای برای بازدید از منطقه «مرمت» عازم آنجا شد.

■ زن میانسالی در ابتدای فراش‌محله بهشهر به گپ‌و گفت با محسنی اژه‌ای پرداخت، و بعد از سلام واحوال‌پرسی با دادستان کل کشور و خوشامدگویی به او، خطاب به محافظان وی گفت: آقای اژه‌ای متعلق به ما است، نیازی به اسکورت و محافظ ندارد، می‌خواهم به خانه ما بیاید و خسارت‌ها را از نزدیک شاهد باشد. محسنی اژه‌ای هم خطاب به این زن گفت: ما هم آمده‌ایم خسارت‌ها را از نزدیک ببینیم و در غیر این صورت، در تهران می‌مانیم و گزارش خسارت‌ها را از مسئولان استانی می‌گرفتیم.

■ هر یک از اهالی فراش محله بهشهر، می‌خواستند دادستان کل کشور را به خانه خود ببرند و خسارت‌ها را به محسنی‌اژه‌ای نشان دهد. محسنی اژه‌ای به تعدادی از خانه‌ها سر زد و از اهالی که با او گفت‌وگو می‌کردند، علت سیل را از نظر آنها جویا می‌شد.

■ زنی از اهالی فراش‌محله به آقای دادستان گفت: ابتدا منابع طبیعی مقصر است و بعد ما مقصر هستیم که به فرزندان خود یاد ندادیم مواظب جنگل باشند. وی با اشاره به اینکه چرا دختر 12 ساله باید در سیل سال گذشته کشته شود، ادامه داد: قطع درختان و در مسیر رودخانه بودن این محله، عامل دیگر سیل است. چرا سهم ما از طبیعت زیبای این منطقه باید خرابی‌های سیل باشد.

■ زن دیگری به اژه‌ای گفت: ‌شب و روز آسایش نداریم و با هر بارانی تصور می‌کنیم که سیل دیگری جاری می‌شود.

■ یکی دیگر از اهالی فراش‌محله بهشهر به سخنگوی قوه قضائیه گفت: تا چند سال قبل این رودخانه را لایروبی می‌کردند اما شهرداری چند سالی است که این رودخانه را لایروبی نکرده است.

■ زن دیگری به اژه‌ای گفت: از دیروز که متوجه شدند شما به بازدید منطقه می‌آئید، کوچه‌ها را آسفالت کرده‌اند.

 

بلاغ: محسنی اژه ای

بلاغ: محسنی اژه ای

بلاغ: محسنی اژه ای

بلاغ: محسنی اژه ای

بلاغ: محسنی اژه ای

بلاغ: محسنی اژه ای

بلاغ: محسنی اژه ای


منبع : بلاغ
دیدگاه شما در مورد : به مسئولان مازندران تذکر می‌دهیم!/تصاویر

به مسئولان مازندران تذکر می‌دهیم!/تصاویر

  • پربازدیدترین ها