شنبه 01 اردیبهشت 1397 02:27:31

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 6001

تاریخ انتشار : 14/03/1393 - 11:36

اختصاصی/نماینده ولی فقیه در حج و زیارت:

ساده زیستی امام (ره) باید درس عبرتی برای مسئولان نظام باشد

آیت الله قاضی عسکر در جمع سوگواران سالگرد امام خمینی در سوادکوه گفت:امام خمینی شدیدا ساده زیستی را رعایت می کرد و همواره مراقب بود زندگیش به سمت تشریفات نرود،حال این خط مشی باید برای مسئولان نظام ما درس عبرتی باشد و خدای ناکرده دچار تشریفات نشوند.

ساده زیستی امام (ره) باید درس عبرتی برای مسئولان نظام باشد

به گزارش خبرنگارسوادکوه آنلاین،صبح دیروز مراسم سالگردعروج ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران با حضورنمایندگان،مسئولین،روحانیون و اقشار مختلف مردم در امامزاده عبدالحق شهر زیرآب برگزارشد.

http://www.savadkoohonline.ir/uploads/1393/%D8%BA/IMG_1787.jpg

http://www.savadkoohonline.ir/uploads/1393/%D8%BA/IMG_1789.jpg

 

شایان ذکر است که آیت الله قاضی عسکر نماینده ولی فقیه در حج و زیارت در این مراسم به ایراد سخنرانی پرداخت، وی ضمن اشاره به شخصیت و ویژگی های امام راحل اظهار داشت:امروز نیز کسی با همان ویژگی و خط مشی ها و با تاسی از امام راحل کشور را اداره می کند و همین امرباعث سربلندی ایران و ایرانیان در دنیا شده است.

http://www.savadkoohonline.ir/uploads/1393/%D8%BA/IMG_1799.jpg

آیت الله قاضی عسکراذعان داشت:اگر می خواهیم جامعه ای موفق و رو به پیشرفت داشته باشیم باید مشی امام که همانا ساده زیستی، تقوا ،اخلاص ،عشق به مردم ،پاکی نفس و خدمت به مردم است را در جامعه پیاده کنیم تا جامعه روز به روز رشد کند و به جلو برود.

نماینده ولی فقیه در حج وزیارت با یادآوری زندگی ساده امام چه قبل و چه بعد ازانقلاب خطاب به مسئولین بیان کرد: بنیان گذار جمهوری اسلامی در بحث بیت المال بسیار حساس بود و همواره می فرمود بودجه های کشور باید صرف عمران و آبادانی مملکت شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد:امام خمینی(ره) همواره به دنبال حقیقت امر بودند و از تشریفات دوری می جستند.

آیت الله قاضی عسکرهشدار داد:اگر دنیا خواهی،تجمل گرایی، بی توجهی و نادیده گرفتن خواست مردم درجامعه رواج پیدا کند آنوقت جامعه و انقلابی که خون ها بابت آن داده شده است به ورطه نابودی می افتد.

وی در ادامه سخنانش ضمن مقایسه نهضت امام خمینی با پیامبراکرم(ص) اذعان داشت:شرایط آن زمان پیامبر اکرم،با زمان انقلاب اسلامی در خیلی از جهات نزدیک و یکسان به هم است.

نماینده ولی فقیه درحج و زیارت عنوان داشت:امام راحل نیزمانند پیامبر در جامع خود تنها بود و تنها همانند و با تاسی از پیامبر با توکل بر خدا و ایمان راسخ قیام خود را آغازکرد.

وی با اشاره به ویژگی های شخصیتی امام همچون مهربان بودن با اعضای خانواده ،کودکان وهمه مردم ، ابهت وجذبه ،ساده زیستی و تدبیر،عالم و زاهد بودن بیان داشت:شخصیت امام ،یک شخصیت جامع و کامل بود.این عالم وارسته ذره ای برای خود کار نکرد،هرچه کرد در راه خدا و برای خدا کرد و این رمز جاودانگی و اثرگذاری رهبر کبیر انقلاب است.

آیت الله قاضی عسکردرخاتمه سخنانش خطاب به مسئولان و مردم این نکته را تصریح کرد:اگر می خواهیم انقلابمان رشد کند و قله های پیروزی  را در دنیا فتح کنیم باید به امام تاسی کنیم و گرنه با جدایی از راه امام این امر خطیرتحقق پذیرنیست.

 دیدگاه شما در مورد : ساده زیستی امام (ره) باید درس عبرتی برای مسئولان نظام باشد

ساده زیستی امام (ره) باید درس عبرتی برای مسئولان نظام باشد

  • پربازدیدترین ها