دوشنبه 28 خرداد 1397 23:27:06

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 5711

تاریخ انتشار : 08/03/1393 - 08:11

آمریکا ایران را به حمله نظامی تهدید کرد

«آمریکا، میزان قابل اعتبار و توانمندی از نیروهای نظامی خود را در منطقه نگه داشته است تا ...»

آمریکا ایران را به حمله نظامی تهدید کرد

به گزارش سوادکوه آنلاین به نقل از جام پایگاه اطلاع رسانی وزارت جنگ آمریکا (Department of Defense)، اظهارات ضدایرانی رئیس ستاد مشترک ارتش این کشور را روی خروجی خود قرار داده است.

وی در این سخنان، آشکارا ایران را به حمله نظامی درصورت شکست مذاکرات هسته ای، تهدید می کند.

 

مارتین دمپسی (Martin Dempsey)، طی مصاحبه ای در ابوظبی، پایتخت امارات متحده عربی، گفته: هرچند راه حل دیپلماتیک برای برنامه هسته ای ایران به شدت بر گزینه نظامی ترجیح دارد، اما این گزینه نیز همچنان روی میز باقی مانده است.

 

وی افزود: آمریکا، میزان قابل اعتبار و توانمندی از نیروهای نظامی خود را در منطقه نگه داشته است تا اگر مسیر دیپلماسی شکست خورد، گزینه نظامی علیه ایران برای رهبران ما مهیا باشد.

 

از زمان روی کار آمدن دولت جدید در ایران، تلاش های زیادی برای رفع اختلافات هسته ای با غرب انجام شده و امتیازات بی سابقه ای نیز به طرف غربی داده شده، اما گویا این رویکرد در تغییر لحن خصمانه و تهدیدآمیز آمریکایی ها تاثیر چندانی نداشته است.

 

سایت وزارت خارجه آمریکا، بدون اشاره به تاکید ایران برصلح آمیز بودن برنامه هسته ایش و تایید این مطلب در گزارش های آژانس، ادامه می دهد: باراک اوباما، بارها اعلام کرده که ایالات متحده، اجازه دستیابی به سلاح هسته ای را به ایران نخواهد داد. او گفته: اگر ایران، فرصت را غنیمت شمرده و از روند دیپماسی برای رسیدن به نتیجه استفاده کند، برای همه بهتر خواهد بود.


منبع : جام نیوز
دیدگاه شما در مورد : آمریکا ایران را به حمله نظامی تهدید کرد

آمریکا ایران را به حمله نظامی تهدید کرد

  • پربازدیدترین ها