جمعه 24 آذر 1396 13:47:57

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 6062

تاریخ انتشار : 15/03/1393 - 11:21

اختصاصی/ به یاد شهدای قیام خونین سال 42:

15خرداد روز حماسه سازی خونین کفنان

امروز15خرداد است؛ روزی که در تقویم انقلاب کبیر ایران نه به اسم یک کشتار که نقطه عطف و پایه های محکم و سنگ بنای انقلاب محسوب می شود.

15خرداد روز حماسه سازی خونین کفنان

به گزارش سوادکوه آنلاین،هرسال که 15خرداد فرا می رسد خاطرات غم انگیز اما پرحماسه تجدید می شود.هرچند این واقعه در آن سال ها مصیبتی عظیم برای ملت غیور ایران زمین بود اما سلاحی شد در دست ملت تا در برابر طاغوت و طاغوتیان قیام کنند .15خرداد1342 مبدا جنبش عظیمی شد که فرجام این حماسه عظیم استقلال کشور وآزادی برای همه مملکت بود.

اگر انقلاب اسلامی جان گرفت، رشد کرد و توانست رژیم ظلم و تاریکی را از مملکت براند به واسطه دستاوردهای این روز بزرگ و تاریخی بود.

روزی که با راهنمایی روحانیت و آموزه هایی که از نهضت ناب محمدی نشات گرفته بود عاشورایی در ایران خلق شد.

15خرداد 42 نخستین جرقه های خشم ملتی بود که از بیداد حکام زمانه داد و فغان داشتند و آگاهانه خروشیدند تا به ظلم جور زمانه اعتراض کنند!

آن خروش یعنی مخالفت با حکومت وقت،یعنی آزادی و استقلال مملکتمان را می خواهیم وتا پای جان در پی آرمان هایمان می ایستیم و عاشورایی دیگر را رقم می زنیم!

آنچه این روز را بزرگ می سازد بیداری ملّتی بود که علیرغم خفقانها، با اراده ای مصمّم به مقابله با حکومت ظلم وجور برخاست و این جوش و خروش تا لحظه به ثمر رسیدن انقلاب نه تنها کم رنگ نشدکه شعله های آن هر روز بیشتر و بیشتر زبانه کشید تا بلاخره خونهای ریخته شده به ثمر نشست و آرمانهای یک ملت بزرگ و شجاع در این روز و در قالب یک اجتماع حقیقت طلبانه متجلّی شد.

اگر در آن روز تاریخی خون جوانان غیور ایران  نبود امروز ما اثری از اصل اسلام و نظام اسلامی نمی دیدیم.

پای ضمانت این انقلاب خون پاک مردان و زنانی  مهر شده است که برای آزادی مملکت از دست دیو ستم شاهی مرگ را بر ننگ ماندن و سکوت در برابر این جباران ترجیح دادند و ثابت کردند که هیچ حکومتی با ظلم و جور باقی نمی ماند.

15 خرداد روز جلوه گری غیرت دینی مردمان ایران بود. روزی که امامشان به دست دژخیمان زمانه دستگیر شد و مردم عاشق نتوانستند این جسارت را  برتابند، به نشانه اعتراض، به کوچه و خیابانها ریختند و آزادی رهبرشان را خواستار شدند، درهیچ کجای دنیا نمی توان چنان عشقی را نظاره کرد که جامعه ای در اعتراض بر دستگیری رهبر و مقتدای خود، اینچنین از جان و هستی خود دست شسته و در برابر آماجِ رگبار رژیم ستمشاهی سینه سپرکنند.

آن روز تاریخی نه تنها یک حماسه که یک طوفان فرهنگی نیز بود. طوفانی که از بلوغ وشعور مردمی نشات گرفته بود که دیگر جور و ظلم رژیم را تحمّل نمی کرد و نمی خواست در یوغ ظلم و ستم گرفتار باشد.

بنیان حادثه 15 خرداد علاقه به اسلام و امام بود و مردم بودند كه اين حركت را ميدان دادند و به وجود آوردند. پس آنچه در 15 خرداد به وجود آمد، عبارت بود از پيوند مستحكم ملت و امام آن هم به بركت اسلام اصیلی که در قلب تک تک حماسه سازان جاری و ساری بود.

خرداد 42تنها یک روز نبود در تقویم این روزگار بلکه تاریخی سراسر حماسه بود که  آزادی و استقلال را در این مملکت به ارمغان آورد پس باید این برگ از تقویم انقلاب را همیشه جاودانه نگهداشت.دیدگاه شما در مورد : 15خرداد روز حماسه سازی خونین کفنان

15خرداد روز حماسه سازی خونین کفنان