دوشنبه 04 تیر 1397 22:25:29

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 5715

تاریخ انتشار : 08/03/1393 - 11:02

اختصاصی/رئیس منابع طبیعی شهرستان سوادکوه مطرح کرد:

شورای عالی جنگلها وکمیسیون واگذاری ،تصمیم گیرندگان نهایی زمین پایگاه امداد جوارم

رئیس منابع طبیعی شهرستان سوادکوه گفت:شورای عالی جنگل ها و کمسیون واگذاری باید آخرین تصمیم را درمورد زمین پایگاه امدادی جوارم بگیرند.

شورای عالی جنگلها وکمیسیون واگذاری ،تصمیم گیرندگان نهایی زمین پایگاه امداد جوارم

به گزارش خبرنگار سوادکوه آنلاین  یدالله داوودی صبح امروز طی مصاحبه ای اختصاصی در مورد زمین پایگاه امدادی جوارم گفت:اداره منابع طبیعی شهرستان تنها در جایگاه اعلام وضعیت قرار دارد و ما وضعیت این پایگاه را به اداره کل منابع طبیعی اعلام کردیم.

وی در ادامه فزود:درهر عرصه که زمینی بخواهد از طرح جنگلداری خارج شود باید به تایید شورای عالی جنگل ها برسد.این شورا با همکاری اداره کل منابع طبیعی و به وسیله کارشناسان مجرب بعد از بررسی های لازم اگرتعیین کنند که زمینی داخل طرح نباشد آن را به کمسیون واگذاری ارجاع می دهند و تصمیم نهایی با این کمسیون خواهد بود.در مورد زمین این پایگاه هم باید این مراحل طی شود و کمسیون نظر آخر راصادر کند.

رئیس منابع طبیعی و آبخیز داری شهرستان سوادکوه در ادامه ضمن اشاره به اینکه در جنگل های سوادکوه هیچ گونه قطع بی رویه ای صورت نمی گیردگفت:در جنگل های سوادکوه ما یک برنامه میان مدت،کوتاه مدت و بلندمدت را پیش گرفته ایم و تمامی جنگل های سطح شهرستان تحت نظارت طرح جنگلداری است.

وی با اشاره به اینکه جنگل های شهرستان دارای کتابچه فنی طرح جنگلداری است افزود:کسی نمی تواند بدون مجوز و بی رویه درختان این جنگل ها را قطع کند،همه چیز حتی جای تک تک درختان درجنگل های سوادکوه مشخص شده است و اگر مجری طرحی تخلفی از او سر زند و درختان را بی رویه قطع کند با وی برخورد جدی خواهد شد.

داوودی با اشاره به نزدیک شدن روز محیط زیست و نقش محیط زیست درحیات انسان ها اذعان داشت:منابع طبیعی بسترحیات انسان ها وتنها موجوداتی اند که آسایش را برای ما فراهم می کنند.همه ابنای زندگی بشردر گرو منابع طبیعی است.

وی افزود:هرچه محیط زیست ما پوشیده از جنگل باشد،محیط زیست ما بهتر وپاک ترخواهد بود،پس همه شهروندان باید در حراست آن کوشا باشند.

رئیس منابع طبیعی شهرستان سوادکوه در آخرافزود:شهروندان می توانند با توسعه فضای سبز،کاشت درخت،اطلاع رسانی در مورد تخلفات مربوط به جنگلها و شوراها و دهیاری ها با فرهنگسازی در مورد پاسداشت منابع طبیعی و فضای سبز و شناساندن خدمات منابع طبیعی به شهروندان در صیانت از محیط زیست خودشان شریک باشنددیدگاه شما در مورد : شورای عالی جنگلها وکمیسیون واگذاری ،تصمیم گیرندگان نهایی زمین پایگاه امداد جوارم

شورای عالی جنگلها وکمیسیون واگذاری ،تصمیم گیرندگان نهایی زمین پایگاه امداد جوارم

  • پربازدیدترین ها