چهار شنبه 27 دی 1396 21:43:13

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 6088

تاریخ انتشار : 16/03/1393 - 19:33

اختصاصی/خطیب جمعه زیرآب بیان داشت:

درک جامعه از مفهوم انتظار/هرگامی که مسئولان برمی دارند باید در راستای فرهنگ نظام اسلامی باشد/اتحاد و یکپارچگی رمز موفقیت جامعه اسلامی

امام جمعه شهر زیرآب:مسئولان امرباید هرگامی که برمی دارند در راستای فرهنگ اصیل انقلابی که مردم خون ها بابت آن دادند باشد و اتحاد و یکپارچگی تنها رمز موفقیت جامعه اسلامی در این برهه از زمان است.

درک جامعه از مفهوم انتظار/هرگامی که مسئولان برمی دارند باید در راستای فرهنگ نظام اسلامی باشد/اتحاد و یکپارچگی رمز موفقیت جامعه اسلامی

به گزارش خبرنگار سوادکوه آنلاین،حجت الاسلام محمد زمان رضایی درخطبه های نمازجمعه این هفته زیرآب درجوار ضریح حضرت عبدالحق (ع) با اشاره به تقارن رحلت امام خمینی و میلاد حضرت ابالفضل و امام حسین (ع) و درآستانه قرار گرفتن میلاد امام زمان (عج) بیان داشت:ماه شعبان،ماه رسول خدا و سرشار از برکات معنوی است،این ماه،ماه انتظار است،انتظاری که مفهوم و فلسفه آن درمکتب اسلام مساوی با پویایی،جهاد،مبارزه و حرکت است.

خطیب جمعه زیرآب افزود:ریشه تمام مبارزات،حرکات و نهضت های شیعه و مسلمین علیه فاسق و استکبار همین مفهوم انتظار یعنی مبارزه با ظالم و فاسق است،همان طورکه در نهضت امام خمینی نیز این مفهوم را به درستی می توان دید و درک کرد.

وی ضمن اشاره به لزوم درک واقعی و درست ازمفهوم انتظار ابراز داشت:مفهوم انتظار یک عامل ایجابی است که درک درست آن باعث نجات بخشی جامعه خواهد شد اما درک نادرست از این واژه آن را تبدیل به واژه سلبی خواهد کرد وسکوت و سکون را رقم خواهد زد.

حجت الاسلام رضایی در ادامه سخنانش با یادآوری سالروز رحلت امام و حماسه 15خرداد اظهار داشت:امام خمینی شخصیتی برجسته  و محبوب بود.بنیانگذار جمهوری اسلامی در دل همه مردم جای داشت و انسانی عالی و بزرگوار و  رهبری کاریزما برای مردم قرن خود بود.

وی افزود:امام راحل شخصیتی باخدا بود و انسانی که تمام زندگیش رنگ خدا داشته باشد، انسانی خدوم و بزرگوار نه تنها درعصر و زمانه خود بلکه درهمه اعصارخواهد شد.

خطیب جمعه زیرآب با توجه به سالروز حماسه تاریخی 15خرداد به مسئولان خاطرنشان کرد: مسئولان امر باید مراقب عملکرد خود باشند و هرگامی که بر می دارند در راستای خط مشی نظام اسلامی باشد زیرا مردم این کشورهزینه ها بابت این انقلاب دادند.

حجت الاسلام رضایی ضمن تاکید به جایگاه ولایت فقیه و مراجع تقلید در کشور اسلامی یادآور شد: ابرقدرت ها نیز می دانند آن چیزی که باعث به زیر کشیدن ظالمان و طاغوتیان در ایران شد و سبب گردید ایران این چنین در جهان قد علم کند تبعیت مردم از ولایت فقیه و مراجع تقلید است، به همین سبب سعی در کمرنگ کردن آن ها در جامعه امروز دارند.

وی به دنیای استکبار هشدار داد: نظام مقدس جمهوری اسلامی مسیرش را به سمت تکامل و رشد پیش گرفته و با تمام توان درحال حرکت به جلو است و این حرکت بسان سیل خروشانیست که هرکس در دنیا در برابر آن قرار بگیرد نیست و نابود خواهد شد.

امام جمعه زیرآب با تصریح این نکته که اگر مسئولی در نظام ،خلاف مسیر انقلاب و آرمانهای آن حرکت  کرد باید به او تذکر داده شود گفت:بنا به فرموده مقام معظم رهبری از تحریم اقتصادی و تهدید نظامی نباید ترسید بلکه از تفرقه در جامعه باید وحشت داشت، اتحاد ویکپارچگی بین مردم و مسئولین رمز موفقیت جامعه اسلامی است و این امر یک وظیفه خطیر بخصوص برای مسئولان نظام می باشد.

 دیدگاه شما در مورد : درک جامعه از مفهوم انتظار/هرگامی که مسئولان برمی دارند باید در راستای فرهنگ نظام اسلامی باشد/اتحاد و یکپارچگی رمز موفقیت جامعه اسلامی

درک جامعه از مفهوم انتظار/هرگامی که مسئولان برمی دارند باید در راستای فرهنگ نظام اسلامی باشد/اتحاد و یکپارچگی رمز موفقیت جامعه اسلامی