دوشنبه 27 آذر 1396 02:54:51

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 5932

تاریخ انتشار : 12/03/1393 - 12:15

گفتگوی اختصاصی فرمانده سپاه سوادکوه:

پاسداران ادامه دهنده راه امام حسین(ع) هستند/ سپاه در همه ابعاد با دشمنان مقابله می کند

فرمانده سپاه سوادکوه پاسداران انقلاب اسلامی را ادامه دهندگان را امام حسین (ع) دانست و تاکید کرد: وظیفه سپاه تنها حفاظت از دستاوردهای انقلاب در بعد نظامی نیست بلکه سپاه در همه ابعاد با دشمنان مقابله می کند.

پاسداران ادامه دهنده راه امام حسین(ع) هستند/ سپاه در همه ابعاد با دشمنان مقابله می کند

سرهنگ مهرداد بابایی در گفتگو با خبرنگار سوادکوه آنلاین، در خصوص علت اصلی نامیدن روز تولد امام حسین(ع) به عنوان روز پاسدار اظهار داشت: امام حسین(ع) خود بزرگترین پاسداری است که از ارزش های دین اسلام دفاع کرد و در این راه و برای اعتلای مکتب اسلام و احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر از جان، مال و فرزندان خود گذشت.

وی با اشاره به متن صریح قانون اساسی حفاظت و نگهبانی از دستاوردهای انقلاب اسلامی را اصلی ترین ماموریت سپاه دانست و خاطر نشان کرد: پاسداران انقلاب اسلامی نیز به تاسی از امام شهیدشان در راستای نگهبانی از دستاوردهای انقلاب اسلامی و آرمان های امام (ره) و شهدا گام برمی دارند و علت اصلی نام گذاری روز ولادت امام حسین(ع) به عنوان روز پاسدار به خاطر این است که به همگان نشان دهند پاسداران ادامه دهنده راهی هستند که امام حسین پایه ریزی کرده است.

سپاه در همه ابعاد با دشمنان مقابله می کند

سرهنگ بابایی در بیان نقش سپاه در مقابله با تهاجمات فرهنگی دشمنان ابراز داشت: حفاظت از دستاوردهای انقلاب اسلامی تنها در بُعد نظامی خلاصه نمی شود و ماموریت سپاه او را ملزم نموده برای مقابله با تهاجم دشمنان در همه ابعاد وارد شود.

فرمانده سپاه سوادکوه افزود: در مقطعی از تاریخ کشور مورد هجوم و هجمه نظامی دشمنان قرار گرفت و سپاه به همراه سایر نیروهای مسلح و بسیجیان عزیز توانستند در مقابل این هجمه مقاومت و دشمن را وادار به شکست کنند، امروز دشمن همان جنگ را با تاکتیک دیگری به عرصه های دیگر برده است.

وی با ذکر اینکه دشمن جنگ را به سمت جنگ اقتصادی و جنگ فرهنگی سوق داده است، تصریح کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی متناسب با تاکتیک دشمن موضع گیری می کند و با ارائه شیوه ها و راهکارهای جدید تدبیری اتخاذ می کند تا بتواند همانند گذشته با قدرت و صلابت در این عرصه ها نیز با دشمن مقابله کند.

بابایی هشدار داد: امروز دشمن با تمام توان در عرصه تهاجم فرهنگی حضور پیداه کرده و تمام توان خود را گذاشته تا با تولید فیلم ها و سریال های جهت دار و خصوصا راه اندازی قارچ گونه شبکه های ماهواره ای آن اصول و عقایدی را که ما برای آن خون دادیم مورد هدف قرار دهد.

فرمانده سپاه سوادکوه با اشاره به گستردگی هجمه های دشمن در عرصۀ فرهنگی در خصوص برنامه های سپاه برای مقابله با این هجمه ها گفت: در چند سال گذشته سازمان بسیج ترکیب سازماندهی نیروهای خود را بر مبنای مقابله با تهدیدات فرهنگی پایه ریزی کرده و تشکیل حلقه های صالحین محصول این سازماندهی جدید است.

وی برگزاری جلسات حلقه های صالحین، نهضت های روشنگری، هیات های منتظران موعود، هیات های عاشقان ولایت و مناسبت های فرهنگی به مانند اعزام کاروان های راهیان نور، برگزاری جشن کوثر در روز تولد حضرت زهراء(س)، برگزاری یادواره های شهداء و برپایی نمایشگاه های فرهنگی عرضه کتاب و فیلم را از جمله فعالیت های سپاه برای مقابله با جنگ نرم دشمنان معرفی کرد.

حساسیت دشمنان نسبت به سپاه نشان دهنده میزان موفقیت سپاه در انجام ماموریت ها است

بابایی در مورد میزان موفقیت سپاه در انجام ماموریت هایش از بدو تاسیس تا به کنون اذعان داشت: سپاه از گذشته تا به حال در هر عرصه ای که ورود پیدا کرد موفق بود و اینکه امروز می بینیم دشمنان روی سپاه ذوم کرده اند و بحث سپاه هراسی را در سطح بین الملل مطرح می کنند نشان از موفقیت های این نهاد ارزشی در انجام ماموریت هایش دارد.

فرمانده سپاه سوادکوه خاطرنشان کرد: اینکه امام راحل(ره) در بیاناتشان می فرمایند" اگر سپاه نبود کشور هم نبود" و یا اینکه ابراز می دارند" ای کاش من هم یک پاسدار بودم" این ها نشان از این دارد که سپاه توانست آن ماموریت هایی را که مد نظر امام(ره) بود را به سر منزل مقصود برساند.

وی با اشاره به ماجرای به دام انداختن هواپیمای جاسوسی بدون سرنشین RQ170 آمریکا توسط سپاه پاسداران و تولید و منتاژ آن در کمتر دو سال توسط پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرد: این ها نشان می دهد که امروز بالندگی و خدمت رسانی سپاه در حدی است که در همه عرصه ها رشد چشمگیری داشته و پیشرفت های ما در عرصه دفاعی موجب شده که دشمن به خودش اجازه ندهد کوچکترین اشتباهی را مرتکب شود.

بیانات امام(ره) وظیفه ما را سنگین تر می کند

سرهنگ بابایی تبعیت محض از ولایت فقیه و مقام معظم رهبری ، مدیریت جهادی و انقلابی، شب زنده داری، خود سازی، تزکیه نفس، خدمت رسانی به مردم، از خودگذشتگی، ایثار، شهادت طلبی، حفاظت از خون شهداء و دستاوردهای انقلاب اسلامی در هر شرایط را از جمله ویژگی های یک پاسدار دانست و گفت: ما باید خود را هر چه بیشتر و بهتر به این شاخص ها نزدیک تر کنیم تا بتوانیم دل مقام معظم رهبری را شاد کرده و ادامه دهنده خوبی برای راهی که امام(ره) و شهداء برای ما ترسیم کردند باشیم.

وی در پایان ابراز داشت: اینکه امام(ره) با آن جایگاهی که داشتند می گویند "ای کاش من هم یک پاسدار بودم" مسئولیت ما را سنگین تر می کند و باید ببینیم که در چه جایگاهی قرار داریم که معمار کبیر انقلاب آرزو می کرد که ای کاش او هم یک پاسدار بود.دیدگاه شما در مورد : پاسداران ادامه دهنده راه امام حسین(ع) هستند/ سپاه در همه ابعاد با دشمنان مقابله می کند

پاسداران ادامه دهنده راه امام حسین(ع) هستند/ سپاه در همه ابعاد با دشمنان مقابله می کند