جمعه 01 تیر 1397 02:35:09

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 6136

تاریخ انتشار : 18/03/1393 - 07:30

علیرضا زاکانی در مناظره ای با موضوع «ما می توانیم» در اندیشه امام(ره)

امام تاکید داشت که می‌شود بدون حمایت ابرقدرت‌ها کشور را ساخت/ کسانی که شعار خط امام می‌دادند از خط قرمزها عبور کردند

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: کسانی که روزی شعار پیروی از خط امام را سر می‌دادند از خط قرمزها عبور کردند در حالی که امام خط قرمز‌ها را مشخص کرده بودند.

امام تاکید داشت که می‌شود بدون حمایت ابرقدرت‌ها کشور را ساخت/ کسانی که شعار خط امام می‌دادند از خط قرمزها عبور کردند

سوادکوه- علیرضا زاکانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با حضور در برنامه نگاه یک در تبیین اندیشه‌های امام راحل اظهار داشت: امام عارف، فیلسوف و دین‌شناس فرزانه‌ای بود که راه سیر و سلوک را طی کرده و به مراتب ارزشمندی رسیده بود.

وی افزود: امام اساس را استقلال فرهنگی کشور می‌دانستند و خودآگاهی و خودسازی را یک اصل برمی‌شمردند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه معتقدم که خودآگاهی باید اولین گام در رسیدن به استقلال باشد که پس از خودآگاهی، خودباوری و عمل درست باید مورد توجه قرار گیرد اظهار داشت: در این مسیر یأس همان دشمن است و همانگونه که امام یأس را از جنود شیطان می‌دانستند به نوعی یأس زیر بار ظلم رفتن بود.

زاکانی خاطرنشان کرد امام (ره) یک اسلام شناس و واقعی و قهار بود که وقتی وارد حوزه‌های مختلف می‌شدند در حقیقت همه مولفه‌های دین را به کار می‌گرفتند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه جمهوریت نظام مولفه‌ای است که از دل اسلامیت می‌جوشد خاطرنشان کرد: امام قاعده‌ نفی سبیل را به عنوان مولفه جدی در نظر داشتند. امام توجه ویژه‌ای به عدالت و برابری در فرصت‌ها و بهره‌مندی از مواهب داشتند و تمام مباحث مطرح شده از سوی ایشان معطوف به اسلام ناب محمدی بود که حتی وقتی امام با دانشجویان عرب مقیم تهران صحبت می‌کرد، می‌گفت که گمشده ما اسلام است که دیگران باعث شدند اسلام را گم کنیم و باید اسلام حقیقی را بیابیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اساس عزتی که یک ملت بر خود می‌گیرد نفی وابستگی و ذلت‌پذیری است اظهار داشت: بیگانگان ده‌ها سال تلاش کردند که ما نمی‌توانیم را به عنوان باور عمومی در ما ایجاد کنند و در این زمینه توطئه‌ها و ترفندهای مختلفی را به کار گرفتند. اما عدم وابستگی به بیگانگان از اصول دین است که در بیان و کلام امام نیز نمایان بود.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه دین دولتی و یا حکومت دینی یکی است و پرداختن به این موضوع جزء مغلطه‌هایی است که ما را گرفتار می‌کند گفت: به نظرم رهبری در دیدار اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی پاسخ این موضوع را دادند و فرمودند دستگاه‌های اجرایی کشور نمی‌توانند دغدغه دینی نداشته باشند و همه مسئول هستند و بنده نیز تعجب می‌کنم چرا آقای روحانی آن بحث را مطرح کردند و آن موضوع یک نکته فرعی بود. ما انتظار داریم جناب رئیس‌جمهور گزارش کار دهند.

زاکانی با بیان اینکه بازگشت به اینگونه شعارها دغدغه جدی است و باید از آن پرهیز کنیم تصریح کرد: بله هیچ‌کس حق ندارد مردم را به زور به بهشت ببرد و از آن سو هم کسی نمی‌تواند به تعبیر یکی از مراجع بزرگ درهای جهنم را به روی مردم باز کند و اساسا مشروعیت این کار را نداریم. بنابراین در بحث آزادی‌ها باید به قیود امام توجه کنیم. آزادی توطئه ممنوع و خط قرمز است، اما مکتب اسلام آزادی‌های بی‌شماری را در چارچوب‌های خاص قرار داده است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امام خط قرمز‌ها را مشخص کرده بودند و حتی دوستانی که شعار خط امام را می‌دادند از همان خط قرمز‌ها عبور کردند. امام در بحث احزاب قیودی را داشتند. معتقدیم که اتفاقات تلخی در ۳۵ سال گذشته رخ داده و راه‌حل خروج از این اتفاقات عمل به اندیشه‌های امام است که در این زمینه نیز باید تذکرات رهبر معظم انقلاب را مورد توجه قرار دهیم.

وی با بیان این مطلب که باید بر مبنای اصول امام راه‌مان را ادامه دهیم، خاطرنشان کرد: امام همیشه مردم را اصل می‌دانستند، نظام با دستان همین مردم شکل گرفته ما قائل به این هستیم که هر چیزی باید سر جای خود قرار بگیرد. معیشت مردم اصلی است که اقتصاد مقاومتی باید پاسخ آن را بدهد و اقتصاد مقاومتی نیز ناظر به توانمندی داخلی است.

زاکانی ادامه داد: ما ادعای بستن مرزهای‌مان را بر روی خارجی‌ها نداریم ما هم‌اکنون در تهاجم سنگین فرهنگی هستیم و نیاز به تحول فرهنگی در جامعه داریم. 

 


نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش به مذاکرات هسته‌ای ایران با گروه ۱+۵ اشاره کرد و اظهار داشت: ما معتقد هستیم که اگر پیرامون مسائل هسته‌ای نگرانی‌ای وجود دارد باید اظهار شود، در کنار اینکه می‌دانیم که حق نداریم تیم هسته‌ای را متهم به خیانت کنیم و آنها را ضعیف کنیم، حق خود می‌دانیم که حقوق ملت را بازخوانی کنیم و تذکرات لازم را بدهیم.

وی در ادامه به تبیین دیدگاه‌های امام (ره) در خصوص استقلال اقتصادی پرداخت و خاطرنشان کرد: امام بر نفی خودباختگی و تکیه بر خودباوری تاکید داشتند  ما امروز سرمایه‌های بزرگی در کشور داریم که بالاترین آن سرمایه نیروی انسانی هستند. ما ملتی رشید و مقاوم داریم که امام فرمودند نمونه این ملت را جز در صدر اسلام نیافته‌ایم و باید به توانمندی این مردم تکیه کنیم. امام ما می‌توانیم را بارها بیان می‌کردند. پتانسیل‌ها را به رخ می‌کشیدند تا ما خودمان را باور کنیم و تحقیر صورت گرفته را پشت سر بگذاریم.

زاکانی اسلام ناب محمدی را یک امتیاز بالا در دیدگاه امام و رهبری عنوان کرد و افزود: امام مقدمه استقلال اقتصادی را استقلال فرهنگی می‌دانستند، همه آنهایی که در زمینه فرهنگ مسئول هستند باید پاسخگو باشند، مسئولین نیز باید امر به معروف و نهی از منکر را جدی بگیرند، در این زمینه از دولت نیز انتظار داریم، پول و اعتباراتی که دولت در دست دارد ۸۵ درصد امکانات کشور را شامل می‌شود و باید کاری عظیم و جدی در زمینه فرهنگ صورت بگیرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه آقای روحانی رئیس‌جمهور محترم همه ما است و انتقاد ما به دوستان آقای کواکبیان است که تقوای جمعی ندارند، گفت: ما این انتقاد را نه از خود آقای کواکبیان بلکه از دوستان ایشان داریم که چرا تقوای جمعی ندارند. تقوای جمعی یعنی اینکه وقتی دیدند در سال ۸۸ رفیقشان دروغ گفته نیامدند به مردم بگویند که رفیقمان دروغ می‌گوید. همه روسای جمهور، آقای هاشمی، مقام معظم رهبری، آقای خاتمی، احمدی‌نژاد و هم‌اکنون آقای روحانی برای ما محترم بودند و هیچ کدام از آنها نیز با تقلب روی کار نیامدند اما چرا باید میلیون‌ها رای را بعضی‌ها نفی می‌کردند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همه باید از دولت حمایت کنند و از طرفی همه دولت‌ها ‌نیز باید پاسخگو باشد.

زاکانی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه عده‌ای به دلیل تبلیغ بیگانگان و عده‌ای نیز به دلیل عدم توانمندی داخلی در خود وابستگی می‌بینند اظهار داشت: امام هیچ‌کدام از این انتقادات را قبول نداشتند، و معتقد بودند که باید اینها کنار بروند و کسانی که به آینده کشور و جوانان اعتقاد دارند به صحنه بیایند.

وی در بخش دیگری از سخنانش و در پاسخ به اظهارات کواکبیان مبنی بر اینکه تقوای جمعی اتهام است، گفت: بنده نگفتم که آقای کواکبیان تقوای جمعی ندارند، خطاب من به دوستانشان بود. آقای کواکبیان هم فتنه را محکوم کردند و هم تقلب را نفی کردند. به هر حال همه باید به قانون عمل کنیم نمی‌شود که مثلا در سال ۷۵ از یک رئیس‌جمهوری خوشمان بیاید و تلاش کنیم تا قانون انتخابات را عوض کنیم. امام فردی‌ قانونگرا بود و به کسانی که قانون را قبول نداشت می‌گفتند قانون شما را قبول ندارد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به تلاش خود در طول حضور خود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاش خود در طول حضورش در مجلس شورای اسلامی در تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد و دادستانی تهران، گفت: برای ما چپ و راست معنا نداشت وقتی که دانشگاه آزاد مدعی بود که راستی است ما تفحص کردیم از قوه قضائیه نیز تفحص کردیم و جالب آن است که وقتی خواستیم گزارش تفحص از قوه قضائیه را بخوانیم دوستان آبستراکسیون کردند تا این گزارش خوانده نشود. حتی با تلاش‌های ما وزیر اطلاعات وقت در دولت خاتمی در خصوص پرونده‌ای به صحن علنی مجلس آمدند. از نظر ما حقیقت امر مصالح و منافع کشور است.

زاکانی در پاسخ به سوال مجری برنامه مبنی بر اینکه امام پس از تجاوز رژیم بعث عراق به کشورمان با چه دیدگاه و اندیشه‌هایی انقلاب را حفظ کردند، اظهار داشت: مهمترین مولفه‌ای که امام روی آن تاکید داشت، این بود که می‌شود بدون حمایت ابرقدرت‌ها زندگی کرد و کشور را ساخت.

وی با اشاره به سفر اخیر خود به عراق، گفت: اکنون عراقی‌ها نگاه دیگری به ملت ایران دارند. آنها ملت ایران را ملتی رشید می‌دانند که برای جهانیان الگو شدند. اگر اکنون دخالت خارجی‌ها در کشور بود ما باید در میدان آنها بازی می‌کردیم. اما با رفتن آنها میدان جدیدی برای جوانان ما باز شد و امروز پیشرفت‌های خوبی به خصوص در توان نظامی و دفاعی دست یافته‌ایم.

زاکانی با بیان اینکه ما در رسیدن به مقوله پیشرفت کامل هم در بحث نظری و هم در ارائه مدل مشکل داریم، فرهنگ را زیربنای همه امور دانست و گفت: ما باید به دنبال ساخت فرهنگ باشیم. زمانی آقای هاشمی رفتند و مدل اقتصاد آزاد را که یک مدل غربی بود آوردند و نتیجه آن عقب‌افتادگی بود که شامل حال کشور شد و در سال۷۴ نرخ تورم به ۴۹.۲ درصد رسید. آقای خاتمی همان مسیر توسعه غربی را دنبال کردند. احمدی‌نژاد هم همان مدل را دنبال کرد و امروز هم در این دولت همان مسیر طی می‌شود باید یک جا بیاموزیم که برگردیم و مسیر را درست کنیم و مسیر درست همان الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به پیشرفت‌های نظامی در یک دهه اخیر گفت: ما در ابعاد نظامی به مرزهای دانش رسیده‌ایم اما بحث این است که چرا در سایر حوزه‌ها به چنین پیشرفت‌هایی دست نیافته‌ایم. از نظر ما علت همان فکر خودباختگی در برخی لایه‌های جامعه است.

وی افزود: البته ما برای روابط اقتصادی با غرب و آمریکا منعی نداریم، اما بحث ما عزت و استقلال ملی است، خط قرمز رژیم اشغالگر قدس بوده و هست و آمریکا خودش از این کشور رفته است و تا وقتی که در لباس گرگ باشد راه برگشت ندارد.

زاکانی همچنین در خصوص اظهارات کواکبیان مبنی بر اینکه امام در سیاست خارجی انعطاف داشتند و زمانی می‌گفتند آل سعود هرگز و در مقطعی نیز گفتند بحث رفتن حجاج را پیگیری کنید، گفت: بله حضرت امام هیچگاه از آل سعود نگذشتند اما بحث حج متفاوت بود. بحث حج متفاوت از جنایت آل سعود بود.

کواکبیان: در انتخابات ریاست‌جمهوری دهم تقلب صورت نگرفت 

دبیرکل حزب مردمسالاری گفت: در انتخابات ریاست جمهوری دهم تخلفات صورت گرفت اما تقلب نشد و من هیچ اعتقادی به تقلب ندارم.

مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردمسالاری با حضور در برنامه نگاه یک شبکه اول سیما طی سخنانی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و همچنین پیروزی تیم ملی والیبال در برابر برزیل و گرامیداشت قیام ۱۵ خرداد گفت: به هر حال قبل از پیروزی انقلاب اسلامی مردم می‌دیدند که حاکمیت دست آنها نیست و آزادگی در زمینه‌های مختلف فراهم نیست و استقلالی در اصل نمی‌دیدند.

وی افزود: مهمترین تعریف برای استقلال عدم وابستگی به قدرت‌های خارجی است، اما در رژیم گذشته انواع وابستگی‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، نظامی، سیاسی را شاهد بودیم.

کواکبیان با اشاره به حضور ۵۰ هزار مستشار خارجی در ارکان ارتش اظهار داشت: حتی لیست استانداران را محمدرضا پهلوی از طریق سفارت انگلیس هماهنگ می‌کرد.

دبیرکل حزب مردمسالاری با بیان اینکه عدم وابستگی به این معنا نیست که ما ارتباط خود را با قدرت‌های اقتصادی قطع کنیم، گفت: در صورتی که آنها به فکر سلطه باشند ما باید به قدرت ملی خود اکتفا کنیم. مردم، اسلام، پیشرفت‌ها و توانمندی‌ها در عرصه‌های مختلف، اتکا به توان ملی و برد نظامی از مولفه‌هایی است که ما باید به آنها اکتفا کنیم و با تکیه به همین قدرت ملی می‌توانیم هرگونه وابستگی را کنار بگذاریم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه بیانات رهبر معظم انقلاب در حرم مطهر بهترین تفسیر از بیانات حضرت امام در خصوص نقش مردم بود، گفت: امام در وصیت‌نامه خود نیز تاکید کرده‌اند که وزرا و مسئولین نیاز به پشتیبانی مردم داشته باشند و این پشتیبانی را لازم بدانند. 
 


کواکبیان مشروعیت الهی مردم را ۲ پایه اسلامیت و جمهوریت در دیدگاه امام دانست و گفت: متاسفانه گاهی برخی پشت ارزش‌های الهی سنگر می‌گیرند و جمهوریت نظام را نادیده می‌گیرند و گاهی نیز بعضی‌ها پشت سر جمهوریت نظام سنگر می‌گیرند و اسلامیت را نادیده می‌گیرند و هر دوی اینها اشتباه است چرا که این دو پایه قدرت ملی هستند.

دبیرکل حزب مردمسالاری با تاکید بر پیروی از اصول الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت تصریح کرد: امام در خصوص توان مدیریتی و توان نظامی تاکید داشتند که این نیروها همواره باید در کنار مردم باقی بمانند و در جهت خواسته‌های مردم حرکت کنند.

وی با بیان اینکه باید برخی از موضوعات را اصلی و فرعی کنیم به مذاکرات هسته‌ای کشورمان با گروه ۱+۵ اشاره کرد و گفت: به نظرم ما باید در اصول توانمند و قوی باشیم اما در فروع، باید انعطاف داشته باشیم. همان امامی که می‌گفت حاضر نیستیم با صدام سر میز مذاکره بنشینیم همان امام نیز قطعنامه را پذیرفتند البته که ما رابطه گرگ و میش را نمی‌خواهیم و نمی‌خواهیم همیشه در حالت میش بمانیم و قطعا روی پای خود می‌توانیم بایستیم.

کواکبیان ادامه داد: نباید در جامعه روحیه تقابل تقویت شود و باید بر وحدت ملی مردم تاکید و آن را حفظ کنیم. من با آقای زاکانی موافق نیستم که گفتند همه مفسران فکر می‌کنند و معتقد هستند و قبول دارند که جمهوریت از اسلامیت است، خیر امروز بعضی‌ها حاضر نیستند واژه مردمسالاری دینی را به کار ببرند و آن را قبول ندارند و این جمله آقای زاکانی جای بحث دارد.

دبیرکل حزب مردمسالاری با بیان اینکه بحث‌های مطرح شده در خصوص دین حکومتی و یا حکومت دینی را انحرافی می‌دانیم و اینکه گفته شود مردم را به زور نمی‌شود به بهشت برد و یا جاده جهنم را صاف کرد، بحث‌های فرعی هستند، گفت: باید به اصل توجه کنیم. دولت برای اشتغال و تورم راه‌حل بدهد. مشکل این نیست که ما نمی‌توانیم مردم را به زور به بهشت ببریم، مشکل این است که ما موضوعات اصلی را فراموش می‌کنیم و به سراغ فرعیات می‌رویم.

وی همچنین به برگزاری همایش دلواپسیم در تهران اشاره کرد و گفت: همین آقای زاکانی جزء دلواپسان هستند البته تجمع اشکال ندارد اما در شرایطی که ما با دشمنان و رقبایمان مذاکره می‌کنیم نباید عقبه جبهه را شل کنیم و مذاکره‌کنندگان را تضعیف، زمانی ما در مجلس شورای اسلامی نمی‌توانستیم در خصوص مذاکرات هسته‌ای صحبت کنیم. اصلا مذاکرات هسته‌ای خط قرمز بود اما این روزها بحث می‌شود که مذاکره‌کنندگان کشور را می‌فروشند، در صورتی که مقام معظم رهبری همه این مسائل را رصد می‌کنند و در شورای امنیت ملی نیز بحث‌های لازم مطرح می‌شود و اصلا دلواپسی وجود نداریم.

کواکبیان ادامه داد: وقتی مقامات ما می‌آیند در مورد معوقات بانکی صحبت می‌کنند باید بدانیم اصل همین است چرا ۱۸ نفر بالای ۵۰۰ میلیارد تومان بدهی بانکی دارند اینها باید باعث دلواپسی باشند.

دبیرکل حزب مردمسالاری ادامه داد: بالاخره باید بپذیریم یکی از بخش‌هایی که ممکن است قدرت‌های خارجی سلطه خود را تحمیل کنند بحث اقتصاد است و اگر ما روی پای خود نایستیم ممکن است تبعاتی را بدهیم.

وی با اشاره به اشکالات موجود در بخش فرهنگ گفت: بعضی مواقع برخی دوستان به گونه‌ای صحبت می‌کنند که گویا تهاجم فرهنگی از ۷-۸ ماه گذشته رخ داده، تهاجم فرهنگی از ۳۵ سال پیش شروع شده، علاوه بر آن نیز ما چندین نهاد فرهنگی در کشور داریم که از بودجه فرهنگی استفاده می‌کنند و فقط دولت نیست که در این زمینه مسئولیت دارد. البته بنده اینجا سخنگوی دولت نیستم.

کواکبیان افزود: به سالگرد انتخابات ریاست جمهوری یازدهم نزدیک می‌شویم امام فرمودند مردم اساس است و بررسی کنیم که آیا مطالبات مردم که در انتخابات اخیر مطرح شد رسیدگی شده است. خب اگر مردم می‌خواستند وضعیت به مانند ۸ سال گذشته باشد برای چه مطالبات‌شان را مطرح کردند. ما می‌دیدیم وقتی همین آقای احمدی‌نژاد به مجلس می‌آمد برخی دوستان چه تبرکی می‌کردند و حالا می‌گویند که او از ما نبود.

دبیرکل حزب مردمسالاری تصریح کرد: بنده به عنوان کسی که فعال سیاسی هستم و از کسانی بودم که تنور انتخابات را داغ کرده بودم باید بررسی کنیم که رضایتمندی مردم پس از انتخابات چگونه است. حقوق شهروندی یک مطالبه بود و دولت یازدهم قول داده بود که به این موضوع رسیدگی کند.

وی در پاسخ به سخنان زاکانی مبنی بر اینکه امام قیود خود را در همه زمینه‌ها مشخص کرده بودند، گفت: بله امام قیودی داشتند و ما هم همان قیود را قبول داریم. امام به توان ملت باور حقیقی داشتند و معتقد بودند که ملت باید خلاقیت به خرج دهند. امام در سخت‌ترین شرایط انتخابات را به موقع برگزار می‌کردند اما امروز بعضی‌ها می‌گویند ما صلاح ملت را بهتر تشخیص می‌دهیم. البته برخی از تفکرات نیز در مقابل امام بودند که این تفکرات را نیز می‌توان در دولت مهندس بازرگان دید که وقتی دانشجویان لانه جاسوسی را تسخیر کردند، این مخالفت‌ها برملا شد.

کواکبیان در ادامه در خصوص اظهارات زاکانی مبنی بر اینکه تقوای جمعی در جمع دوستان اصلاح‌طلب دیده نمی‌شود، گفت: من این را قبول ندارم این یک تهمت است، بنده گفتم آن کسی که حالا حرفی زده اجازه دهند که بیاید حرفش را بزند البته من در دومین روز پس از انتخابات گفتم که تا دلتان بخواهد تخلف بوده اما تقلب نشده است و به تقلب اعتقادی نداشتم.

دبیرکل حزب مردمسالاری ادامه داد: ۳ دوره دوستان ما در مجلس بودند که در این دوره حداقل ۱۰ الی ۱۵ پرونده فساد اقتصادی رخ داد و اگر واقعا امر به معروف و نهی از منکر وجود داشت وضعیت اینگونه بود؟

وی در پاسخ به سوال مجری برنامه مبنی بر اینکه قطع رابطه با آمریکا را چگونه ارزیابی می‌کنید، گفت: ما پیشتاز برای قطع رابطه نبودیم به هر حال حرکتی را جوانان ما در لانه جاسوسی انجام دادند و آنها قطع رابطه کردند و امام هم فرمودند که ما استقبال می‌کنیم.

وی با بیان اینکه امام این دیدگاه را نداشت که ما تا آخر ارتباطی با کشورهای غربی و آمریکا نداشته باشیم، گفت: امام بارها در مسائل خارجی از خود انعطاف نشان دادند، در خصوص حج مسلمین انعطاف به خرج دادند و هیچگاه یکدندگی در سیاست خارجی را قبول نداشتند و حتی مقام معظم رهبری در سخنان نوروزی خود در خصوص مذاکره با آمریکا گفتند که اگر خطوط قرمز رعایت شود وارد مذاکره می‌شویم و همین الان هم هیئت‌های ما با آمریکایی‌ها قرار است رودررو مذاکره کنند.

کواکبیان در بخش دیگری از سخنانش به سند چشم‌انداز ۲۰ ساله اشاره کرد و گفت: ما در چشم‌انداز ۲۰ ساله تعریف کردیم که باید کشور اول منطقه و جزء ۱۰ کشور قدرتمند دنیا باشیم و این سند برگرفته از الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت است، اما باید در این جهت گام برداریم و البته در مدل‌های مختلف توسعه نباید غافل باشیم.

دبیرکل حزب مردمسالاری خاطرنشان کرد: ما به لحاظ نظری مشکلی نداریم، مشکل ما بیشتر کاربردی و عملیاتی هستند ما همین ترکیه کشور همسایه را ببینیم که در ابتدای پیروزی ما چه اوضاعی داشت و الان چگونه هستند. مشکل ما مدیریتی است ما وضع‌مان می‌تواند بهتر از این باشد باید وابستگی به نفت را کاهش دهیم اما متاسفانه دیده می‌شود در همین دولت از درآمدهای نفتی استفاده می شود. البته چاره‌ای هم نیست.

وی با بیان اینکه اگر به توان ملی اعتقاد داشته باشیم می‌توانیم به الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت نیز برسیم، با انتقاد از برخی هجمه‌ها نسبت به دولت یازدهم گفت: در همین ۱۴ خرداد با وجود اینکه سایت‌ها و روزنامه‌ها دارند علیه دولت شبنامه پخش کردند و این کار، کار درستی نیست.

کواکبیان تصریح کرد: همه ما باید به فکر پیشرفت کشور باشیم. ۳۵ سال از زندگی گذشته ‌است اما هنوز نتوانسته‌ایم سند چشم‌انداز ۲۰ ساله را آن گونه که هست به پیش ببریم. 

منبع: تسنیمدیدگاه شما در مورد : امام تاکید داشت که می‌شود بدون حمایت ابرقدرت‌ها کشور را ساخت/ کسانی که شعار خط امام می‌دادند از خط قرمزها عبور کردند

امام تاکید داشت که می‌شود بدون حمایت ابرقدرت‌ها کشور را ساخت/ کسانی که شعار خط امام می‌دادند از خط قرمزها عبور کردند

  • پربازدیدترین ها